Genel Konular : yabancı takma isim

yabancı takma isim
selamm25

Arkadşlar neden genelde kullanıcılar yabancı isim kullanıyorlar türkce yeterli değilmi veya kücümsemekmi yahut önemsememekmi yoksa imrenmekmi ingilizlere .

2014-11-27 01:29:24
Kendi kullandığı dilin üstünlüğünün
gasiyanDevrim ErdalAvatar

Kendi kullandığı dilin üstünlüğünün ve güzelliğinin farkına varmayan insanların özentisi
yada kısaca kişisel tercih demek daha doğru olacaktır...

yorum tartışmaya açık değildir:))

www.dvamimarlik.com
2014-11-27 02:17:31
  • Erkek
3 yıl lisede elektronik
saitbakirciElektro.NicAvatar

3 yıl lisede elektronik bölümü okudum. 2 yılda Endüstriyel elektronik programı aldım. Bu nedenle Elektro.nic Liseden beri kullandığım bir isimdir.

Selam da bildiğim kadarı ile arapça kökenli bir kelime değil mi?

Bence anlamsız bir konu..

2014-11-27 09:39:14
  • Erkek
Dragut, Güney Avrupalıların
dragutTarkan ASLANAvatar

Dragut,
Güney Avrupalıların Turgut Reis`e taktığı lakaptır. Turgut Reis`in, Akdeniz`in Hristiyan topraklarına yaptığı seferleriyle yarattığı etki, Dragon (Ejderha) ve Turgut arasındaki ses benzerliğinden yararlanarak Dragut kelimesinin doğmasına yol açmıştır. Batılı kaynaklar, kendisini hala Dragut Rais olarak anmaktadır.

http://3de-Studio.com 0 505 939 93 09 https://www.behance.net/TarkanAslan
2014-11-27 10:26:56
  • Erkek
Ehuehu diyebilirmiyim :D
Paranistserkan toydemirAvatar

Ehuehu diyebilirmiyim :D

mesela benim Nick name`in anlamı hiçbir lugatta yok : :)) Nasıl olcek simdi ben kime özendim arkadasım :DD

Simdi bu konu zaten acıldı gecen haftalarda. O yüzden 2. kere farklı başlıkta açılması ve editörlerin buna izin vermesi yanlış...

Aslında tüm konular için yanlış.. Mesela geçen hafta ve bu hafta Gamma ayarlarındaki sorunlarla ilgil kaç kişi aynı tabanlı konu açtı.

Aslında bunlarında düzenlenmesi lazım.. Necmi Hocam`:d ssk + saat başı 7Tl+home office + Yılda 2 kere zam + Yılbaşı ve bayram ikramiyeleri + 32 gün izin + yılı doldurdugum da çift maaş

verirsen Hocam :d Ben bunu yürütürüm :P

2014-11-27 11:55:19 Edit:2014-11-27 12:00:20
  • Erkek
fall of a hero
fallofaherocan birinciAvatar

fall of a hero : pentagram (türk müzik grubu) anatolia albünün sevdiğim bir şarkısı şimdi nolucak ;)

demem o ki "engel" varken "handikap" demem "iletişim" varken "kominikasyon" demem, "sahte" varken "fake" demem ve bunun gibi tonla örnek ancak kullanıcı adımı latince ingilizce fransızca hatta rusça yapmamın bence bir önemi yok en azından ben böyle düşündüm ve türkçe kullanılmasına çok dikkat ettiğim halde bunu kullanmakta bir mahsur görmedim. tamamen şahsi fikrimdir.

umarım olmaz ama bence konu ilerleyen mesajlarda amacından sapıp diğer konular gibi ingilizce türkçe tartışmasına dönecek çoğu benzer konuda bu yaşandı maalesef.

2014-11-27 15:11:25
  • Erkek
ne kadar içi boş
KrmmcRKerem MUCURAvatar

ne kadar içi boş konulara ilgili bir millet olduğumuzun artı bir göstergesini bizlere görme şansı verdiği için konuyu açan arkadaşa teşekkürü bir borç bilirim.. yabancı nick, çalışmaya yabancı isim verme falan ne kadar boş şeylere meraklıyız.. adamın takma adı süleyman olsa ne olur xcalibour olsa ne olur? sonuçta yaptığı çalışma konuşulur ne verdiği isim nede kullandığı takma isim..sonuçta kişinin kendi tercihidir.. şahsen ben böyle düşünüyorum iyi çalışmalar.

Düşlediğimiz evi al, sonra yan içinde.
2014-11-27 16:10:25
  • Erkek
Serdar_YAZICI nick i şeyden
Serdar_YAZlClSerdar YAZICIAvatar

Serdar_YAZICI nick i şeyden geliyor...
ıığ... neyse anladınız siz zaten.

yazicifx@gmail.com
2014-11-27 16:42:29
  • Erkek
Oram
Oram

Oram ben turk degilim ve oram sozi ingilicede degildir)) Ben turkemenim ve herkes beni Oram diye cagiriyo!

2014-11-27 17:00:33
bence
Oram

bence kesinlikle aclimamasi gereken bir konu her kes kendine cevap veroyor ve istedigi nickide koyuyor!

2014-11-27 17:02:34

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!