Genel Konular : Proje Fiyatlandırma Hakkında (görsellerle birlikte)

Proje Fiyatlandırma Hakkında (görsellerle birlikte)
MysticMustafa DagdelenAvatar

1100m.kare üzerine yapılmış 2 adet dış cephe ve 2 adet kesit kat planı renderi (4000pixel) için önüme atılan para 150lira oldu. bu kadar emeğin karşılığı buysa bu sektörü bırakmayı düşünüyorum ilk işim olduğundan baya özenmiştim halbuki

http://img834.imageshack.us/img834/443/up1v.jpg
http://img843.imageshack.us/img843/6420/eq8j.jpg
http://img838.imageshack.us/img838/3842/lcli.jpg

www.mustafadagdelen.com
2014-04-18 17:48:43
  • Erkek
Fiyatı baştan konusun sız
enesbyrmEnes BAYRAMAvatar

Fiyatı baştan konusun sız o arkadaslara dııl o arkadaslar sıze uysun.Zira en azından para alabılmıssınız.Benım alamadklarımda var.

2014-04-18 17:53:21
  • Erkek
bundan sonra işe başlamadan
MysticMustafa DagdelenAvatar

bundan sonra işe başlamadan konuşacağım fakat yukardaki görsellerin ederi 150lira mı Allah aşkına bana bunu söyleyin

www.mustafadagdelen.com
2014-04-18 17:54:39
  • Erkek
"Önüme atılan para 150
olcaysaymarolcay saymar

"Önüme atılan para 150 TL" dediğiniz sürece fazlası etmeyecek çalışmalarınız bilginiz olsun. Burada fiyatı sizin belirlemeniz ve bir yöntem geliştirip ödemeyi almanız gerekmekte. Bu sizin sorumluluğunuzdadır. Emeğe yazık olmuş. Bu tip iş yaptırmaya çalışan müşteriler size bize hakaret ediyorlar bilginiz olsun. ve de geçmiş olsun.

http://www.olcaysaymar.com/
2014-04-18 18:58:12
  • Erkek
Moralinizi bozmayın, bu da
ozgurtarÖzgür Tarımcıoğlu

Moralinizi bozmayın, bu da sizin için bir tecrübe olmuş. Daha ilk çalışmam diyorsunuz. Daha bunun gibi neler çıkacak karşınıza. Baştan herşeyi konuşmak sizin yararınıza olacaktır.

2014-04-18 20:58:27
  • Erkek
150 Lira için
Querorz

150 Lira için burada bilgisayarın tuşuna basmayacak adamlar var. Şurda benim gördüğüm iş gayet de iyi. 500-600 liradan aşağısına yapılacak iş değil. Gidin parasını suratına çarpın ve çalışmalarınızı kullandırtmayın. Telefon numarasını verin de bir kaç bir şey söyleyelim hatta kendisine.

2014-04-18 22:22:36
Bence parasını rulo yap
Serdar_YAZlClSerdar YAZICIAvatar

Bence parasını rulo yap geri ver

yazicifx@gmail.com
2014-04-18 23:00:52
  • Erkek
Bencede parayı kabul etmeyin
TalikaOkan EyüpAvatar

Bencede parayı kabul etmeyin Allah aşkına 150 lira nedir ya rezillik yemin ediyorum iyice ele ayağa düştü sektör. Yanlış anlamayın size değil lafım şu çakallara. Sizin bir fiyat söylememeniz de işine gelmiş adamların tabi. Arkadaşlar lütfen artık kaçıncıya söylüyorum dilinde herkesin tüy bitti ama şu yaptığınız işe bir değer verin öğrenmek için harcadığınız emekleri yaparken harcadığınız emekleri yaşadığınız stresleri göz önüne alın o şekilde verin fiyatlandırmayı. He ucuz iş yapıcam diye tutturan varsada çeksin kapıyı çıksın bizde rahat edelim onlarda. İnşallah ilerde bir şirketiniz olur yada bir şirkette çalışır herkes te şu max, vray ve pluginlere ödenen paralardan haberi olur da bakalım o zaman acaba aynı fiyatlandırma meydana gelicek mi?

- Hiç...
2014-04-19 08:01:53
  • Erkek
kusura bakmayın hata sizde,
serosezM.Serhat SEZGİNAvatar

kusura bakmayın hata sizde, tabiki ederi 150 TL olamaz,olmamalı. lakin fiyatı müşteri değil siz belirleyeceksiniz baştan. şans oyunu oynamıyoruz emek veriyoruz,tutarmı tutmazmı hesabına göre iş teslim edersen bundan daha farklı bir sonuç beklememek lazım.
bu mantıkla çalışırsanız bu işten para kazanmayı beklemeyin..yada başka bir iş yapın..

kırıcı olmamaya çalışıyorum ama kırdıysamda kusura bakmayın artık, çünkü yazarken kelime seçimi konusunda baya kafa yordum..

"Hedefi Olmayan Gemiye Hiç Bir Rüzgar Yardım Edemez"
2014-04-19 12:21:49
  • Erkek
Merhaba, Burda yapılan
saitbakirciElektro.NicAvatar

Merhaba,

ilk görüşmelerdeki vermiş olduğunuz taviz bu işi bu hale getirmiş olabilir, mesela karşınızdaki insana bu işi ilk defa yapacağınızı belirttiyseniz. Adam sizi ciddiye almadan değerlendirmiş olabilir, işi almadan önce ilk konuşmada her şey konuşulur ki, anlaşma gerçekleştikten sonra iş bitince herkez ne alacağını ve ne yapacağını bilir. bu işi yapmak istiyorsan hemen vazgeçmemelisin. ilk işten pes etme. inan bu işi yapan arkadşalar da katılacaktır okadar saçma işler geliyorki sana yine 150 TL demişler :) herkez ilk işini yazsın bakalım neler çıkacak..

Bence bundan sonraki süreçte. kendi iç değerlendirmenizi yapmadan işe başlamayınki bu tip saçmalıkarla karşılaşmayın. Serdar`a katılıyorum rulo yap geri ver..

Son olarak, karşılaştığımız sorunlarda kendi değerlendirmemizide yapalımki bir sornaki işte aynı problemle karşılaşmayalım bizim için bir tecrübe olsun yaşadığımız her şey.

Saygılarımla,

2014-04-19 12:29:35 Edit:2014-04-25 18:25:51
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!