Genel Konular : Bir tv kanalının iş ilanı

Bir tv kanalının iş ilanı
Seke

Kahvede Yapsınmı?

Yayın Operatörü

Genel Nitelikler:

Üniversitelerin İletişim Fakültesi Radyo Televizyon bölümlerinden mezun
Daha önce benzer pozisyonda görev almış
Medya sektöründe kendisini geliştirmek isteyen
Takım çalışmasına yatkın
Analitik, problem çözme becerisi yüksek
Sorumluluk sahibi, öğrenmeye ve gelişim açık
Vardiyalı çalışma sistemine uyum sağlayabilecek
Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış

İş Tanımı:

Yayınlanan tüm kanal içeriklerin yayın öncesi teknik kontrollerinin yapılarak yayına sorunsuz hazırlanması
Yayın devamlılığının sağlanması
İç ve dış müşterilerden gelen tüm teknik taleplere yardımcı olunması
Yayını yaptığımız tüm kanalların içeriklerinin yayın formatımıza uygun olarak izlenmesi ve raporlanması, tespit edilen sorunların çözümlenmesi
Diğer departmanlardan gelen bilgi doğrultusunda içeriksel değişikliklerin yayın formatımıza uygun şekilde uygulanması
Hard diskle gelen file dublajlı film ve dublajlı dizileri bilgisayar ortamında yayın dosyalarına aktarılması, event’lerin dvb subtitle’larını ve çevirmenler için proxy’lerinin çıkarılması
Kaset ve file olarak gelen reklamların server otomasyonuna ve reklam kasetlerine, yayına uygun biçimde aktarılması
İç müşterilerinden gelen DVD/CD talepleri hazırlanması
Diğer departmanlardan gelen bilgiler doğrultusunda event’ler üzerinde short, tüm short, ses kısma, tütün, mozaik girme vb. işlemlerinin gerçekleştirilmesi
Dizi kanalları için çevirmenlerden gelen altyazı dosyalarının videoların üzerine altyazı basılması

2014-12-09 19:54:09 Edit:2014-12-09 19:54:59
Birde Maas nedir onu
EvrenEvren DincgilAvatar

Birde Maas nedir onu sormak lagzim :)

Allah bilir 3000 Tl falandir :)

Yuh diyorum yani.

2014-12-10 04:35:42
  • Erkek
rahmetli dedem hep derdi
cosmosiiievren yıldırım

rahmetli dedem hep derdi , evlat tek bir kekliğin peşinden koşarsan onu yakalarsın yersin karnın doyar :) ama 10 kekliği yakalıyacağım dersen bir ona bir buna saldırırsın sonra hiçbirini yakalayamadığın gibi kendinide yorarsın.

kısadan hisse

3d dünyasında bile birçok uzmanlık alanı var dahada örnek gerçekten vereyim bir doktor kalkıpta bir mobilya ustasının işini yapamaz bir mobilya ustasıda doktorun işini yapamaz

o yüzden ülkemizde sırf maliyeti kısmak için malesef tek beyin taşıyan bir insana birden çok uzmanlık alanı yüklenmektedir

sonuç ise: beyin göçer formatlada geriye gelmez :)

2014-12-10 09:15:33
  • Erkek
İlanda garip bir şey
designeverdesignever

İlanda garip bir şey yok. Yayın operatörü arıyor. 3dsMax veya Maya`da modelleme yapmayacak. Daha çok teknik operatör ve iş tanımı az çok böyledir. Tamam Türkiye`de işler komando usulü yürüyor ama bana bu ilan diğerlerine göre daha insaflı ve makul geldi.

2014-12-10 09:36:28
  • Erkek
Çelişkili bazı cümleler dikkatimi çekti
KEMALBUDAK34KEMAL BUDAK

Örneğin;
Daha önce benzer pozisyonda görev almış
Medya sektöründe kendisini geliştirmek isteyen

Sorumluluk sahibi, öğrenmeye ve gelişime açık

İş tanımında ki kişi daha önce benzer bir görevde bulunmuş ve listede sıralanan tüm işleri yapabiliyorsa , Medya sektöründe kendisini geliştirmek istemesine gerek kalmış mıdır ? Ayrıca öğrenmediği ne kalmış ki ?

Başka işlerde yüklemek sevdasın daysanız ona bir sözüm yok.

