Genel Konular : hayat güzeldir

hayat güzeldir
Paranistserkan toydemirAvatar

Merhaba

Arkadaşlar,

Sizlerle çok nacizane bir fikir paylaşımında bulunmak istiyorum..

Ben bunu en iyisi çöpe atayım diye yazdığımız gerçeğe yakın mecaz taşıyan bu cümleye istinaden..

Çöpe atmak yerine, Muhtaç olan, ihtiyacı olan kişi ve/veya kurum ve kuruluşlara vermenizi önemle rica ederim. Bizlerin ben bunu beğenmedim kırıp, yırtıp atmak yerine paylaşma duygusu ile bu tarz bir yaklaşımla bağış yapmanız daha yararlı olabilir.

Hem vicdanınız rahatlamış olur, hem karşı tarafın sevincini gördüğünüzde kendi içinizde kopabilecek fırtınaya şahit olmasına izin verebilirsiniz..

Sabah kalktığımızda, yolda yürürken, toplu taşıma da iş yerinizde, birbirimizn yüzlerine bakarken neden gülümseme değilde nefret yada ne bakıyorsun yada bu kim vs.vs.vs. gibi atılım odaklı tavırlarımızdan vazgeçmeliyiz.

Bunu için insani duygularımızı harekete geçirebiliriz. Bunun içinde yardımlaşma, paylaşma gibi etkenleri göz önünden ayırmamalıyız. Komşuluk ilişkilerimizi güçlendirmeliyiz. Birbirimizle Geçinmek için çaba sarf etmeliyiz. Başkasının sevincini kıskanamadan kendi sevincimizi gibi paylaşmalı ve yaşatmalıyız.

Konumun içeriği bu hayata bir adım yaklaşmak olarak görebilirsiniz. Sadece bununla da sınırılı değil tabii

Sevgiler.
Saygılar...

2014-04-05 12:27:05 Edit:2014-04-05 12:31:09
  • Erkek
evet serkan abi güzel
sonmezocakMezarcı SönmezAvatar

evet serkan abi güzel bir kampanya başlatmışsın.zaten elimde olduğunca yardımcı olmaya çalışıyorum ama dahada dikkatli olup eski diye atacağım şeyleri en yakın zamanda yerine ulaştırırım inşallah

VRAYDAN NEFRET EDİYORUM
2014-04-05 13:12:37
  • Erkek
Paylaşmak güzeldir.
fy3dtasarimYunus DAYFUNAvatar

Paylaşmak güzeldir.

www.yunusdayfun.com
2014-04-05 14:03:26
  • Erkek
eses
emrah_redEmrah.redAvatar

Genel olarak Eskişehirlilerde bir soğukluk hali var. neden bilmem.

“I always like walking in the rain, so no one can see me crying.”Charles Chaplin
2014-04-05 21:11:42
  • Erkek
Serkan +1
KrmmcRKerem MUCURAvatar

Serkan +1

Düşlediğimiz evi al, sonra yan içinde.
2014-04-06 02:53:00
  • Erkek
Biz çöpçümüyüz diyenlerle çok
koccAdnanAvatar

Biz çöpçümüyüz diyenlerle çok karsilastim bu yüzden kapinin önüne koyuyorum ve üzerine "sizin olsun ,çalisiyo" yaziyorum.

Eğitim hayata hazırlanmak değildir ; Eğitim hayatın kendisidir.
2014-04-06 05:19:47
  • Erkek
Ben Kanada`da yasiyorum. Bu
burocknrollburak beyturAvatar

Ben Kanada`da yasiyorum. Bu bahsetmis oldugunuz paylasim olayi burada mevcut. Ozellikle binada yasayan insanlar ihtiyaci olmadigi yada tasinirken biraktigi esyalari bina girisine birakiyor ve ihtiyaci olanlar aliyorlar. Sokaga esya birakanlarda var ama bazilari craigslist`e ilan verip cope atmak yerine ihtiyaci olan birine veriyor bedavaya. Bazi sokaklarda elbise kumbaralari var. Kullanmadiginiz ikinci el kiyafetlerinizi bu konteynirlara birakiyorsunuz, yardim kurulusu bunlari toplayip evsizlere ve ihtiyaci olanlara dagitiyor. Bazi universitelerde bile var bu elbise kumbaralarindan.

Montreal - Canada www.cgframe.com
2014-04-06 07:32:19
  • Erkek
Keske birazda avrupayi insaniyet
KrmmcRKerem MUCURAvatar

Keske birazda avrupayi insaniyet konusunda örnek alabilseydik...

Düşlediğimiz evi al, sonra yan içinde.
2014-04-06 19:56:03
  • Erkek
avrupanın milli gelirini yarıya
KediEti7ümit ülkerAvatar

avrupanın milli gelirini yarıya düşürün bakalım nasıl birbirlerini çiğ çiğ yiyorlar.

2014-04-06 20:45:40
  • Erkek
``Bazi sokaklarda elbise kumbaralari
3ddesigner3d designer

``Bazi sokaklarda elbise kumbaralari var. Kullanmadiginiz ikinci el kiyafetlerinizi bu konteynirlara birakiyorsunuz, yardim kurulusu bunlari toplayip evsizlere ve ihtiyaci olanlara dagitiyor``

bu dediğini Türkiye de yapsak, ertesi gün kumbaralar önünde, elbise çetelerini kavga ederken buluruz. bariz ki bunun ticaretini yapmaya kalkan 100 kişi ertesi gün çıkar ortaya. öyle bir sistem kur içinden alamasınlar diceksin onunda çaresini bulurlar :D

2014-04-07 09:17:47
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!