Genel Konular : Render ve katalog fiyatlandırması

Render ve katalog fiyatlandırması
canceylanerCan CeylanerAvatar

Merhabalar. 15 villalık bir site için iç mekan ve dış mekan renderlarıyla birlikte plan boyamaları, yazılarına kadar her şey dahil bir katalog teklifi vermemiz gerekiyor.

Bütün sitenin modelini yolladılar, sadece iç mekanlar modellenecek. Tahmini 20-25 render tutacak gibi duruyor. A3 kataloğa yetecek çözünürlükte render alınacak. Sizce müşteriye nasıl bir teklif vermeliyim? Bu işlerde fiyat aralığı nasıldır? Sözleşmede ne gibi maddelere yer vermeliyim?

Villaların tanesini 1.5 milyon liraya sattığı düşünülünce bütün sitenin reklamına iyi bir bütçe ayırması gerekiyor mantıken.

canceylaner.com
2015-02-21 19:01:41
  • Erkek
3d çalışmalar için mekan
biLoPipEtBilal KAMIŞ

3d çalışmalar için mekan başına, katalog içinde sayfa başına fiyat hesaplayıp toplam fiyat çıkarabilirsin.

Kendince mekanları fiyatlandır. Örneğin bir bloğu hesapla, tekrar edenleri ayrı bir fiyattan hesapla, toplam vaziyet düzenlemesi için bir fiyat hesapla, iç mekanlar için mekan başı bir fiyat belirle. Bu şekilde toplam bir fiyat bulabilirsin.

Müşterinin villaları kaça satacağından yola çıkarsan yanılabilirsin.

Ömür biter, render bitmez..
2015-02-22 12:12:38
  • Erkek
Fiyat Analizi
sadrazam3xcelal siverekliAvatar

http://www.tr3d.com/forum/oku/3dsmax/modelleme-ve-render-fiyat-analizi/

Bu başlık altında konuyu ele almıştım. Bu excel listelerini indirip kırmızı ile yazan yerleri doldurup bir hesaplama yapabilirsin. Animasyon yoksa sadece 1 excel yeterli olacaktır.

2015-02-22 21:23:36
  • Erkek
Fiyat
sadrazam3xcelal siverekliAvatar

Ben 15 villanın da aynı olması durumunda yaklaşık bir hesap yaptım. Animasyon yoksa sadece render ve rötüşler için 6000-7000 tl den aşağı demezdim. Birde photoshop ve planların boyanması eklenirse fiyat 8000 tl yi bulabilir. Bu tahmin orta halli bir çalışma için. Ama siz müşterinizi çok iyi tahlil edin. Çünkü bazısının beklentisi tavan yapıyor ne yapsanız beğenmiyorlar. Orta halli bir çalışma için 1 ayda teslim derdim ve 8 bin civarı bir fiyat söylerdim. Tabii aynı olan 15 villa ile 10 iç 10 dış render için.

2015-02-22 21:32:38 Edit:2015-02-22 21:37:33
  • Erkek
40 minimum
serkanozdoganSerkan ÖzdoğanAvatar

40 minimum

Asus PX79 Pro - Asus Geforce gtx 690 - Intel i7 3930k 3,5Ghz - OCZ 1000W Gold - 32 Gb 1600 Mhz Vengeance Ram -
2015-02-24 01:57:49
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!