Genel Konular : 3D Car configurator - araba yapilandirici

3D Car configurator - araba yapilandirici

merhaba arkadaslar bir konuda sizleden fikir edinmek istiyorum.

3D araba modifikasyon yazilimlari var, UE4 yada HTML5 tabanli. Bu konuda bilgisi olan varmi? nasil yapilir vs.

saygilar..

Ismail

2020-06-30 18:59:42
  • Erkek
Sözünü ettiğiniz otomobil markalarının
fasuto53Fatih Avatar

Sözünü ettiğiniz otomobil markalarının kendi sitelerinde paket oluştururken kullandıkları web arayüzü gibi bir şey mi?

Jant, renk, döşeme vb opsiyonları görselleştirdikleri.

2020-07-02 13:21:05
  • Erkek
Slm, onun gibi.

Slm,
onun gibi. genelde araba sitelerindekiler hazir renderlerden olusturuluyor.

ben daha cok Ue4 ile yapmak istiyorum.

2020-07-02 17:32:27
  • Erkek
html5 ile hazırlayacaksanız her
cebliyunus akdagcik

html5 ile hazırlayacaksanız her parça ve renk için renderları alırsınız mesela 5 parçanın renkleri değişecek ve her parça için 10 renk olacak. toplamda 50 adet render almanız gerekir. genelde 50 ile kurtulamıyorsunuz hazırladığım 2 işte de 300 render almam gerekti.
Daha sonra web üzerinde bir arayüz tasarlayıp, bunları javascript ile tıklanan renge göre görünürlüğünü değiştirerek oluşturabilirsiniz.

unrealengine ile yaparsanız blueprintlerle değişmesini istediğiniz parçaların kaç rengi olacaksa ayarlayarak oluşturabilirsiniz. orada da bir arayüz tasarlamanız gerekiyor. mesela arayüzde kırmızı renge tıkladığınızda programladığınız parçanın rengi kırmızı olur. bunun için unrealmarkette hazır blueprintler bulabilirsiniz.

Yalnız Unrealengine'de uygulama oluşturmanız gerekir ve kullanıcının yaklaşık 1gb lık uygulamayı indirmesi gerekir. pek kullanışlı değildir.

Diğer seçenek unrealengine de henüz beta özellik olan pixel streaming kullanabilirsiniz. henüz denemedim ama incelediğim kadarı ile uygulamanın amazon aws gibi bir yayın serverı üzerinde olması gerekiyor. ama amazon aws fiyatları başedilecek gibi değil. hazırladığım bir oline sergi için 10 mblık bir müzik dosyası koymuştum 1 günde 18 doları buldu.1gb lık uygulamanın aylık bedeli 3-5 bin doları bulabilir. Belki amazon lightsail kullanılabilir ama onuda kullanabilmek için temel düzeyde linux bilmeniz gerekiyor.

Bilmiyorum tam olarak bunu mu sormuştunuz ama bu iş renderdan çok kodlama işi.

www.cebli.com
2020-07-03 01:15:35
  • Erkek
cebli. tskler bilgilendirmen

cebli.

tskler bilgilendirmen icin. Ben herhalde UE4 ve pixestreaming deniyecem. ürün parcalari cok türden ve bu demektir cok render sayisi.

UE4 ve pixelstreaming en uygun su an görünüyor.

HTML5 ile de olabilir ama mödüler sistem baya karmasik yani ürün ve ürüne eklenebilcek modül sayisi cok fazla.

2020-07-04 10:23:44
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!