Genel Konular : Google`ın Reklam numarası

Google`ın Reklam numarası
drekonNecmi DemirkeserAvatar

İnternette alışveriş sitesinde sepete bir ürün ekledim, ama daha almadım. Aynı gün google reklamlarında bana o ürünü gösterip satın almam için aklınca reklam yapıyor... yahu zaten ürün sepetimde.

Aynı etkiyi facebok sitesinde de daha öncede yaşadım. Aliexpress`te incelediğim ürün facebok sitesinde reklamlarda çıkıyor.

Olayı daha net görmek için bugün n11`de Favori listeme hiç alakasız bir ürün ekledim. 10 saniye içinde bambaşka bir sitede: favori listemdeki ürünün reklamı çıktı.

bununla ilgili Derdim yok, kapitalizmin görünmeyen eli diyorum.
Durumdan rahatsız olan veya bunu farkeden var mı ?

Game maker
2017-10-16 10:21:01 Edit:2017-10-16 10:21:48
  • Erkek
belki rast geldi bilmiyorum,
yazruzgazriEmir Yıldız

belki rast geldi bilmiyorum, arkdaşımla facebook mesajlarında araba kiralama konusunda konuştuk. ve tüm google chrome içindeki reklamlarda rent a car reklamları çıktı. başka bi yerde araba kiralama araması felan yapmadım sadece arkadaşımla facebookda yazıştım. özel yazışmalarımızada giriyorlar galiba

2017-10-16 10:38:41 Edit:2017-10-16 10:39:26
  • Erkek
watsapp

Watsapp uygulamasını da facebok satın aldığı için tüm yazışmalar da takip ediliyor. smiley 9

Game maker
2017-10-16 10:42:02
  • Erkek
zaten para verip aldığım
yazruzgazriEmir Yıldız

zaten para verip aldığım ürünlerin reklamlarını 2-3 gün boyunca bana göstermeleri çok saçma.

2017-10-16 10:44:34
  • Erkek
bana hep oluyor. Hepsiburada-n11-aliexpress-microsoft-beymen-vatancomputer
bermanErman B

bana hep oluyor. Hepsiburada-n11-aliexpress-microsoft-beymen-vatancomputer daha bir çok site. bazen satın alma haricinde araştırma ve merak ile inceleme yapıyorum. sonra instagrama bir giriyorum anında sponsorlu diye baktığım ürün çıkıyor. Bu kadar takip edilmek çok sıkıcı.

Google ve benzer kullandığımız hesapları rahat kullanmak adına bilgisayar-telefon-laptop-tablet ne varsa yükletiyorlar, ondan sonra zombi gibi heryerden saldırı yiyoruz.

geçen windows 10`a bir bakayım dedim ne yenilikler var, heryerde karşıma çıkar oldu acayip sinir bozucu.

Mac`te safari takip sistemini engelliyor diye birşey duymuştum ama tam bilmiyorum.

4930K - GTX 780 - 32GB - 3dsmax 2014 - Vray 3.6
2017-10-16 13:08:20
  • Erkek
Akıllı Reklam Uygulaması
alisengunAli ŞengünAvatar

1 yıldan fazladır google uyguladığı sistem Google Akıllı Reklam Uygulaması olarak geçiyor.reklamın üstün kapat seçeneğinde tıklayınca hangi reklamın gösterileceği ve filtre edileceği seçile biliyor.Hayli sinir bozucu sistem

https://www.behance.net/alisengun
2017-10-16 13:26:08
  • Erkek
Sizin arama geçmişinize göre
halkaFurkan YILMAZ

Sizin arama geçmişinize göre reklam sunuluyor, bu özelliği kapatabilirsiniz, bu sefer de daha saçma bir hal alıyor, bana hiç ilgilenmeyeceğim reklamlar sunuyor, ikisi de birbirinden sıkıntı.

Google un en büyük geliri bu istatistikler, o sebeple çok para ediyor aslında :) steam gibi bir çok uygulama bu yüzden istatistik üzerine fena çalışıyor.

www.furkanyz.com
2017-10-16 16:55:07
  • Erkek
evet farketmiştim
muro37Mahmut Murat OYMACIAvatar

bende çok önceden farkettim bu durumu. bana göre de rahatsız edici.gerçek dünyada olduğu gibi sanal dünyada da izlenme hissi kötü bişey.

Ezan dinmez diyen, bayrak inmez diyen, şehit ölmez diyen birileri var.
2017-10-16 17:00:09
  • Erkek
Amerikalı arkadaşların neler yapabileceklerini
bermanErman B

Amerikalı arkadaşların neler yapabileceklerini daha iyi anlamak adına "SNOWDEN" filmini izlemenizi tavsiye ederim.

Bu reklamlarla pek alakası yok, kendi halimizde insanlarız ama yinede bufilmi izledikten sonra insan dahada rahatsız oluyor. Vizeler askıya alındı derken ileride vize başvurusunda google akıllı reklam uygulamasına bakarlarsa şaşmayalım.

4930K - GTX 780 - 32GB - 3dsmax 2014 - Vray 3.6
2017-10-16 18:26:38
  • Erkek
Amerika

Olay Amerikanın dışında aslında, Facebook, google ve birçok sanal korsan "Cayman adalarında" yaşıyor. Sözde ingiliz sömürgesi bir ada imiş. Esas amacı büyük abilerin vergi kaçırmasına kılıf uydurmak.

Duymadıysanız internette "cayman adaları vergi" diye aratın durumu anlarsınız. Adadaki Ugland House isimli binada kayıtlı 20 bin şirket bulunuyor. Tabii sadece göstermelik posta adresi, ortada şirket filan yok. Sırtımızdan kazanılan reklam gelirleri ile hiçbir ülke vergi kazanamıyor.

Game maker
2017-10-16 19:37:11
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!