Genel Konular : Avukat olan veya tanıdığı olan !

Avukat olan veya tanıdığı olan !
drekonNecmi DemirkeserAvatar

Bir adam bu kadar mı kimsesiz olur, acıdım kendime. Valla bir örgütlenme kurmuş olsaydık şimdi kendi avukatımıza bir telefon açıp akşam rahat uyurdum.

Sorunum şu:

"Elazığdaki bir derneğin web sitesinin yönetim panelinden girip haber olarak ana sayfasına hakaret ve küfür eklemişler". Site editörü savcılığa suç duyurusunda bulunmuş, Türk Telekom o saatlerde web sitesine bağlandığını düşündüğü I.P. adreslerini savcılığa vermiş. Aralarında benim de adresim varmış.

Bilgisi olan varsa sorum şu:
1- Ömrümde hiç girmediğim bir web sitesine saldırı olursa Türk Telekom`dan korunmak için ben ne yapmalıyım ?

2-İnternet sitesi editörü olan birinin şifresi en az kaç haneli olmalıdır diye bir demeç versem hakim beni döver mi ? 

bir sonraki dava 5 ay sonra imiş. bir avukat tutacağım anlaşılan.

Game maker
2016-06-15 18:18:54 Edit:2016-06-15 18:20:42
  • Erkek
Ne alaka? Bir web
Seke

Ne alaka? Bir web sitesinin yönetim paneline girilmisse zaten giren kişinin ip si bellidir.O saatlerde giren 20 kişi var diyelim Hepsi de suclumu olacak?

2016-06-15 18:58:03
Geçiş olsun Necmi hocam
Seyfeddin

Geçiş olsun Necmi hocam siz yapmadıysanız zaten sorun yok her türlü sıyrılırsınız.
Ömrümde hiç girmediğim diyorsunuz en büyük delil zaten sizin pc niz incelemeye alırlar sonra pardon !

Yani bu ülkede çok kişi ceza alıp devletimiz tarafından "pardon" denilerek bir şey olmamış gibi hayatına devam etmiştir.
İnternet editörü şifresi falan filan o savunmayı bence bu haltı yapan kişinin vermesi gerekir :)

2016-06-16 08:25:33 Edit:2016-06-16 08:26:33
Seyfeddin kardeş, Bilgisayar incelenmeye
GeecitÖzgür

Seyfeddin kardeş,
Bilgisayar incelenmeye alınırsa; crackli v.b programlar,windows varsa incelemede ceza ücreti yansıyabilir kişiye

2016-06-16 14:16:55 Edit:2016-06-16 14:17:13
  • Erkek
Korkmanıza gerek yok!
iletisimnetTürker ERTENAvatar

Korkamyın,bir şey olmuyo. Ben girmedim diyorsunuz.İspat etmek onlara kalıyor. Mahkemelere laf aramızda çok girip çıkmışlığım var.
Korkmayın, sadece bir ifade verirsiniz. O kadar. Ancak kesin ispat ile olur.
İp ler devamlı değiştiği için, hakimin evinde kullandığı bilgisyarın ipsine bile bu tür hadiseler olabilieceğini bilirkişinin söylemesi zaten yeterlidir.
Şimdi sakin olun bakiyim.

Yeni gelen bebeler,biraz saygı yahu...Bana değil,birbirimize...
2016-06-16 17:09:07
  • Erkek
avukat
serkanmertserkan mert

bulunduğun ilin barosuna gidersen orada daha sağlıklı yönlendirirler , aynı zamanda avukatlık yaygın olduğundan bazı avukatlar dava alamıyor bu sebeble gönüllü avukatlık yaparak girdikleri davalardan gelir edinmeye çalışan avukatlarda var bu konuyla ilgilide barodan bilgi talep edebilirsin.

bilişim suçları ile ilgili türker erten`nin yazdıklarının çoğuna katılıyorum zira bilişim suçlarının tespiti ve tanımı halen daha sıkıntılı bi alan bu sadece Türkiye`ye özgü değil dünya genelindede durum benzer.

şimdiden geçmiş olsun insanın ilgisi olmayan bi meseleyle uğraşmak zorunda kalmasından daha kötü bişe yok .

2016-06-17 00:31:25
  • Erkek
Sorun
drekonNecmi DemirkeserAvatar

Esas sorunum IP adresi ispatı değil aslında; 13 yıl ergen erkeklere meslek lisesinde eğitim vermek için milli eğitimde görev yaptım, sonra muhtemelen bir ergenin basit bir korsan yazılımla yaptığı suç için beni aramaları ve bunu adi bir suçluya davranır gibi yapmaları.

Sabah 5:30 da iki polisin yumrukla çaldığı kapımı açtım, hamile eşimi panik halinde bırakarak 3 saat hapishanede 4 saat mahkemede; bonzai bağımlıları ile yan yana bekledim. hakime "ben öğretmenim, bu siteye de hiç girmedim, wi-fi şifrem kırılmış olabilir" diyip hızlıca eşimin yanına döndüm.

Suçlu muyum ?

düz mantıkta hayır ,

ama "Öğretmen olmak" suçundan beni asmış olsalar yeridir;

Bonzai bağımlıları arasında konuşup "bonzai daha iyi, hayır kova daha iyi kafa yapıyor" derken, ben şöyle düşünüyordum. "...bu gençler doğru yönlendirilse hapiste boş bekleyeceğine yabancı dil bile öğrenmeleri mümkün...boncuktan kuş yaparak topluma ne faydası olur ki !"

Game maker
2016-06-17 08:29:16
  • Erkek
Geçmiş olsun.
troy481@ferit mustafa sezer

Geçmiş olsun Necmi hocam,ne denilir ki? Adaletin öldüğü ülkemizde adalet aramak samanlıkta iğne aramaya döndü.Sana tavsiye edeceğim tanıdığım avukat bile yok.Umarım en kısa zaman içinde her şey haktan yana yerli yerine oturur.

2016-06-17 08:49:29
  • Erkek
Geçmiş olsun
dexigner_ilyasİlyas SakaryaAvatar

Necmi hocam geçmiş olsun.Allah yardımcınız olsun.

2016-06-17 10:05:39
  • Erkek
Ay inanmıyorum neler gelmiş
OCOya ÇeriAvatar

Ay inanmıyorum neler gelmiş başınıza! Çok geçmiş olsun hocam.

https://www.facebook.com/oyastudios
2016-06-18 01:05:50
  • Bayan

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!