Genel Konular : Bi okusanız..

Bi okusanız..
dr_unknown

Kafamda animasyon projesi var. Senaryo hazır donanım hazır. Yalnızca. Yalnızca bunu yapabilir miyim bilmiyorum. Kendime çok inanıyorum ve çok güveniyorum. Fakat daha önce profesyonel 3d tasarım yapmadım. Bir oturma odası veya araba modellemedim. Sizce yapabilecek miyim. Kısa film olacak. Bunu düşünmekten başka birşey yapamıyorum..

2012-02-24 19:40:43
Sen kendine inanmıyorsan burda
Seyhan_EFENDILERSeyhan EFENDİLERAvatar

Sen kendine inanmıyorsan burda kim ne derse desin hiçbir faydası olmaz!!!!

http://deman3d.blogspot.com/
2012-02-24 19:44:46
  • Erkek
sen kendine inanmamışken bizim
reshadoHayrullah TavukçuAvatar

sen kendine inanmamışken bizim seni ikna etmemizimi bekliyorsun...

http://www.youtube.com/user/HayrullahTavukcu
2012-02-24 19:57:01
  • Erkek
Kendine inanıyorsan yapılamaz diye
dream_designerAhmet KABAKBAŞAvatar

Kendine inanıyorsan yapılamaz diye bişey yok.. Biyerden başlamak lazım ;)
Geçenlerde bir animasyon kısafilm izledim, toplamda 6-7 dk`lık bir film ama 7 yıl sürmüş yapımı.. Tek kişi, hiç bilmeden girmiş işe..

Gerçekten istedikten sonra olmaması çok zor.. Biyerinden başla, senaryon hazırmış madem, önce sahneleri çiz istiyorsan yada karakter modellemelerinden başla ama sadece biyerinden başla.. Takıldığın noktalarda araştır, öğren, nasıl yapılabileceğini sor, bu sitede yardımcı olan birçok kişi olacaktır..

Böyle işlerde en önemli şey, sabırlı olmak, heyecanını hiç kaybetmemek.. Benim de 2`si kağıda dökülmüş 4 ayrı senaryom var, birinden başladım.. Ağır ama sağlam gitmek istiyorum.. Eğer istediğim gibi olmamışsa daha iyisi için uğraşıyorum çünkü senaryoma güveniyorum ve kötü bir animasyonla bu hikayeyi harcamak istemiyorum ;)

Aynı şekilde sen de kendine bir yol planı belirle, atacağın adımları kağıda dök, sahneleri, karakterleri eskiz halinde kağıtlara dök.. Sonra otur biyerinden çizmeye başla, emin ol arkası gelecektir..

Başarılar :)

21 Volts Creative
2012-02-24 20:02:02 Edit:2012-02-24 20:03:06
  • Erkek
Başlık nasıl yazılır ?
ereen2Eren KayaAvatar

başlık : "Bi okusanız.."

Forum kuralları: http://www.tr3d.com/kurallar/forum/

Başlık nasıl yazılır ?

Daha başlık yazamıyorken senaryo yazacaksın. biraz zor.

2012-02-24 21:38:55 Edit:2012-02-24 21:39:56
  • Erkek
@ereen2; Tamam başlık

@ereen2;
Tamam başlık uygun olmamış, uyarılması doğrudur ama bu kadar da acımasız olunmaz sanki. Uyarırsın tamam, hatta silersin konuyu, mail atarsın, "uygun bir başlıkla yazın" diye ama insanın hevesini baltalayacak şekilde yapmak doğru olmaz kanımca..

Ben böyle insanları teşvik etmek taraftarıyım. İnsanların aklına 3D diyince sadece mimari çizim gelmemesi için, farklı çizgiler çizmek isteyen kişiler teşvik edilmeli, baştan baltalanmamalı ;)

Lütfen yanlış anlama söylediklerimi, yaptığın doğrudur, uyarı gerektirir. Ama sadece birazcık üsluba dikkat edilmesi gerekir..

21 Volts Creative
2012-02-24 21:52:05
  • Erkek
Üsluba başlatmayın.Burada ne kavgalar
iletisimnetTürker ERTENAvatar

Üsluba başlatmayın.Burada ne kavgalar verildi bu tip forum konuları için.Adam ikilem içinde kalmış ara gazı arıyor buralarda,anlasana işte...

Hiç eskiz çizim,resim,modelleme,kaplama,animasyon ilkeleri falan bunları kavramadan hiç bir yerden başlama.Boşuna zaman kaybı.Senaryonu mükemmelleştirmeye bak.Hary potter in yazarı filmi çekmedi ama parayı o biçim kırdı.
İnsan kendini tanır.Yeteneklerini bilir.
Anla işte...3D,perspektif,çizim gibi vs.yeteneklerin yoksa kasma kendini...

