Genel Konular : işçimiyiz sanatçımıyız.

işçimiyiz sanatçımıyız.
SinanodakkSinan ODAK

Arkadaşlar burada bir resmi incelerken alttaki yazılmış yorumlar çok dikkatimi çekti.Arkadaşlarımızdan biri güzel işçilik diye bir yorum yazmış.başka bir arkadaşta
işçilik demiyelim istersen sanatsal olmuş diyelim yazmış.Tabi haliyle kafamda bir soru oluşuyor.
Biz işçimiyiz
yoksa sanatçımı?

2015-02-01 16:30:19
  • Erkek
Sanatçı yada tasarımcı meslek
koccAdnanAvatar

Sanatçı yada tasarımcı meslek arkadasına sanatsal demeli . Patronsa güzel iş çıkardın demeli çünkü sonuçta patron için iş çıkarıyorsun ve parasınıda alıyorsun. (alabiliyorsan artık).

Eğitim hayata hazırlanmak değildir ; Eğitim hayatın kendisidir.
2015-02-01 17:06:29
  • Erkek
var olan bir auidi
yazruzgazriEmir Yıldız

var olan bir auidi a6 yı çok güzel modellersen , ben ona güzel işcilik derim...
Ama aklındanki çok güzel bir araba tasarımını modellediysen bunada çok güzel tasarım olmuş sanatsal yönün kuvvetliymiş derim.

2015-02-01 17:42:11
  • Erkek
bu arada bu hangi
yazruzgazriEmir Yıldız

bu arada bu hangi çalışma merak ettim ?

2015-02-01 17:42:40
  • Erkek
Başkasının işini yapıyorsan işçisin
zeytinnnedim GÖKAvatar

Başkasının işini yapıyorsan işçisin tabiiki.
Ama kendin hayalindekileri yapıyorsan sanatçısın.

nedim_gk@hotmail.com
2015-02-01 18:44:00
  • Erkek
işçiyiz tabii kullandığımız proğramların
deepfreezhamit yıldız

işçiyiz tabii kullandığımız proğramların torna tezgahından kaynak makinasından ne farkı var.

2015-02-01 22:28:58
  • Erkek
Sanatçı olup
aregt

Sanatçı olup olmadığını bilmiyorsan, önce Sanatın tam olarak ne olduğunu Öğrenmeye bak. Sanat akımlarını Öğren, sanatçılar tanı, sanatla ilgili Kavramları anla. İşçilik Sanatın içinde de var. Ayrıca sanatçı olmanın kullandığın araçlarla ve yetenekle ilgisi yoktur. Aracını iyi kullanırsan sadece iyi bir teknisyen olursun. . Amacın sanatçı olmaksa, o yönde ilerlersen, bu gün değilsen bile yarın olursun.

2015-02-01 23:29:25
sabah saat 7 de
my-memoM.YAMAN

sabah saat 7 de kalkınca işçi gibi,akşam eve gelince yemeğin üstüne 2 tekte atınca 1 saat sonra kendini sanatçı gibi görürsün.O günkü ruh haline bağlı yani.smiley 2

2015-02-02 02:35:58
  • Erkek
Bence soru şu programlarla
Paranistserkan toydemirAvatar

Bence soru şu programlarla bir sahne hazırlamak Sahnenin ne içerdiği önemli değil!!!

- Sanatçılık mı? İşçilik mi ? Yaratıcılık mı?

2015-02-02 09:24:08
  • Erkek
Yaptığın işe sanat katabiliyorsan
Seke

Yaptığın işe sanat katabiliyorsan çalışan bir sanatçısın.Ama gerçek şu ki aslında kapitalist sisteme boyun eğmek zorunda kalan birer köleyiz  smiley 2 

2015-02-02 09:26:52

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!