Genel Konular : galeri puannaması

galeri puannaması
ErkanErkan ÇALIŞKANAvatar

galeriye herkesin puan vermesi başlarda güzeldi
ama geçen gün bişey farkettim

http://www.tr3d.com/galeri/proje/ls5/

olay aynen şu linkte yazdığım gibi oldu
çözümle ilgili fikrimide orada belirttim
belki ben yanılmışımdır dedim
bir süre sonra tekrar baktım durumda bi değişiklik yok.

ANIMASYONA GÖNÜL VERENLERLE TANIŞALIM
2012-04-27 15:33:53
  • Erkek
bişey anlamadım ;:( olay
mehmetbessakizMehmet BeşsakızAvatar

bişey anlamadım ;:( olay nedir ?

05325562252
2012-04-27 16:04:54
  • Erkek
Erkan hocam tabiki
TalikaOkan EyüpAvatar

Erkan hocam tabiki haklısın bu konuda ama şu varki insanlara sen beğenebilirsin sen beğenemezsin demek nekadar doğru olur. Burada birçok yeni başlamış acemi insan var ona göre neredeyse her çalışma çok iyidir sana göre değildir. Şimdi kalkıp ona "ulen sen işi bilmiyorsun bu adam daha çok emek vermiş ama anlamıyorsun beğenme beğenmeme yetkin yok senin işi öğren öyle gel" de denmez yani sonuçta testte edemiyorsun ki yeni üye olanları. Tabi çözüm önerisi sunuldukça eminim necmi abi konu üzerinde fikrini belirticektir olumlu yada olumsuz.

Umarım her çalışmanın hakettiği değeri gördüğü bir puanlama sistemi için çözüm yolu bulunur.

- Hiç...
2012-04-27 16:39:52 Edit:2012-04-27 16:40:02
  • Erkek
test
ErkanErkan ÇALIŞKANAvatar

okan "sonuçta testte edemiyorsun ki yeni üye olanları." demişsinya

bende çözümü tam olarak o problem için ürettim.

kullanıcı galeriye eklediği resime yönetici onayı alırken yönetici azçok anlar bu adamın nekadar bu işten anladığını. çalışma güzelse bu işibiliyodur bu üyenin puan verme hakkı vardır der yönetici.

altı çizili olay gerçekleşirken yeni üye test edilmiş olacak.

ANIMASYONA GÖNÜL VERENLERLE TANIŞALIM
2012-04-27 16:56:38 Edit:2012-04-27 17:04:01
  • Erkek
Erkan bey siz
izzet_7502

Erkan bey siz veya kaliteli bir iş yapmış her hangi birinin beğeniye ihtiyacı yok ki tasarım iyiyse iyidir ve bunu sizin bilmeniz yeterli zaten işten anlayıp ta model üreten herkes bitirdiği işe bakıp nelerin daha iyi olabileceğini bilir ve bunları düzeltir o zaman da editörün seçi mi bölümüne girer . Ve benim anladığım (alt galeri için konuşuyorum ) benim gibi acemi arkadaşların ustalardan fikir alması için mantıklı .Ama dediğiniz gibi bazen galeri ye o kadar tuhaf resimler geliyo ki hakikaten birilerine hakzızlık oluyo . mesela ben resim eklerken çok dikkat ederim .Umarım yanlış birşey söylememişimdir . Herkese iyi çalışmalar...

2012-04-27 18:02:50 Edit:2012-04-27 18:06:11
Erkan Bey Bi benim
sinanonatSinan OnatAvatar

Erkan Bey Bi benim çalışmalara Bakın yorum yok nede beğeni Size az geliyor sanırım ? ama normal bence birçok kişi yeni düzenlemeler için verilen 1 aylık aradan sonra siteden soğuyup gitmişler Belkide sorun ondandır.
Forum zaten acemi dolu 1 çalışma daha yüklememiş bir sürü kişi var.

2-3 senedir yoktum.(yenilerini ekleyeceğim.)
2012-04-27 18:38:20
  • Erkek
Konu başlığı yanlış yazılmış
biLoPipEtBilal KAMIŞ

Konu başlığı yanlış yazılmış sanırım.

Bu arada galeri sistemi eleştirilmeme rekorunu kırıyorduk ki bu başlığı gördüm :)

Ömür biter, render bitmez..
2012-05-02 11:57:05
  • Erkek
Ben fikrinize katılmadığımı belirtmek
SweeperErkan Turgut

Ben fikrinize katılmadığımı belirtmek istiyorum...

Yapmış olduğunuz çalışmada emeğiniz çok yüksek olabilir,
her şeyi gerçek hayata kıyasla birebir yapmış da olabilirsiniz,
ve dahası bizim farkedemediğimiz ve sizin uygulamış olduğunuz bir çok şey de yine çalışmanızda mevcut olabilir...

Ancak bu demek değildir ki o çalışma güzeldir, veya çok beğenilmelidir...

Eğer bu mantıkta ilerleseydik sanat denilen şey realist sanatçıların ellerinde yükselirdi.
Peki realizmden hoşlanmayan insanlar ne olacak...

Örneğini gösterdiğiniz arkadaşın çalışması ne yalan söyleyeyim bana daha etkileyici geldi. Belki her şey çok yapay duruyordu, belki hiç bir şeyin gölgesi yoktu ve yere basmıyordu, belki her şey gerçek dışıydı...
Ancak gerçekçiliği arayan kim ki ?
Ben o arkadaşın renkleri kullanımını ve yaratmış olduğu havayı sizin çalışmanıza nazaran daha çok beğendim...

Sözlerimi yanlış anlamassın umarım. Ben sadece beğenide kıyas "realizm" yada gerçeğe uygunluksa dediklerine hak veriyorum.
Ancak diğer alternatifleri de düşünmek gerekmez mi ?

www.designizmir.com
2012-05-02 16:21:21
  • Erkek
Buradaki sunumlarımızda beklentilerimiz şiçinde
agorafobiaKemalYetkinAvatar

Buradaki sunumlarımızda beklentilerimiz içinde gelişen yorumlar puanlama sistemi zaten ego tatminidir.Asıl tatmin bence emek karşılığı alınan ücretlerdir.Devamlılık esastır.
Burada verilen puanlar beni hiçbiryere taşımadı yada olduğum konumdan düşürmedi.Sadece yaptığım çalışmaların diğer bu işi meslek haline getirmiş arkadaşlardan fikir alarak yada eksiklikler konusunda bizlerin daha farklı gözler ile nasıl göründüğünü anlamamıza yardımcı oldu.Saygılarımla (!)

2012-05-02 17:10:11 Edit:2012-05-02 17:10:24
  • Erkek
mimari ?
drekonNecmi DemirkeserAvatar

Herzamanki kural geçerlidir. Sadece mimari işe yapıyosanız , bir ihtimal kalabalıkta yükselirsiniz. Rakiplerin arasından sıyrılırsınız.

Ama organik ve fantastik çizim yaparsanız özellikle konulu hayal gücü isteyen bir iş yaparsanız beğeni sayısı 50 üzeri olur. bunu ben söylemiyorum. galerideki üye davranışları gösteriyor.

http://www.tr3d.com/galeri/uyelerin-secimi/

Üyelerin seçimi ve editörün seçimi de hep bu yöndedir. Bence biraz mimari işlerden zaman artırıp  hayal gücünüzü çalıştırın. Organik çizim yapın. hem siz gelişirsiniz hemde üyelerin esas tepkilerini görürsünüz.

Game maker
2012-05-02 20:48:28
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!