Yeni gelen bebeler,biraz saygı yahu...Bana değil,birbirimize...
2012-02-24 23:32:00
  • Erkek
Peki, madem "üsluba başlatmayın"

Peki, madem "üsluba başlatmayın" diye giriş yapılmış, ne haliniz varsa görün arkadaş.. Gece gece şişmiş egolarınız patlama yapmış belli ki. Adam yeni üye, forumda yıllardır üye olan biri bilir bu konuları ama yeni biri oturup da forumda ne kavgalar olmuş diye araştıracak değil.

7 yıl diyorum, adam sıfırdan herşeyi öğrenerek ilerliyor, bişeyler katıyor kendine, gidip her işi ayrı ayrı ustalarından öğreniyor ve yapmak istediği şeyi de yapıyor.. Bulabilirsem mutlaka linkini paylaşıp gözünüze sokarım..

Sen peşini bırakmazsan köstekleyen çok olur arkadaşım.. Bildiğini yap, peşini bırakmazsan yaparsın.. Gerisi ne dese boş. Ha nedir, hakkıyla yapmak vardır, bildiğin kadar yapmak vardır. Hakkıyla yapmak istiyorsan araştır, öğren, git uğraş.. Peşini bırakma sadece.. Kolay olacağını kimse söyleyemez. Uykusuz kalmayı, debelenmeyi göze alman lazım..

Milletin kösteklemesine, vazgeçirmesine kulak asmazsan başarırsın. Yoksa biyerde kopar zaten.. Sen biyerden başla, eksik olduğun bütün noktaları öğrenerek ilerle.. Modellemen zayıfsa otur bi süre modelleme çalış, kaplamaların zayıfsa otur bi süre kaplama çalış, hepsini öğrenmeye bak..

21 Volts Creative
2012-02-25 00:00:00
  • Erkek
Öncelikle yazdığım başlık için
dr_unknown

Öncelikle yazdığım başlık için özür diliyorum. Bu kadar abartmanıza gerek yoktu. Küçük bir uyarı yeterdi.
Şöyle birşey var ki resim çizemiyorum. Sorun da bu zaten. Hikaye kafamda var tamam. Nerde ne olacağı da hazır. Ama maalesef en önemli kısım olan storyboard kısmı ben de yok..

2012-02-25 00:45:14
Donanim hazir?
blasterbozMehmet BOZ

Mete öncelikle hosgeldin. Yapmayi düsündügün animasyonun storyboard u yada planlari hakkinda bilgi talep etseydin belki gerekli yaniti coktan almis olabilirdin. Daha önceden 2d-3d calisman olmadiysa kafandakini hayata gecirmen sikintili olacak tabiiki. Video paylasim sitelerinde Storyboard nasil cizilir, web de senaryo nasil yazilir 2d-3d hakkinda hersey mevcut. Hatta storyboard kurgusu icin dahi yazilimlar var. 3D insan, mekan, arac, cisim, sicim hersey arayanlar icin hali hazirda bekliyor. Benim blog a göz atarsan biriki storyboard mevcut Broadcast kisminda. Belki sana örnek olabilir. Senaryolari yok sadece cizim. "Yalnızca bunu yapabilir miyim bilmiyorum. Kendime çok inanıyorum ve çok güveniyorum" ;)))) kendi icinde celiskiye gimektense hemen nasil bir ortam planlayacaksan modelleme, render, isik, kamera ve Sinematografik bilgiler edin. En azindan senin düsündügün ise benzer bir filmden kes bic ile dahi storyboard yapabilirsin kabaca. Tabi daha sonra videonu kompozitlemek ve bu video ile senkronize ses-müzik üretmen gerekecek. Bende senin gibi isin basindayken kafamdaki senaryolari saga sola not ederdim. Ne olduysa bir sekilde kullanmaya basladim:) Eger 2d-3d bütün bunlar beni asar diyorsan, tek bir dalda uzmanlasmaya calis, dedigin gibi kendine güveniyorsan eger. Sadece Storyboard cizimi, reklam filmleri yada kisa filmler icin senaryo yaparak gecimini saglayabilen insanlar mevcut. Gipta ile bakiyoruz tabiiki. Donanim hazir derken PC-Is istasyonumu kastediyorsun? Senaryon hakkinda biriki detay verirsen, gelismis versiyonlu bir yorum yapabilirim;) Kolay gelsin.

http://bozgraphics.blogspot.com/
2012-02-25 02:15:33
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!