Genel Konular : Animasyon-Fiyat danışması

Animasyon-Fiyat danışması
canceylanerCan CeylanerAvatar

Selamlar, linkteki gibi bir video toplam 200 adet ürün için farklı farklı çalışılacak. Yani aşağı yukarı 2 dakika sürecek bir animasyon + 200 adet modelleme + after effects`te editleme kısmı var.

https://www.youtube.com/watch?v=XJtaGkRLxCY

İstenilen ürün adedi çok olduğu için nasıl bir fiyat belirleyeceğimi tam kafamda oluşturamadım. Toplam paket bir fiyat sunduğumda ise parça başına çok komik bir fiyat çıkıyor. Sizlerin fikri nedir, çalışılacak ürün adedi 50`ye düştü diyelim, o zaman nasıl bir fiyat vermeli?

İlgilenen herkese teşekkürler.

canceylaner.com
2015-09-06 01:29:30
  • Erkek
Vaktiyle excel programında 1-2
sadrazam3xcelal siverekliAvatar

Vaktiyle excel programında 1-2 fiyat hesaplama çalışması yapmıştım. Ama ben bina modeli üstüne çalıştım. Sizinki farklı. İşiniz büyük bir iş. Bence 1 ürünü seçip çalışın. Ve müşterinin beklentisini sorun. Yani yaptığınız işi beğeniyorlar mı bunu anlayın. Böylece elinizde süre emek sonuç açısından çok sağlam veriler olur. Böylece işi alıp almamaya, teslim süresine, müşteri beklentisi yönündeki yaklaşımın netleşmesine kadar herşeyi belirlemiş olursunuz. Bu şekilde fiyatınız netleşir ve sözleşmenizi daha net yaparsınız. Atıyorum 1 ayda 50 ürünün teslimi ve ödeme talep edersiniz. Yanınızda yardımcı ortakta ayarlarsınız gerekirse.

2015-09-06 11:00:29
  • Erkek
Bu işe biz inşaat
sadrazam3xcelal siverekliAvatar

Bu işe biz inşaat sektöründe birim fiyat diyoruz. Parça başına bu işi ne kadara yapardınız bunu anlayın. Herkez bir evin boya işini yaklaşık 1000 tl ye yapıyorsa onun ederi odur. Önemli olan şey süre ve maliyet. Başkasının derdi başkasına. Siz piyasayı anlayıp yorumlamalısınız. Sonra kendiniz neredesiniz bunu anlayın. Tekliflerde başkasından istediklerinde inanın boş beleş teklif veren adam çok olur. Ama sonrasında iş patlar. Burada 1 ürünün işini denedim ve atıyorum 2 günde tamamı bitti derseniz yalnız olunca 200 ürünün işi 400 gün sürecek ama yoğun tempoda ben bunu 1 yıldan az zamanda bitiririm diyebilirsiniz. Müşteri işin teslimini 3 ayda istiyorsa çevrenizde ortak ya da çalışan ile bu işi halletmeye çalışın. Buna göre kendinizi ne kadar süreyle bu işle meşgul edeceksiniz bu ortaya çıkar. Fiyat daha net ortaya çıkmış olur. (Lafı çok uzatmayayım burada anlattıklarım genelde usta mantığıyla oluşan düşünceler. Ama hiçbir müteahhit ya da patron ustanın ederine iş almaz. İşin içine sorumluluk girince rengi değişiyor. Bazen stres yüzünden işi yapamaz hale bile geliyor insan. İşin karını belli bir yüzde ile üstüne koyun. Atıyorum ben kaba hesapta 1 ürünü 1 günde bitiriyorsam günlük ücretim 10 lira ise 200 günün ücreti 2000 liradır. Ama en az yüzde 20 30 üstüne yüklenicilik karı eklemelisiniz.)

2015-09-06 11:18:01
  • Erkek
Eğer yanlış anlamadıysam her
kanakanSerkan BolkanAvatar

Eğer yanlış anlamadıysam her ürün için 2 dakika animasyon.

