Genel Konular : Render Programı Seçimi

Render Programı Seçimi
sleepselma kaplan

Merhabalar, Uludağ Üniversitesi Mimarlık Bölümü Öğrencisiyim. Render programı öğrenmek istiyorum. 3dsmax mı cinema 4d mi çok kararsız kaldım. İki program arasındaki fark nedir ? Hangisini öğrenmem halinde daha avantajlı olurum

2014-04-25 19:06:18
  • Bayan
Öğrenci olduğunuz için Autodesk`in

Öğrenci olduğunuz için Autodesk`in bütün ürünlerini 3 yıl ücretsiz kullanabilirsiniz(ticari amaçlı kullanmadığınız sürece). Bilgisayara tek yüklemediğim program cinema 4d, o yüzden bilmiyorum ama maya ve max için kaynak daha fazla.

ücretsiz olarak blender programıda var.

Yüklemek için: www.blender.org

3d Max başlangıcı için en güzel anlatımlı dersler bunlar, videolarda kullanılan, max dosyası ve resimlerde kurulum klasörünün içinde mevcut.

http://images.autodesk.com/adsk/files/basicconcepts.exe
http://images.autodesk.com/adsk/files/modeling0.exe
http://images.autodesk.com/adsk/files/animation0.exe
http://images.autodesk.com/adsk/files/rendering.exe

2014-04-25 19:41:42 Edit:2014-04-25 19:51:06
  • Erkek
Önerileriniz için çok teşekkürler
sleepselma kaplan

Önerileriniz için çok teşekkürler Mesut bey, max için daha fazla kaynak var. lakin ufak çaplı bir araştırma sürecinden sonra yeni başlayanlar için cinema 4d nin daha kolay olacağını ve daha hızlı sonuçlar alınabilaceğini öğrendim.Render için hangi programda daha hızlı ve kaliteli sonuç alırım onu merak ediyorum. İki programın artıları ve eksileri nelerdir onu merak ediyorum. yeni başlayan biri için hangisini önerirsiniz. Teşekkürler

2014-04-25 19:56:51
  • Bayan
Çok teşekkürler mesut bey
sleepselma kaplan

Çok teşekkürler mesut bey

2014-04-25 20:01:02
  • Bayan
Onun bir kıyaslaması yapılamaz,

Onun bir kıyaslaması yapılamaz, cinema 4d kullanan cinema 4d iyi der, max kullanan max iyi der maya kullanan maya der.

Baktım cinema 4d öğrenci lisansıda var, öğrenciyken alın bütün lisanslarınızı, sonra öğrenmek için ya triallerle uğraşırsınız, ya da satın almanız gerekir.

Autodesk Maya, 3d studio max, Autocad ve mudbox programlarını öğrenci lisansı ile alın.

Cinema 4d programınıda öğrenci lisansı ile alın. Online dersleri takip edin, hangisi hoşunuza giderse kullanın.

Mudbox organik modellemer için ve Autocad`de mimari alanda + olur.

Zorluk olarak diyorsanızda hepsi aynı, birini öğrenince diğerini öğrenmek bir kaç gün ya da saat alıyor neredeyse, çünkü hepsinde kullanılan komutlar aynı ama isimleri değişik. Render işlemi içinde kullanılar render plug-inleride tek program için üretilmiyor. En çok vray kullanılıyor ve 3d studio max içinde , cinema 4d içinde versiyonları mevcut.

2014-04-25 20:03:45 Edit:2014-04-25 20:49:04
  • Erkek
peki Mesut bey, bizi
sleepselma kaplan

peki Mesut bey, bizi oldukça iyi aydınlattınız. Tekrar teşekkür ettim.

2014-04-25 21:20:45
  • Bayan
Faydalı olduysam ne mutlu,

Faydalı olduysam ne mutlu, rica ederim.

2014-04-25 21:53:43
  • Erkek
bunlara ek olarak modo
melkor_Erkan YILDIRIMAvatar

bunlara ek olarak modo düşünüle bilir.
modo 801 duyurusu yapıldı, bu günlerde trial için mail kayıtları yapılıyor, bir iki güne belki şu anda youtube üzerinde tanıtım videoları başlar. öğrenci sürümü var ancak cüzzi bir miktar para istiyorlar. 701 sürümünün triali şu anda indirilebiliyor denemenizi tavsiye ederim.
www.thefoundry.co.uk adresinden triali edine bilirsiniz.

MODO, rhino
2014-04-26 10:14:48
  • Erkek
cinema 4d
KABUKADİR BAŞTÜRK

cinema 4d programının full versionunu nerden indirebilirim acaba ?

KABU DESIGN | 0506 143 31 25 www.kabudesign.net
2014-04-26 11:38:19
  • Erkek
3dsmax,cinema4d render yazılımı değiller,render
Tuna_Tunahan AvsallıAvatar

3dsmax,cinema4d render yazılımı değiller,render yaptıkları işin bir parçası ilk önce bunu bilmek lazım.

Mimari ise 3ds max kullanılmalıdır,son zamanlarda mododa bu konuda atak yapmaya başladı.Cinema4d,lightwave,maya ile mimari yapılmaz mı?Elbette yapılır ama tam olara kulvarları orası değil.

Autocad+3ds max şimdilik işinizi görür.İlerde mental ray,vray,iray,maxwell gibi ekstra render yazılımlarınıda öğrenmelisiniz.

2014-04-27 01:22:11
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!