Genel Konular : AutoCad 2016-2017 Modelleme

AutoCad 2016-2017 Modelleme
nilay82nilayAvatar

Herkese merhaba;
Arkadaşlar aranızda Autocad 2016-2017 modelleme yapan(ciddi modelleme) var mı?
Eğer varsa nasıl buluyorsunuz?
Düşüncelerinizi ve eğer yaptıklarınız varsa jpeg lerini burada paylaşabilirseniz çok sevinirim.Asıl sorumun amacı sizce uğraşıp öğrenmeye değer mi?
Bir bilen anlatabilir mi?
Render motoru olarak sanırım Mentalray vardı bir zamanlar öyle hatırlıyorum.Acaba şuan ki render durumu nasıl?(fotogerçekçilik olarak)
şimdiden herkese teşekkürler
Kolay gelsin...

Dostun üzüntüsüne acı duyabilirsin. Bu kolaydır.. Ama dostun başarısına sempati duyabilmek; sağlam bir karakter gerektirir...
2016-10-26 12:07:06
  • Bayan
autocadde 3d modelleme tavsiye
cesurCESUR GEZENBEYAvatar

autocadde 3d modelleme tavsiye etmiyorum mekanik dışında autocad inde ayarlarını iyi yaptığınızda ondada güzel sonuçlar alırsınız 3ds max i kullanın render motoru olarakta v-ray ve benzeri motorları mental rayde iyidir fakat ekstra kurulumlu motorlar daha iyi sonuçlar verir

2016-10-26 12:28:18
  • Erkek
Ekstra kurulum gerektiren render
sonmezocakMezarcı SönmezAvatar

Ekstra kurulum gerektiren render motorlari daha iyi sonuc veriyor bilgisi yanlis. Mental ray sonuclarina bakabilirsiniz googledan. Kullanim rahatlığı bakimindan nental ray daha etkin bence.

VRAYDAN NEFRET EDİYORUM
2016-10-26 16:14:33
  • Erkek
Mimari modelleme için iyi
xxonurxOnur YaşarAvatar

Mimari modelleme için iyi

Ben yaklaşık 8 senedir mimari 3 boyutlu çizimleri autocadde katı modelleme ile yapıyorum. Uygulama işi de yaptığımızdan müşterilere veya çalışanlarımıza herhangi bir ölçü vermek daha kolay oluyor.render işini 3dsmaxe import ederek mental ray ile hallediyoruz. Autocadde render için hazır model bulmak zor.ağaçlar arabalar gibi çok poligonlu objeler autocadde aşırı kasılmalara neden olur çünkü max ile aynı mantıkta çalışmaz. O nedenle sadece binayı modelleyip 3dsmaxe import yapmamız gerekiyor.resimde görüldüğü gibi sadece bina çizimini autocadde yapıyoruz.

www.yasarmimarlik.com www.facebook.com/yasarmimarlik/
2016-10-26 17:15:09
  • Erkek
Ciddi modellemeden kastınız bina
sitemaltug tezerAvatar

Ciddi modellemeden kastınız bina vs gibi mimari modelleme ise

herhangi bir 3d yazılımı ile( max c4d maya vs ) lowpoly olarak yapmanız
sahne yönetimi açısından daha kolay olacaktır.

ciddi modellemeden kastınız bir santralın tüm detayları ile modellenmesi
ise ( prosesler dahil) autocad modülleri sayesinde daha verimli olacaktır.

ciddi modellemeden kastınız organik veya yarıorganik modelleme ise

size tavsiyem yine ( max c4d maya vs ) yönünde olacaktır.

size yine birbaşka tavsiyem hangi yazılımı kullanırsanız kullanın öncelikle
kendi üzerindeki render motorları ile başlayın.

neden derseniz bu iş de ilerledikçe aslında render motorlarının foto gerçekçilik de ne kadar önemsiz olduğunu ama modellemenin shader bilgisinin ve ışık bilgisinin nekadar önemli olduğunu keşfedeceksiniz.

http://maltugtezer.carbonmade.com/
2016-10-26 18:33:58
  • Erkek
AutoCad 2016-2017 Modelleme
nilay82nilayAvatar

İlgilenip cevap yazdığınız için herkese teşekkür ederim,
Kolay gelsin...

Dostun üzüntüsüne acı duyabilirsin. Bu kolaydır.. Ama dostun başarısına sempati duyabilmek; sağlam bir karakter gerektirir...
2016-10-27 20:42:19
  • Bayan
autocad ile modelleme yapmayı
melkor_Erkan YILDIRIMAvatar

autocad ile modelleme yapmayı düşünmeyin rhino kullanın hem komutlar aynı hemde nurbs katı model mesh ne isterseniz var kullanımı daha kolay istediğiniz 3d programına aktarabilirsiniz modeli ciddi iş istiyorsanız galerimde şimdiye kadar çalıştığım en ciddi işe bakabilirsiniz. http://www.tr3d.com/galeri/proje/2al1/ tüm iş rhino ile yapıldı.
imza kısmında da söylemişim zaten expo 2017 küre bina buradaki işimizden dolayı şimdi de vokzal (rusça mı artık kazakça mı bilmem yeni gar binası) çelik cam işlerini aldık. yaza kadar Türkiye bana hayal oldu :)

MODO, rhino
2016-10-28 12:36:41 Edit:2016-10-28 12:41:59
  • Erkek
tabanlıoğlu projesi tasarlayanların çizenlerin
melkor_Erkan YILDIRIMAvatar

tabanlıoğlu projesi tasarlayanların çizenlerin

tabanlıoğlu projesi tasarlayanların çizenlerin eline sağlık.

MODO, rhino
2016-10-28 12:41:09
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!