Genel Konular : Önerim Var

Önerim Var
egvadorozan Avatar

Öncelikle Merhaba Arkadaşlar Aklıma Bir Konu Geldi Bende Sizinle Paylaşmak İstedim Arkadaşlar 3ds Max Olsun Zbrush Olsun Maya Olsun Bu Tür Programların Türkçe Kaynakları Az Sayıda Biliyorsunuz Ama İngilizce Kaynakları Bolca Nette Mevcut Fakat İngilizce Az Kişiler Tarafından Bilindiği İçin Bu Kaynaklardan Yararlanamıyoruz Nette Tonlarca 3d max Eğitim Videoları Var Ama İngilizce,, Aslında Yöneticilerimiz Ve Gönüllü İngilizce Bilen Arkadaşlarımız Bu Videoları Derleyip Toplasa Sonrada Dublaj Yapsalar Veyada Alt Yazıda Olabilir Eminimki Çok Tutar Çok Kişininde Yararlanmasını Sağlar:) İyi Günler Arkadaşlar:)

2012-03-25 16:20:28
  • Erkek
Önerinin güzel olmakla beraber
Mrkaya

Önerinin güzel olmakla beraber , diğer yandan zor gibi geliyor bana.

Çünkü bu sitedeki arkadaşların çoğu değil hepsi . Günlerinin yarısından fazlasını ders calısarak geçiren insanlardır.Birde ingilizce videoyu çevirme & dublajlama işi biraz yük katabilir.

Hem bir işte calısıp.Hem kendini geliştirmeye adayan insanlar üstüne üstün birde ingilizce kaynağını türkceye cevirme :) keşke öyle birşey olsa bende desteklerim gerçekten.

Hemde dediğin gibi baya tutar , geniş çaplı araştırmama rağmen mayaya gönül veren öğrenmeye calısan 10.000 in üzerinde insan var.

İyi forumlar

2012-03-25 16:28:43
haklısınız hocam yorumunuz için
egvadorozan Avatar

haklısınız hocam yorumunuz için teşekkür ederim:)

2012-03-25 16:31:44
  • Erkek
Rica Ederim Ozan bey
Mrkaya

Rica Ederim Ozan bey , umarım öneriniz kulaktan kulağa gider :)

2012-03-25 17:01:07
inşallah:)hocam
egvadorozan Avatar

inşallah:)hocam

2012-03-25 17:39:17
  • Erkek
valla ben şimdilik "making
izzetizzet ALŞAN

valla ben şimdilik "making of" ları sahiplerinden izin alarak derslerini yayınlıyorum çevirisini yaparak. video konusuna gelince derslerimi kendim hazırlıyorum ama herhangi bir dersin Türkçe olarak hazırlanması isteği gelirse kendi derslerim yerine Türkçe olarak ta var olan bir dersi hazırlayabilirim boş olduğum zamanlarda.

Çevirdiklerimden bazıları..
www.izzetalsan.com

https://www.3dokulu.com Türkiye`nin 3D Eğitim Platformu
2012-03-25 17:39:44
  • Erkek
walla helal olsun izzet
egvadorozan Avatar

walla helal olsun izzet hocam işte benimde amacım böyle boş vakti olan arkadaşlar bu tür çevirmeler yapsalar bu güzel sitemiz tr3d de yayınlansa bu sadece 3ds max değil maya olsun diğer programlar olsun emin olun çok kişi faydalanır ve kaynak sıkıntısı bi nebze de olsa azalmış olur:)

2012-03-25 17:53:28
  • Erkek
sağolasın evet ingilizcesiz olmayan
izzetizzet ALŞAN

sağolasın evet ingilizcesiz olmayan aarkadaşlara büyük ve inanılmaz fayadsı olur gerçekten..Özellikle ingilizce derslerde derste önemli ne varsa detay olarak ne varsa hepsinden bahsediliyor.Türkçe derslerde maalesef bu yok.Evet Maya da aslında hazırlanabilir.Maya da da modelleme bilgim var ama kaplama ve diğer kısımlar hakkında pek bilgim yok açıkçası.Olsaydı maya`yı da hazırlayabilirdim.

https://www.3dokulu.com Türkiye`nin 3D Eğitim Platformu
2012-03-25 17:56:55
  • Erkek
@İzzet Aslan Bence
Mrkaya

@İzzet Aslan

Bence de iyi bir fikir gibi olabilir , diğer forumlardan bile gelenler fazlasıyla olur.Azçok ingilizce bilenler bile sizin yaptığınız derslere bakacaklardır.Türkçe çevirisi varken neden ingilizce mantığıyla :)

Öyle birşey yaparsanız bence çok tutacaktır.

İyi forumlar

2012-03-25 17:58:53
barış hocam izzet hocam
egvadorozan Avatar

barış hocam izzet hocam desteğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum umarım başkalarıda bu konuya el atar bu konu her yönden önemli sadece yeniler için değil orta düzey kullanıcılarda kendilerini bu sayede geliştirir. Birde şöyle bir yararı daha olur örneğin çoğu kişi öğrenmeye istediği programla başlayamıyor neden çünkü türkçe kaynak az olduğundan örneğin 3ds max`in kaynağı mayadan daha cok fakat maya öğrenmek isteyenler kaynak bulamamaktan dolayı 3ds max`e geçmek zorunda kalıyor bu fikrin daha bir çok şeye yararı olacaktır eminim

2012-03-25 18:30:27
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!