Genel Konular : v-ray mi i-ray mi?

v-ray mi i-ray mi?
zaNyNecati DeğirmenAvatar

arkadaslar calısmalarımı paylastıgımda aldıgım onerılerın cogu i-ray kullanmalısın oluyor ben v-ray bılıyorum i-ray hakkında hıc bır bılgım yok ama daha kolay dıyorlar bence zorluk kolaylık onemlı degıl hanıgısı bana en saglıklı sonuclar almamı saglayabılır.size sormak istiyorum
1)v-ray mi? i-ray mi?
2)aralarındakı fark nedir?
3)vray materıal kaplamalar olan bı sahne olsa i-rayle rander aldıgımda objeler sıyah olurmu? (defaılt kaplama yapıp vray rander aldıgımızda oldugu gıbı) :D

Kahrolsun,kahrolmamış,kahrolmayı hakeden,kahrolasıca şeyler.. :D
2014-05-28 17:49:53
  • Erkek
1- tercihe göre değişir.amaç
3ddesigner3d designer

1- tercihe göre değişir.amaç ile alakalı..
2-i-ray bekledikçe netleştirir.yani render süreni istediğin kadar bekle, kaliteli olunca gözüne iyi geldiğinde kapat cıktını al. git gide netleştirme olayında bir dezavantaj var. o da 10 dakkada müşteri görcek şekilde render alamazsın.siyah noktalar olur. genelde on dakkada netleştiremez çünkü. git gide fotonları fotonlara böler önce siyah sonra gitgide açar renderı.buda 10 dakkada temiz ama realistik render almanı engeller.illaki fotoğraf gibi çıkmasını bekliceksin :D bu da zaman demek.belki sabahtan akşama kadar belki 2 gün ? pc hızına göre değişir...

vray de ise ayarı istedigin ibi ayarla kendine göre hızlıca temiz render al...burda ne istediğin önemli?

kendine fantazi işmi yapıyosun.yoksa müşteriye acil bişeymi gösterceksin?

kendine süresiz fantazi iş istiyosan i ray de gerçekçi alırsın. müşteriye hemen acil bişey gösterceksen i-rayde çok zor.....

isler siyah noktalar çok beklemediğin için renderında kalır. o şekildede müşteriye gösteremessin. benim duvarlarda neden siyah noktalar var diye sorar. sende duvar kağıdı düşündüm benekli diye cevap verirsin ama suratından inanmadığı açıkça belli olur :D

3- evet kaplamar siyah olur. vray farklı iray farklı material kullanır.

iray corona gibi . bekle bekle netleşsin :D

2014-05-29 10:03:14 Edit:2014-05-29 10:06:33
  • Erkek
cok tesekkur ederım cok

cok tesekkur ederım cok acıklayıcı bır anlatım.:D o zaman ben i-ray de bı bakayım kendı calısmalarımda denemeler yaparım.dedıgınız gıbı vrayi ofıs calısmalarımda zaten kullanıyorum.musterıye kısa surede net calısma sunabılıyorum gun ıcınde kaplama degıstırmek zorunda kladıgımda hemen degıstırıp rander aldıkdan sonra musterıye sunuyorum kısa surede. ozaman vray e ofıste iray e evde devam :D tesekkurler tekrar :D

2014-05-29 11:45:48
  • Erkek
ekran kartın GPU gücü
Serdar_YAZlClSerdar YAZICIAvatar

ekran kartın GPU gücü olarak iyi ise iray de kısa sürede renderlar alırsın

yazicifx@gmail.com
2014-05-29 11:51:47
  • Erkek
anladım tesekur ederım ama

anladım tesekur ederım ama once ogrenmem lazım serdar bey.pekı bısey sorucam ınternet veya forum dan ogerenebılırmıyım yanı vıdyoları mevcutmudur

2014-05-29 11:53:55
  • Erkek
öğrencek bişeyi yok, f9
3ddesigner3d designer

öğrencek bişeyi yok, f9 basıp saatlerce bekliyosun :D

ayrıca gpu destekli oldugu dogru ve süreyi düşürdügü dogru.çünkü hem ekran kartından hemde işlemciden güç alarak render alır. ama dediğim gibi iş için sakat.kısa sürede de render alması imkansız.bi kere mimarisine aykırı.al bakalım 3 bin pixel lekesiz bir render.:D alabiliyomusun kısa sürede? bende quadro var. pcde workstation. :D

ayrıca irayi evinde vrayi iş yerinde devam.. en güzeli bu.. kolay gelsin

2014-05-29 11:58:36 Edit:2014-05-29 11:59:38
  • Erkek
aynen 3ddesigner :D f9

aynen 3ddesigner :D f9 :))))))) tamamdır ya.sabaha kadar alsın randerı evde :D

2014-05-29 12:00:41
  • Erkek
http://www.youtube.com/user/awsalli Tunahan arkadaşımızın
Serdar_YAZlClSerdar YAZICIAvatar

http://www.youtube.com/user/awsalli

Tunahan arkadaşımızın dersleri mevcut

yazicifx@gmail.com
2014-05-29 12:24:19
  • Erkek
eyvallah serdar bey cok

eyvallah serdar bey cok tesekkur edıyorum.iyi calısmalar

2014-05-29 12:25:36
  • Erkek
ne iray vray, corona
halkaFurkan YILMAZ

ne iray vray, corona diyorum ben :)

www.furkanyz.com
2014-05-29 19:55:49
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!