Genel Konular : Piyasa kimi arıyor?

Piyasa kimi arıyor?
furkankurt1FURKAN KURT

Merhaba sayın üstadlarım. 3D piyasası her işi yapan animatör mü yoksa bir işte ustalaşmış animatör mü arıyor? İhtisas yapacağımız bölüm`e (rigging, render, vs.) hangi seviyeden sonra yönelinmesi gerekir? Hangi seviyede olduğumuza nasıl karar verebiliriz? (Bu soru çok önemli benim için. çünkü kişi tek başına ne kadar profesyonel iş çıkartabilir?) Teşekkürler.

2016-11-04 23:15:14
  • Erkek
Piyasa her işi yapanı
aydin8212Aydın AksoyAvatar

Piyasa her işi yapanı arar üstüne after effect vs gibi programları biliyomusun derlerse hiç şaşırma

www.tasarimasyon.com
2016-11-05 01:21:38
  • Erkek
Bir karakteri basit bir
DARK_LordMetin KALAYCIAvatar

Bir karakteri basit bir şekilde karakalem ile çiz. Sonra onu 3d modelle. Sonra onu rigle. Sonra ona skin yap. Sonra o karaktere istediğin hareketleri verdirebiliyor musun testler yap. Sonra bir mekana oturt. Işıklandırmanı yap. Bir kanalizasyon mazgalının üstüne koy sokakta karakterini. Orda yürürken mazgaldan buhar çıksın. Işıklandırmanı yap. Ve bunlardan sonra render al. Sonra bunları after effect te birleştir. Sonra encoder programı ile sıkıştır. Bu aşamaların hepsini yaptıysan sen hazırsın. Mükemmel olmana gerek yok. Kör topal her aşamasını atlatabilirsen sen Türkiyede para kazanırsın. Tek başına olunca her aşamasını kendin yapmak zorunda kalıyorsun. Bir stüfyo da istediğin alanda uzmanlaşmaya başlarrsın. karakter animasyonu veya görsel efect. Bu neddenle biraz önce saydığım şeyi baştan sonra yapabiliyorsan sen hazırsın. Git iş ara;)

BIRGUN HERSEY KARANLIGA GOMULECEK... O AN GELDIGINDE OLUP BITENLERE SADECE BEN TANIK OLACAGIM
2016-11-05 08:23:55
  • Erkek
peki bu dediklerinizi yapan
furkankurt1FURKAN KURT

peki bu dediklerinizi yapan kişinin alacağı minimum maaş ne kadardır ortalama?

2016-11-05 10:50:55 Edit:2016-11-05 10:53:28
  • Erkek
Güzel konu
vsonurOnur ŞimşekAvatar

:)

https://www.behance.net/on2r
2016-11-05 12:07:07
  • Erkek
Kardeşim git pilot ol
Seke

Kardeşim git pilot ol sonra gel bana dua et hemde öyle bir kere değil aylarca yıllarca edersin.

2016-11-05 16:32:14
bu işi sevdiğim halde
furkankurt1FURKAN KURT

bu işi sevdiğim halde korkuyorum böyle yazıları görünce. 3500 altında mı maaş alınıyor?

2016-11-05 21:18:48
  • Erkek
Sen dediğimi dinle gerisini
Seke

Sen dediğimi dinle gerisini boşver.

2016-11-05 22:28:55
Kimi firma 2500 tl
DARK_LordMetin KALAYCIAvatar

Kimi firma 2500 tl veriyor kimi firma 6000 tl veriyor. Firmasına göre değişir.

BIRGUN HERSEY KARANLIGA GOMULECEK... O AN GELDIGINDE OLUP BITENLERE SADECE BEN TANIK OLACAGIM
2016-11-07 09:43:20
  • Erkek
Sevgili Furkan :)
setavu-------Avatar

Sevgili Furkan :)

Bu iş iyidir güzeldir ama zordur önce bunu bilmen gerek
Herkes sanır ki çok iyi program bilmek çok kazanmaya eşdeğerdir
Hayır öyle değildir bu iş bir karakter meselesidir önce bunu bilmek gerek
Bu piyasa biraz açdır her şey ister senden ama sen neyi nasıl verceksin...

bunu bilmen için tüm yeteneklerinle bir kademeye yükselmek ve senden istenen saçma istekleri hayır diyebilmen gerek
buda haliyle çok zaman alır hem de çok
Bizde para eden şey program bilgin değil tecrübendir ve tecrübe inan bana çok pahalıdır...

Ben Generalist sonrada yaratıcı yönetmen oldum ve hala çalışıyorum çok şey öğrenmem gerek
Önce tecrübe sahibi ol sonra sen hakettiğin parayı isteyip bulacaksın zaten inan bana
Bu piyasa hem hemen her kafadan adamı isteyebilir sen ne olmak istiyorsun onu sor bence kendine

2016-11-07 13:02:18 Edit:2016-11-07 13:03:26
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!