Genel Konular : ciddisozluk.com

ciddisozluk.com
mehmet-erkanmehmetErkanAvatar

yazarlar bıraktılar tamamen herhalde

EEM
2014-12-11 16:21:28
  • Erkek
yok
drekonNecmi DemirkeserAvatar

yazanlar hevesle ilk ay yazdı. ondan sonra dönüp ekleme yapan sadece bir kişi oldu. şu sıralarkimse bakmıyor, arada bir girip ekleme yapıyorum ama tek olmuyor.

Fakat diğer birçok tecrübe gibi bundan da bir sonuç çıkardım "işin içinde öncelikle para olmazsa kimse zahmet etmiyor". Artık Benzer projelerde ne yapacağımı daha işyi biliyorum.

Game maker
2014-12-12 08:51:30
  • Erkek
Bildirgeç sitesi buna en
exedesignFatih EkeAvatar

Bildirgeç sitesi buna en güzel örnek ne zamanki ben artık yazarlara reklam geliri vermeyeceğim dedi o andan sonra site eridi.

2014-12-12 11:44:05
  • Erkek
Ekşisözlük`teki veya Wikipedia`daki yüz

Ekşisözlük`teki veya Wikipedia`daki yüz binlerce girdinin parayla ilgisi olduğunu iddia etmeyeceksiniz umarım. Sorun para olsaydı Microsoft`un onlarca profesyonel makale yazarı ve akıttığı milyonlarca dolarla Encarta Ansiklopedisi bugün Wikipedia`yı devirmişti. Ancak Encarta 6 senedir yayımlanmıyor değil mi.

Kötü girişimleri akla gelen ilk teoriyle normalize etmek yerine nesnel dersler çıkarmaya çalışmak faydalıdır.

Düzenleme: "15 senedir yayımlanmıyor" ifadesi güncellendi.

2014-12-12 14:22:45 Edit:2014-12-12 14:31:21
  • Erkek
ciddi sözlükte troll yaşamıyor
melkor_Erkan YILDIRIMAvatar

ciddi sözlükte troll yaşamıyor, gerçek manada bir sözlük olduğundan genç nufus rabet etmiyor bir iki tane olsa hareketlenme ihtimali olurdu. troll ihtiyacını karşılardım ama evde internet kullanmam yasak.

MODO, rhino
2014-12-12 15:32:06 Edit:2014-12-12 15:34:26
  • Erkek
hehe

smiley 2 birçok konuda olduğu gibi toplum olarak TrollSever bir yapımız var. Trol olmazsa Türklerde sözlük işi tutmuyor nitekim.

Hunturk < doğru tespit , fakat Erkan'ın "troll ihtiyacı" tespiti benim için daha faydalı bir tavsiye oldu. Encarta da birçok micropsoft ürünü gibi işe yaramazdı muhtemelen, bkz: NokiaLumia, Windows7 vb.

Aklımda birkaç proje daha var ama, vakit ve emek meselesi. moral durumları da tuz biber.

Game maker
2014-12-12 18:55:04
  • Erkek
vakit

exedesign <  Bildirgeç güzel bir örnek. site çok hızlı kayboldu gitti, zamanında web tasarımla ilgili ne arasam o site çıkıyordu.

Ama bence yanlış olan tarafı sadece bilgisayar ve yazılım gibi dar bir alanda yazılması idi, başka alan varsa bana pek denk gelmedi. toplumun genelinin yazar olacağı bir proje daha tutarlı olur. Tabii yine para durumu olmadan katılım minimumda kalır. Belki üniversite öğrencilerini çekecek bir proje hızlı gider. belki sözlük değil ama genel bilgi vb.

Bizim freelance sitesinin sadece grafikte sıkışması gibi, iş sıkışınca reklam ve sosyal duyuru gibi paralı çözümler olmadan olmuyor.

neyse, düşünmek lazım. düşünmek için boş vakit lazım smiley 46

Game maker
2014-12-12 19:00:05
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!