Genel Konular : freelance fuar stand

freelance fuar stand
kartal53nihat kartal

freelance fuar stand tasarımı nasıl yapıyorsunuz stand başınamı yoksa m2 üzerindenmi fiyatlandırıyorsunuz ? ne kadar peki ?

yardımcı olursanız sevinirim...

2015-04-14 17:25:38
  • Erkek
standın komplesini 10-15tl ye
gasiyanDevrim ErdalAvatar

standın komplesini 10-15tl ye çizende var,freelance maaşlı çalışanda var,metre kare çizende var,
adil olanı metre kare üzerinden çizilmesidir.Çünkü satanlarda o şekilde satmaktadır.
Fiyat vermeden önce şunu aklınızdan çıkartmayın adamlar sizin tasarımınızı satarak para kazanacaklar.Ayrıca paranın %50 sini almadan başlamayın.Fuar standı kendi içerisinde bir çok dolandırıcıyı barındırmaktadır...

www.dvamimarlik.com
2015-04-14 17:34:54 Edit:2015-04-14 17:35:18
  • Erkek
Devrim beyin dediği gibi
ramazandemirramazan demirAvatar

Devrim beyin dediği gibi fuar sektörünün içinde olan birisi olarak çok dolandırıcı barındırmakta çok iyi niyetli görünüp kuyu kazan insana çok rastladım , 1 yıl frelance olarak m2 üzerinden hesaplayarak çalıştım , 4 yıl maaşlı ve ssk lı olarak uzaktan çalıştım , 1yıldırda sabit bir iş yerinde çalışmaktayım kendini geliştirebiliyorsan mimariye ve diğer sektörlere yönel hiç bulaşma derim tasarımdan sogutuyorlar insanı :) gerçek dürüst ve iyi insanlara rastlamak nasip olur inşallah

ramazanndemir@gmail.com
2015-04-14 18:00:28
  • Erkek
teşekkür ederim bir çok
kartal53nihat kartal

teşekkür ederim bir çok yerde çalıştım bende ama freelance olarak çalışmadım...sizce hangi sektör daha iyi para kazandırır..

2015-04-15 09:20:15
  • Erkek
Sanatsal- Tasarımsal bir kafaya
HALOXOrcun Halil KayaAvatar

Sanatsal- Tasarımsal bir kafaya sahipsen. kendine özgü çalışmalar ortaya çıkarabiliyorsan her sektörde para kazanırsın. tabiki sabrederek gerçekleşir bu işler. kimse tutupta gel sana aylık 10bin veriyim demez.herşey zamanla.

ha ben teknikten anlarim. görselleştirmeyi render almayı bana verilen projeyi 3d ye dökebilirim diyorsan, fuar sektöründe çürüyen yüzlerce çizimciden farkın olmaz.

tasarımcı ve çizimci tamamen ayrı şeylerdir. kendi kişisel özelliklerine bak ve hangisi olmak istedigini seçip o yöne doğru ilerlemendir bence en doğrusu.

https://www.behance.net/OrcunHalilKaya
2015-04-15 10:50:04
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!