Çay, yemek servisi, şoförlük beklentinizde varsa tebrikler

Acaba aylık 50.000.00 ( Elli bin ) TL maaş vermeyi de düşünür müsünüz ?

https://kemalbudak.tumblr.com/
2014-12-10 09:46:03
  • Erkek
ilanda yazılan iş tanımı
kajaxatakan şıkoğluAvatar

ilanda yazılan iş tanımı fazla detaylı yazılmış. ilanı veren arkadaş sağolsun hiç birşeyi atlamamış o yüzden tepki çekiyor bence ama bir yayın operatörü o listede yazılan herşeyi üç aşağı beş yukarı yapar. hepsini aynı günde yapmaz tabi. eğer play list hazırlıyorsa bir yandan da sigara mozaiklemesi beklenmez. ama onun shiftinde canlı yayın yoksa örn. gece shiftinde ise ertesi günün akışında ki bir filme mozaikleme yapması istene bilir, başka bir örn: "Yayını yaptığımız tüm kanalların içeriklerinin yayın formatımıza uygun olarak izlenmesi ve raporlanması, tespit edilen sorunların çözümlenmesi" demiş oturup saatlerce rapor yazmayacak bu adam "şu filmde şu dakikada kadının donu gözüktü" veya "falanca reklamın kasedinde drop oldu" vb. sorunlar yazılı veya sözlü olarak sıralı amirine iletilecek hepsi bu.

ilan detaylı yazılmış çünkü konu teknik beceriden ziyate son derede yüksek dikkat gerektiren bir iş. "Yayın devamlılığının sağlanması" deniyor çünkü kız arkadaşıyla watsapp muhabbetindeyken yayına bakmayıp reklam bitirip logo düşürüp ana haber jeneriğine erken giren adam gördü bu gözler. :)

ilanın girizgahı kısmına yorum yapmıyorum belki çok kurumsal bir şirkettir ille diplomalı adam istiyordur bilemem.

linç etmeden önce birazcık bilgi lütfen... :)

sad but true editi :( 3000 tl maaş bu pozisyon için (bir çok kanala göre) fazla. genellikle 1750 - 2500 tl arasında değişir bu pozisyonun maaşı.

vefasız hedef kitle
2014-12-10 10:22:50 Edit:2014-12-10 10:29:21
  • Erkek
Yayin Operatoru bu kadar
EvrenEvren DincgilAvatar

Yayin Operatoru bu kadar cok isi yapmaz.

Tamam operatore yukleniyor ise eyvallah oda anlasilir

Aynen, ben iyimser bile davranmisim aci ama gercek 1750 - 2500 tl

bu maasa isi kabul edenler oldugu surece komando usulu calismaya devam edilir.

2014-12-10 11:23:00
  • Erkek
"yapar" derken yanlış anlaşılmasın
kajaxatakan şıkoğluAvatar

"yapar" derken yanlış anlaşılmasın "yapmalıdır" demyorum. "yapması istenyor bir çok kanalda" "hal-i hazırda durum bu şeklinde" bir tesbit benimkisi.

ülkede ücret dengesizliği var sebebi bu; bir madenci yerin 300 metre altında ölümüne kazarken aldığı para 1500 tl. işte o madenciyi gören az - okumuş kendin az geliştirmiz, az vasıflı bir delikanlı şöyle düşünüyor "ülen naapoyosunki zaten masa başı iş sonuçta akarı yok kokarı yok üstelik tv de çalışıyor prestijide var 2500 de bence makul bir rakam" deyip işin üstüneatlıyor. bunu gören işverende vuruyor kırbacı vuruyor kırbacı... eğitim şart.

vefasız hedef kitle
2014-12-10 11:27:38
  • Erkek
Egitim sart? Tabiki
EvrenEvren DincgilAvatar

Egitim sart?

Tabiki egitim sart! fakat sahsen egitim sart der iken Universite bachelor
yada mster derecesinden bahsetmiyorum.

Insanin kendini egitmesi sart.

Yanlis anlasilmasin, bir cok master dereceli yazilim muhendisleri islerinden oldu ben ise girdikten 3 ay sonra.

Okumak onemlimi tabiki onemli, su anda her ulkede ilk is gorusmesinde egitim duzeyine bakiliyor tecrubeye bakilmadan fakat bir kac ay sonunda isi yapamadiginda yada tecruben tecrubeliden yetersiz oldugunda master derecenin olmasi faydasiz.

Umarim aciklayici olmusumdur.

Saygilar.

2014-12-10 15:36:27
  • Erkek
Atakan arkadsimiz aslinda guzel
EvrenEvren DincgilAvatar

Atakan arkadsimiz aslinda guzel bir noktayada dayanmis!

Prestij!..

Kusura bakmayin ama mevkinin prestiji ancak ulkemizde gecerli.

Bu yuzdendirki soyle denilir, ooo master yapmis makine muhendisi
master yapmis mimar yada docter yapmis yazilim muhendisi.

Hepsi onemli mevkiler tabikide herkez yillarini vermis okumus beyin yormus zaman ve para sarf etmis.

Prestij ? palavra.

Turkiyede prestij unlu olmak birbirini kaziklayarak bir yere gelmek ve cevre edinmekten baska birsey degil.

Yetenegin ve tecrubenin onemi yok, sagdece ve sagdece kolay yoldan gelir elde etmek ve cahil insanlarimizi duygu somurusu ile kandirarak kendini zengin yapmakdan baska bir sey degil.

Agir konustuysam ozur dilerim herkezden
Fakat sahsi gorusum bu.

2014-12-10 16:07:36
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!