Genel Konular : Türkiye`de 3d is imkanlari

Türkiye`de 3d is imkanlari

Merhaba arkadaslar.

Türkiye`de hangi sirketlerde 3D, VFX vs. is imkanlari var?

Mesela ben yurt disinda yasiyorum ve Türkiye`ye gelsem hangi sirketlerde, hangi sektörde is bulma imkanim olabilir ?

Ve tabiki maas olayi, iyi derecede 3D bilen bir eleman, büyük bir reklam,film sirketinde nekadar maas almali ?

arti olarak tabiki degisik programlar ile calisabiliyorum (Modo,Cinema 4D, 3ds Max, Maya, Houdini, Realflow, Solidworks), ona görede maas yüksek olmali diye düsünüyorum.

Ikince nokta ise Türkiye`ye gelip , bir kurs yeri acip, bildigim bu programlarda kurs vermek.

Hangisi daha mantikli sizce ?

tesekkür ederim.

2014-11-05 13:46:55 Edit:2014-11-05 15:25:19
  • Erkek
Kurs
Paranistserkan toydemirAvatar

Kurs

2014-11-05 14:18:15
  • Erkek
kisa ve öz "kurs"

kisa ve öz "kurs" yani :-)

peki bu kurs`a basvuracak cok insan varmi sence Serkan ?

Internet`ten ögrenen cok insan var bu 3D ile alakali

2014-11-05 15:26:40
  • Erkek
Yine ilginç bir durum
genuinegenuineAvatar

Yine ilginç bir durum :) Neyse cevap yazalım.

Biri demişki "ben şu şu şu programları kurs verecek şekilde kullandım, biliyorum hemi de yurt dışında ikamet ediyorum." Tamam burası normal.

Anormal kısım ise bu denli birikimli (sözde) birinin daha sektörden bi haber olması... Nasıl oluyor yani bu kadar bilgi dünyadan, sektörden habersiz mi öğreniliyor ya da geyik için mi ?

Alooo İsmail efendi sana soruyorum !

2014-11-05 16:42:48
  • Erkek
genuine İsmail Yurt dışında
melkor_Erkan YILDIRIMAvatar

@genuine İsmail`i tanırım Yurt dışında yaşıyor, Türkiye piyasasından nasıl haberdar olsun. ALOOOO.

MODO, rhino
2014-11-05 17:09:59 Edit:2014-11-05 17:10:47
  • Erkek
Wayyyy anasına sayın seyirciler
OtsukarciAhmet Küçükkaya

(Modo,Cinema 4D, 3ds Max, Maya, Houdini, Realflow, Solidworks),
Render motorlarını yazmayı UNUTMUŞSUNNN

Komlekse girdimmmm
Erkan İstanbul yazıyo amaaa

ŞU FAKİRE BİR SADAKA BOOLEAN SCRİPT VEREN OLMAZMI ACABA
2014-11-05 17:10:32 Edit:2014-11-05 17:16:23
  • Erkek
Yurt dışında ikamet etme
KrmmcRKerem MUCURAvatar

Yurt dışında ikamet etme fırsatı bulduysan ben şahsen sektörel anlamda gelme derim . .

Düşlediğimiz evi al, sonra yan içinde.
2014-11-05 17:15:37
  • Erkek
nerede olursan ol elinde
likakamil sezai

nerede olursan ol elinde bilgisayar ve becerin var ise, birazda kafan calisiyorsa reklamciliga vs. su sekilde gayet tabi kendi ayaklarin uzerinde durursun,ne patron ne musteri derdi...

http://www.tr3d.com/forum/oku/genel/3d-ile-ugrasan-herkez-icin-ek-ana-gelir-kaynagi/

2014-11-05 17:38:31
  • Erkek
Kurs dememin nedeni Şu,

Kurs dememin nedeni Şu, Türkiye deki sektörle ilgil bi haber arkadaşımız. O yüzden piyasa da ezileceğine başlangıçta, kurs açsın...

Kerem kardeşime burada katılıyorum Yurt dışında hissettiğin doygunluğu burada hissedemzsin.

Ayrıca, her şeyin bir alıcısı vardır bu dünayda arkadaşlar, yeter ki onu nasıl nerde nasıl bir mekanda hangi metodla pazarlayıp satabileceğinizi bilmelisiniz. İnternetten öğrenen kişi sayısı ile, ders lere gidenlerin sayısından her zaman azdır. Çünkü herkes`in anlama mantığı farklı şekildedir. Biri okuyarak biri izleyerek biri uygulayarak bazıları da dinleyerek duyarak anlarlar...

Saydığın programları bilmen kursun çeşitliliğini öne sürmektir. Ekseriyetten bu programları öğrenmek isteyenlerin 3d ye geçmeden öğrenmeleri gereken Autocad. ekleyebilirsin. Sadece kursu çizim üzerine kura bilirsin. Ama analizi iyi yapman lazım belki farklı farklı bölümlere de kalkınmak için ihtiaç duyabilrsin . Muhasa gibi bilgisayar gibi solid, catia, icad gibi. eklersin...

Tabii bu kadar kölay değil, tutanmak gerek. Kabul görmen gerek.

Ayrıca, kurs işine girdikten sonra, tuttursan, hoca alacaksın, kendini soyutlayacaksın , soyutla ki kurs bir yandan işlerken başka bir yerde çalışma ikanın sağlamış olursun. Bu zaman kadar piyasa hakkında da nerelere gidilir yada gidilmez konusunda bilgi sahibi olursun. Maddi imkan varsa Uygula derim.

2014-11-05 17:38:44
  • Erkek
Yazdığım son paragrafı Düzeltiyorum.

Yazdığım son paragrafı Düzeltiyorum. Zaten kurs işini tutturursan bir yerde değil 2. işini kurabilrsin.

2014-11-05 17:47:13
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!