Genel Konular : kendi kendine reset

kendi kendine reset
hasan444H.maviAvatar

arkadaşlar 1 yıl oldu pc yi alalı özellikler: AMD Phenom (tm) II X4 955 Processor işlemci- 4,00 Gb ram- nvıdıa 1GB 9600 smart ekran kartı-500 GB harddisk - 300W güç kaynagı -64 bit işletim sistemim var pc kendi kendine reset atıyor durmadan fanları temizledim işlemcinin macununu değiştirdim fakat yinede sorun çözülmedi extra fan bile taktım ısınma olmamasına rağmen reset atıyor pc. bazen daha açılmadan bile resetlediği oluyor. formatta attım ama yok sorun çözülmüyo. sebeb ne olabilir acaba yardımcı olurmusunuz.

2011-07-25 23:03:15 Edit:2011-07-25 23:08:55
  • Erkek
Eğer windows ekranına ulaştıktan
ArkondeRAlper SözenAvatar

Eğer windows ekranına ulaştıktan sonra resetleniyorsa bu kapattığınız bazı windows servislerinden kaynaklanıyor olabilir. Genellikle servisleri geri açmak ya da bir sistem geri yüklemesi yapmak sorunu çözer.

Eğer bilgisayar tam olarak açılamadan resetleniyorsa bu bir donanım hatası olduğunu gösterir. Büyük ihtimalle güç kaynağından kaynaklanıyordur. Anlattığınız sistem için 300W lık bir güç kaynağı çok da yeterli gelmeyebilir. Özellikle markalı ve kaliteli bir güç kaynağı değilse üzerinde yazan gücü sağlayamayabilir. İmkanınız varsa daha yüksek bir güç kaynağıyla sistemi test edin derim.

Gerçeği nasıl tanımlarsın?
2011-07-26 01:12:08
  • Erkek
Sistem sıcaklıklarını kontrol et.Ayrıca
keremarslanKerem ARSLANAvatar

Sistem sıcaklıklarını kontrol et.Ayrıca reset attıgında sistem boşta mı yükte mi? Buyuk ihtimalle donanımsal bir sorunun var.

3dsmax 2016 Vray 3.20.02 - Asus Rampage IV İ7 4930k@4.3Ghz ,H100i sıvı sogutucu,16Gb 2400Mhz CL11 ,Quadro 4000 ,COrsair 240gb SSD ,OCZ 60gb SSD 23` DELL IPS, Aerocool PreadatorX
2011-07-26 08:45:02
  • Erkek
güç kaynağından ve pek
pitposumSerdal ErtasAvatar

güç kaynağından ve pek akla gelmeyen ram´lerden olabilir. 4 gb ram 2x2 ise tek 2gb bırakarak sistemi açmayı bir dene. yine yaparsa bu sefer diğer ram´i tek bırak. sistem kilitlenme ve resetlerinde ramler çok önemli rol oynayabiliyor... kolay gelsin.

http://pitposum.deviantart.com/ www.serdalertas.com
2011-07-26 10:51:04
  • Erkek
bazen windows ekranına ulaştıktan
hasan444H.maviAvatar

bazen windows ekranına ulaştıktan açıldıktan sonra reset atıyor bazende windows ekranı gelmeden reset atıyor. genelde oyun oynadığım zamanlar veya 3d işlemlerimi yaparken reset atıyor ara arada donmalar oluyor.

2011-07-26 11:55:32
  • Erkek
300 w psu bence
chemical

300 w psu bence yetersiz.. Sadece kullandığın işlemci yük altına 120 w güç harcıyor.. Oyun oynarken ve render alırken atması ise sorunun bence tek kaynağının yetersiz psu olduğunu gösteriyor... Başka bi psu bulup tekrar denemenizi tavsiye ederim..

2011-07-26 14:29:58
ayrıca o soylediğin işlemci
osmanomergulerabdullah gülerAvatar

ayrıca o soylediğin işlemci çok ısınıyor. eğer duzgun bir fanın yoksa havaların ısınmasından da kaynaklanabilir.

Önce kendini, sonra aileni, sonra çevreni fethet... İSTANBUL arkandan gelir...
2011-07-26 14:47:20
  • Erkek
banada PSU yetersiz geldi
extremeAtilla Kurt

banada PSU yetersiz geldi sadece ekran kartı ve işlemcinin 300 çekmesi normal aslında yetersiz kalıyor olabilir.Ama ekran kartının fanını ve sıcaklıgınıda kontrol et ısındığında atma ihtimali yüksek.Dosda ısınmadıgından atma olmayabilir login ekranı bile 30 derece birden artırabilir.

2011-07-26 14:56:41
  • Erkek
"bazen daha açılmadan bile
pitposumSerdal ErtasAvatar

"bazen daha açılmadan bile resetlediği oluyor"
demiş arkadaş. daha ısınmaya fırsat bile bulamıyor görünen. güç kaynağı yetersiz olabilir ama bana ram´den gibi geliyor bana. bu tip sıkıntı yaşatan ram olmuştu.

http://pitposum.deviantart.com/ www.serdalertas.com
2011-07-26 15:45:51
  • Erkek
önerilerinizi deneyeceğim arkadaşlar. sonucu
hasan444H.maviAvatar

önerilerinizi deneyeceğim arkadaşlar. sonucu burdan bildirim.

2011-07-26 16:21:19
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!