2 dk animasyon ortalama = 3000 kare resim eder
200 ürün için de = 600.000 kare resim eder
1 karenin renderi 10 sn olsa = toplam 6.000.000 sn ve toplam 70 gün renderi sürer bu çalışmanın . Bunun yanında modellemesini eklediğinde zamanı sen düşün ve fiyatı bu şekilde değerlendir.
Animasyondan da firmanın hangi firma olduğunu tahmin ediyorum ki eğer düşündüğüm firma ise bazı konularda da çok uğraşırsın.

Kısacası bu iş için bence çok iyi bir fiyat vermelisin.

Kolay gelsin.

2015-09-06 15:51:58
  • Erkek
basitçe
tunahanihtiyarTUNAHAN İHTİYAR

model için;
50 ile 150 tl arasında fiyat belirledin diyelim ki ortalaması 100 tl`dir.
100x200=20.000 tl veremen gereken taban fiyattır. (50-150 temsili iy

animasyon için;
(günlük çalışma bedeli x çalışma süren) + renderfarm bedelin + kdv
kısacası günde 4 adet bitirsen toplamda 50 gün eder
günlük çalışma bedelin taban olarak 500 tl den hesap yaparsan
500x50=25.000
farm bedeli (rebusfarm kullanmanı tavsiye ederim) 3000 tl yi geçmez
28.000 tl senin animasyon için vermen gereken taban fiyattır.

toplamda 48.000 tl + kdv ye fiyat verirsin (fatura istemezse kdv düşer)
muhtamelen işi 30.000 tl civarına alırsın.

not: sadece fikir vermek için yazdım.

2015-09-06 22:52:46
  • Erkek
Arkadaslar guzel aciklamislar ama
burocknrollburak beyturAvatar

Arkadaslar guzel aciklamislar ama bende kendi tecrubemden faydalanarak biseyler yazmak isytiyorum. Geneline fiyat verme, parca basina fiyat ver, ilerde animasyon sayisi artabilir veya azalabilir ona gore dengelemis olursun. Bitmis islerde revizyon istenirse ayrica ucret talep etmen gerekir. En guzeli isleri parca parca bitirip paranida ona gore alman. Atiyorum 10 animasyon bitirince yollarsin ve onun ucretini alirsin sonra kalan islere baslarsin. Bu hem sana sevk verir ve odeme konusunuda saglama almis olursun. Animasyon isi streslidir biraz, bazen en ufak hatada en basa donmek gerekir ve buda baya zaman alir. Kolay gelsin

Montreal - Canada www.cgframe.com
2015-09-07 02:01:51 Edit:2015-09-07 02:03:54
  • Erkek
Rocker ın mesajını boş
serkanozdoganSerkan ÖzdoğanAvatar

Rocker ın mesajını boş geçmeyin lütfen. Önemli bir noktaya parmak basmış.
200 Model hepsine 2 dakika animasyon fln bunlar gerçekten çok büyük işler.

5-6 kişilik 1 ofisi 1 ay meşgul edecek bir iş. Sırf buradan hareketle bile ürün başı minimum 500 TL denmeli. Ha verir mi işi verecek adam sanmıyorum. Animasyon ve after effects düşündüğünüzden daha zor olacak eminim.

Modeli detaylı hazırlanmış ürün animasyonuna (2dk) ben 2.500 3.000 bandına yapıyorum. Burada daha model de yok düşün artık.

Teknik olarak yapılacakları düşündükçe bile midem bulanıyor :) Gerçi eliniz hızlanır yaptıkça.

Önerilerim :
1) Kesinlikle birim başı fiyat verin ve Burak beyin söylediği gibi parçalı alın paranızı.

2) Revizeler için ücret belirleyin.

3) Yapabileceğinize emin olun :)

4) Yardım almanız gerekebilir bu da size ekstra maaliyet demektir unutmayın.

5) Max yerine KeyShot kullanın. İyi bir ekran kartınız varsa güzel zaman kazandırır.

Ben yukarıda minimum 500 TL fln dedim ama büyük ihtimalle 100k kabul edilmeyecektir. 75-80 bandına kadar da in derim. Ama bakıyorum ki forumda bu işi 48.000 e yapacak varmış :) İşi ona verirler dikkat et :D

Asus PX79 Pro - Asus Geforce gtx 690 - Intel i7 3930k 3,5Ghz - OCZ 1000W Gold - 32 Gb 1600 Mhz Vengeance Ram -
2015-09-07 13:13:38
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!