Genel Konular : flok materyali

flok materyali
firketeyılmaz bağıran

merhaba arkadaşlar

özellikle kuyumcuların kullandığı kutularda var olan ve kutuya sanki ince bir kadife kaplanmış hissi veren bir kaplamadır flok. Bunu kaplama olarak atamam lazım ancak nasıl yapılacağı konusunda ciddi sıkıntım var. Işık değerinin çoğunu velvet yapıyor, ancak yumuşaklık hissini vermiyor. Belki bir kabartma atamama lazım ama yüzeyi pürüzsüz. Kabartma atamanın ne anlamı kaldı bilmiyorum. follow kullansam kenarlardaki etkiyi zaten velvet yapıyor, follow a ihtiyaç yok gibi. BU dokudaki hissi bir flok yüzeyden resim alarak versem diyorum nasıl olur açıkca bilmiyorum. Öneriniz nedir. Mantığı lazım. v-ray mentalray veya blender fark etmez.

Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür. Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür. Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür. Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür. Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değer
2014-10-18 10:24:03
  • Erkek
V-Ray Material presest pro
mypencilB.KaraAvatar

V-Ray Material presest pro 2,6 yükle aradığın materyal cloth bölümünde var.

2014-10-18 11:10:37 Edit:2014-10-18 11:22:39
  • Erkek
firketeyılmaz bağıran

şu anda bunu yapmam mümkün değil. Bilgisayar 32 bit çünkü. Mümkünse herhangi bir nesne üzerine uygulanmış halinin resmini koyma imkanı varmı?

Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür. Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür. Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür. Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür. Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değer
2014-10-20 10:08:37
  • Erkek
Yılmaz kardeşim bu FLOK
atasoyAta SOYAvatar

Yılmaz kardeşim bu FLOK materyali ne? pek anlıyamadım.biraz açarmısın.

2014-10-24 06:45:44
  • Erkek
aslında materyal çok yeni
firketeyılmaz bağıran

aslında materyal çok yeni olmasa da yeni bir malzeme sayılır. Herhangi bir malzeme üzerine sanki kadife ile kaplanmış gibi duran aslında bir nevi boya. Herşeyi kadife gibi ama kumaşa değil doğrudan seçilen zemine uygulanıyor. Daha çok hediyelik eşyalarda, kuyumcuların hediye olarak verdiği kutularda kullanılıyor. Flok u 3d yapmanın zorluğu şurada. En yakın seçenek aslında velvet. Ancak sadece ışık değerini veriyor bu. Yani mış gibi yapıyor. Üzerinde yumuşaklık hissi yok. Belki noise texturü çok küçük olarak atasam ve bunları yine küçük şekilde kabartsam nasıl olur bilmiyorum. Ancak gerçek materyalde böyle bir kabartı falan yok.

2014-10-24 09:23:56
  • Erkek
Eğer yanlış anlamadıysam, http://www.vray-materials.de/all_materials.php?q=velvet&Submit=Search
gasiyanDevrim ErdalAvatar

Eğer yanlış anlamadıysam,
http://www.vray-materials.de/all_materials.php?q=velvet&Submit=Search
bu linkteki materiallerden biri işini görecektir.ama doku ayarlarını kendin yapman gerekiyor..

www.dvamimarlik.com
2014-10-24 17:33:30 Edit:2014-10-24 17:35:04
  • Erkek
devrim ilgine çok teşekkür
firketeyılmaz bağıran

devrim
ilgine çok teşekkür ederim.
Evet tarifi doğru anlaşmışsın; önerdiğin materyal tam bana uygun. Ancak 2 sorun var. İlki bunu indiremiyorum. 2. si ise bu dokuyu blender de vermem gerek. Velvet diye netten araştırınca diffuse ye follow verip bump ise noise ile ile sorunu çözüyor. Eğer senin bu materyali indirme varsa elinde benzer materyal çözüm şeklini yazarmısın

2014-10-25 09:46:12
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!