Genel Konular : Kusmak İstiyorum :(

Kusmak İstiyorum :(
iletisimnetTürker ERTENAvatar

Evet,ilginç bir başlık oldu.Ama yetti artık.
Sitenin üst tarafındaki galeri kısmına bakıyorum,bir de yandaki ilham perisi bölümüne.Sizde bu yazdıklarımı okumadan önce ikisini bir karşılaştırın.

3 kutu çizen,bir bina çizen,sculpt programlarından birinde hazır şekilleri biraz eğip bükenler çalışmasını galeriye atıyor.

Yapmayın etmeyin.3D forumu artık baygınlık getiren bina çizimleri ile dolu.Bu ne ya?
Dev bir proje olur,animasyon olur,çok çok farklı bir konsept olur anlarım.
Ama nedir bu kutu çizip çizip galeriye atmak?Üstüne bir de yorum beklemek.Yorumları tuzlu verince "Seninkileri görelim" tepkisi...

Yapmayın,etmeyin.Bitmemiş çalışmalarınızı galerinize koymayın.Acı eleştiriler gelince de hoplayıp zıplamayın.Ve asla ,sakına "Acelem vardı,vakit darlığından bu kadar oldu" gibi bahaneler arkasına saklanmayın.
Komik oluyorsunuz...
Lafım anlayana,bitirilmeden galeriye konmuş çalışma sahiplarine ve karakter tasarladığını sanan büst modelleyicilerine.

Yeni gelen bebeler,biraz saygı yahu...Bana değil,birbirimize...
2011-10-30 21:39:15
  • Erkek
Türker Bey
nietzscheÖzler DönmezAvatar

Türker Bey arkadaşlar her türlü çizimini siteye koyabilir bence.Bunda bir sakınca yok.Çizimlerin arasında çok iyiler de olmalı çok kötüler de.İyi ile kötünün farkını anlayabilmemiz için bu şart.
Bırakalım kötü çizim yapanlar çizimlerini eklesinler biz veya siz veya başkaları çizimin kötü olduğunu söyleyelim tuzlu tuzlu yorumlar yapalım.Yemek ya da yememek onlara kalsın.

2011-10-30 22:20:32
  • Erkek
Buradaki konu iyi yapmış
iletisimnetTürker ERTENAvatar

Buradaki konu iyi yapmış kötü yapmış olayı değil.Basite kaçan,yaptığı hataların farkına varmasına rağmen bitirilmemiş bir çalışmayı galeriye koyan,acelesi macelesi tarzı bahaneleri ortaya koyanlara.
Kimse koymasın etmesin demiyorum zaten ama gönder tuşuna basmadan evvel son bir daha bakınsalar yahu...
Çok mu şey istedik acaba...?

Yeni gelen bebeler,biraz saygı yahu...Bana değil,birbirimize...
2011-10-30 22:37:29
  • Erkek
Bana biraz çok geldi:)

Bana biraz çok geldi:)
Gönder tuşuna basma aşamasına geldiyse ona göre olmuş demektir.Bize göre olmamışsa yorum yapıp doğru bir şekilde ilerlemesini görmek daha mantıklı geliyor bana.
Sitenin amacı da bu değil mi?
Şu `acelem vardı`,`zaman doldurmak için yaptım`,`hiç uğraşmadım uğraşsam daha iyisini yapardım` gibi bahaneler benim de canımı sıkıyor.
O konuda haklısınız bence.

2011-10-30 22:46:17
  • Erkek
Türker söylediğin her kelimenin

Türker söylediğin her kelimenin tüm harflerine kadar seni destekliyorum, bu konuyu birkaç hafta önce bende dile getirmiştim bir konu açıpda ama şunu gördüm ki eldeki malzeme bu, eldeki insan yeteneği bu, eldeki kabiliyet bu, bu insanlarla daha fazlası olmaz. tr3d sitesi resmen mimarlar sitesi, max ciler sitesi, hazır model kullananlar sitesi, acele ile yaptımcılar sitesi olmuş. Site yönetimi tarafından diğer programlar, diğer çalışma alanları,sektörler özendirilmeli, göz önüne getirilmeli, gözümüzün içine sokulmalı bak bunlarda yapılıyor yapmalıyız tarzında ama yönetim pek buralı olmuyor site mimarların eline geçmiş durumda, mimarları kötülemiyorum asla yanlış anlaşılmasın, bu sitede mimarların bukadar çok olmasından rahatsızım sadece.

2011-10-30 23:05:18
  • Erkek
galeri bölümünde büyük bir
kenokenanAvatar

galeri bölümünde büyük bir haksızlık mevcut. Yıllardır gözlemliyorum.

2011-10-30 23:08:29
  • Erkek
İlhan mimarların bu kadar

İlhan mimarların bu kadar çok olmasından neden rahatsızsın anlamadım valla.
Bir de şu eldeki malzeme, eldeki yetenek ,kabiliyet falan demişsin.Biraz açar msın ne demek bunlar.
Ne yapmaya çalıştın eldekilerle de olmadı?

2011-10-30 23:12:36
  • Erkek
Rahatsızım çünkü hergün bina,

Rahatsızım çünkü hergün bina, oda, yeşillik görmekten bıktım burda, başka şeyler görmek istiyorum özler, Eldekilerden kastım 3d ile uğraşan kendi türk insanlarımız.

2011-10-30 23:41:51
  • Erkek
3d ile uğraşan çok

3d ile uğraşan çok iyi üstatlar var burada bir çok şeyi onlardan öğrendim hala da öğrenmeye devam ediyorum.Eldekiler dediklerini tanımıyosun daha.
Genel bir toplantı yapılacak İstanbul`da.İstersen gel bi tanış eldekilerle.Senin için iyi olur.
Ayrıca 3D ile uğraşanlar genelde bina oda yeşillik çizer burası da 3d sitesi nesi garip bunun.Başka şeyler görmek istediğin zaman google`ı aç 3ds max başka şeyler yaz yüzlerce başka şey çıkar.Herşeyi tr3d`den bekleme.
Rahat ol yani :)

2011-10-30 23:50:34
  • Erkek
ilhan bir yandan haklı
LegolasOzkan_meAvatar

ilhan bir yandan haklı neden dersek türkiyede ki sektörün büyük çoğunluğu mimari ve aslına bakarsanız bir yandanda portfolyo sergileme gibi oluyor. Türkiyedeki oyun sektörü yada konsept tasarımlar fazla olmadığı için en fazla olan mimari işleri görmemiz normal hani bunun önüne site geçemez bunun önüne üyelerin geçmesi farklı işler üretmesi gerekiyor.

2011-10-30 23:56:21
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!