Genel Konular : 1453 animasyon

1453 animasyon
emretiyatrocuEMRE BOZ Avatar

sevgili tr3d sakinleri 1453 fetih filmini hepimiz biliyoruz artık sanırim izlemeyen yoktur burada . Benim soyle bir sorum olacak 1453 filmini animasyon olarak 150 , 180 dk arası yapmaya kalkissak ( 2a ve 3d secenekli ) turkiye sartlarinda maxsimum ve minimum maliyeti ne olur ? Ciddi ve gercekci cevaplarınızı bekliyorum .

Ekşinar Yapım Ltd Şti.
2012-03-11 12:01:11
  • Erkek
Düşünme canım böyle şeyleri
iletisimnetTürker ERTENAvatar

Düşünme canım böyle şeyleri :)

Değerli zamanınla git polygon modelleme,kaplama,rigleme,yeteneğin varsa animasyon öğren.

Canın sıkıldığında tarih,felsefe ve mantık kitapları oku,gerekirse senaryo yaz.
Gez,toz,dolaş.Hayatını yaşa.

Türkiye`de ne buna para ayırabilecek bir yapımcı var,ne de zamanı...
Düşünme böyle şeyleri,boşver...Hayat güzel.

Yeni gelen bebeler,biraz saygı yahu...Bana değil,birbirimize...
2012-03-11 12:08:07
  • Erkek
kimse ona para vermez
PixiesAli Ekber ÖzgenAvatar

kimse ona para vermez onu söyliyimde sana git kendini geliştir bende Türker bey e katılıyorum

Where is my mind FB:http://www.facebook.com/rakbenadam01
2012-03-11 12:17:31
  • Erkek
324 - 350 bin
TalikaOkan EyüpAvatar

324 - 350 bin kareyi render alıcak zamanınız ve bilgisayarlarınız yoksa şimdiden bulaşmayın bencede hoş varsada bunun karakter tasarımı, mekan tasarımı, story board`u, rigleme süreci, animasyon süreci, composite süreci, effectlerin yapım süreci ve uzar gider. Türker beyin dediklerini dinleyin bencede bunun için çoookk para ve zaman gerekli.

- Hiç...
2012-03-11 12:18:18
  • Erkek
bence haddini asma !

bence haddini asma ! Soruma cevap arıyorum ukalalık dgl , konusma uslubunuda duzelt akıl vericek pozisyondaysan git egitim kurumlarında calis , benı ne tanırsin ne bilirsin maddi manevi gucumude bilemessin ? Vaktinide gereksiz , asagılayıcı , tiksindirici yorumlara ayıracagina dusun tasin da turkiye sartlarında neden piyasanin gelismedigini . Ama ben senin yerine soyleyeyim senin gb insanlar yuzunden , insanlari dsteklemek yerine yermeyi , hakir gormeyı meziyet edinmis insancıklar yuzunden . Erten !

Ekşinar Yapım Ltd Şti.
2012-03-11 12:25:28
  • Erkek
Emre bey tartışma ortamı
PixiesAli Ekber ÖzgenAvatar

Emre bey tartışma ortamı yaratıyorsunuz. Türkiye sizin gibi düşünen insan yığınlarıyla dolu fakat sizin dediğiniz akıl işi değil 50-60 kişilik bi kadro lazım seslendirme için modelciler için animasyoncular yönetmenler vs.vs. ki bunun içinde 50-60 kişiden fazlası lazım. gerçekçi cevap istemişsiniz buyrun size gerçekçi cevap. bende böyle düşünüyodum.

Where is my mind FB:http://www.facebook.com/rakbenadam01
2012-03-11 12:51:57
  • Erkek
Emre Bey, türker`in üslubunu
dream_designerAhmet KABAKBAŞAvatar

Emre Bey, türker`in üslubunu pek ciddiye almayın, her zamank hali.

En başta sağlam bir ekip gerekli, ki en az 20 kişilik bir ekip (daha fazlası muhakkak gerekecektir), maaşları, sigorta primleri vs.. bunun yanında 20 kişinin çalışabileceği büyüklükte bir ofis, bu 20 kişinin çalışacağı bilgisayarlar, bu bilgisayarlara ek olarak en az 50-60 tane sadece render için kullanılacak sağlam bilgisayarlar..
Ve projenin süreceği her ay için çalışanlara ödeyeceğiniz maaş+sigorta+yok+yemek vs..

Bu şekilde kabaca bi hesap çıkarabilirsiniz sanırım..

Çok masraflı bir iştir, yalnız bu işin şöyle de bir riski var.. Yapacağınız işleri bu idare eder diyerek değil, en iyi şekilde yapmadığınız takdirde yapacağınız bütün yatırım boşa gidecektir..

Ve maalesef Türkiye`de bu işler pek kolay olmuyor..

21 Volts Creative
2012-03-11 13:08:24
  • Erkek
Eğer maliyetini araştırıyorsan, bu
Seyhan_EFENDILERSeyhan EFENDİLERAvatar

Eğer maliyetini araştırıyorsan, bu tür filmlerin emsallerine bakman gerekir. Türkiye şartları diye birşey sözkonusu değil çünkü her film birçok ortaklıkla yapılır bunlar değişik ülkelerde bulunan şirketler olabilir. Daha fazla bilgi için bir animasyon filminin yapım aşamalarını araştırman senin için daha akılcı olur.

http://deman3d.blogspot.com/
2012-03-11 13:18:19
  • Erkek
olumlu cevaplar icin tskler

olumlu cevaplar icin tskler arkadaslar . Tabikı ben kendimce birmaliyet hesabi yaptım 15 kisilik kadro ve 25 pc . Turk yapımı olan BARLA filmi ni ornek aldm ve ek olarak %50 malıyet ekledim . Yapım suresi olarakta 18 ay belirledim .ama asil merak ettigim maas ucretlendirmesi nasil yapilır veya kisisine gore degisirmi ve hadi yapalim desem turkiyede kimlerle calısılır . Ayrica sizlerin maliyet oranınız nedir ?

Ekşinar Yapım Ltd Şti.
2012-03-11 13:42:51
  • Erkek
Emre bey anladığım kadarıyla
TalikaOkan EyüpAvatar

Emre bey anladığım kadarıyla bugüne kadar 3 animasyon film yapmışsınız çocuklar için 40 dakikalık ama bu bahsettiiniz iş ciddi bir ekip istemektedir iyi birşey çıkarmak istiyorsanız. Türkiyede kimlerle çalışılır? Birçok değerli isim mevcut tabi animasyon alanında değerli hocalar var onların dışında bu 3d animasyon konusunda bilgi sahibi olan ciddi portföyü sağlam kişiler bulmanız gerekmekte. Maaş kişiye göre değişirmi tabiki size kalmış yaptığı işe göre sınıflandırabilirsiniz. Maaşın nekadar olucağı da karmaşık oturmuş bir düzen fiyat yok olmasıda zor tabiki.

- Hiç...
2012-03-11 14:17:29
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!