Genel Konular : autocad/3dmax

autocad/3dmax
ilkerrilker yılmazAvatar

arkadaşlar ben autodesk ogrenci sürümü kullanıyorum 2 yıl ucretsızz vs..çalıstıgım ofıse kurdum..ama sımdi burdan cıkıcam..ve programları baska pc ye kuramıyorum....bunu nasıl yapabılırım yani yeni çalışacagım ofıstekı pclere kurmam lazım lütfen yardımcı olun ?

2014-04-04 08:58:36
  • Erkek
Öncelikle
recepyngzRecep YANGÖZAvatar

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum, hem öğrenci sürümünü kurdum diyorsunuz hem de çalıştığım ofiste kullanıyorum diyorsunuz. Hatırlatmak isterim öğrenci sürümü ticari olmayan işler içindir.Adı üstünde öğrenciler içindir, programı öğrenmek içindir. Sen çalıştığın ofise öğrenci sürümünü kurup ticari iş yapıyorsun sonra da 2 yıl ücretsiz diyorsun. Bu yaptığının crack`ten farkı yoktur. Yanlış anlama niyetim kimseyi incitmek yada fırçalamak değildir. Sadece şunu bilmeni istiyorum öğrenci sürümü ile ticari iş yapmak, Autodesk in hakkını yemektir. İnşaAllah kısa sürede orjinalini alacak parayı kazanırsınız.

ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmeyin; zira kafirlerden başkası ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmez. YUSUF SURESİ /87.AYET
2014-04-04 09:53:55
  • Erkek
haa unutmadan

Autodesk yada diğer firmaların ücretsiz olarak verdikleri süre 30 gündür.

ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmeyin; zira kafirlerden başkası ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmez. YUSUF SURESİ /87.AYET
2014-04-04 09:57:31
  • Erkek
Şimdi şunu deme hakkın

Şimdi şunu deme hakkın da var; "Sanki sen orjinal mi kullanıyorsun". İş yerimde orjinal kullanıyorum. evimdeki pc de orjinali yok ama evdekini sadece eğitim amaçlı kullanıyorum. sene 2009 dan buyana sırf bu lisans sıkıntısı yüzünden dışarıdan free iş almıyorum.

2014-04-04 10:01:20
  • Erkek
anlıyorum
ilkerrilker yılmazAvatar

ya soyle bı durum benim kendi bilgisayarım kurulu olan..ofisin bılgısayarı servıse gidince kendi bilgisayarımı getırdım tabı buraya bi bilgisayar daha lazımdı bende saattım bilgisayarımı..tabi max ve autocadde içinde 2 yıllık lisanslı kalıyor...yenı fırmada yok para verıpte almazlar ve bana max senın işin bul bı sekılde kur dedıler bu durumda ben neyapayım adama ben orjınal degıl tıcari yapamammi diyecem?..mecbur kurucam ki istendıkten sonra sahte hesap acılıp kullanılır ama yakışmaz kendi 13-14 ay hesabım var ve bunu eski fırmam kullanıyor..ben o hesabı o pcden kaldırıp kendi pc me kurmalıyım...en kotu iptal ettirmem lazım

2014-04-04 11:37:39
  • Erkek
Recep yangoz Merakimdan soruyorum

Recep yangoz
Merakimdan soruyorum Siz bu programların hepsini lisanslımı kullanıyorsunuz.
Valla bravo demekki iyi bir geliriniz varki butun bu kullandıgınız programları satın aldınız.
Su sitedeki Programları crack,veya baska turlu kullananlara örnek oluyorsunuz...

3dmax 2013 3.900 €
autocad 4.775 €
photoshop 1.288,87 TRY‌
After Effects 2.630,35 TRY‌
multiscatter $269.00 USD
Vray 750 EUR

2014-04-04 13:39:22
  • Erkek
merhaba çalıştığım yerde tüm
fallofaherocan birinciAvatar

merhaba çalıştığım yerde tüm programları lisanslı kullanıyoruz. eğer fiyat kırıp 100tl ye iş yapmıyorsanız program ücretlerini çıkartmak çok zor olmuyor. kaldı ki kimse kimseyi ücretli program kullanmaya zorlamıyor.
3d için blender, photoshop için gimp kullanarak oldukça tasarruf edebilirsiniz. kaçak program kullanıyor olabilirsiniz ama asıl hata bunu savunmak olur bence.

2014-04-04 13:47:55
  • Erkek
Can birinci` ye katılıyorum
bilgisorarYunus EROLAvatar

Can birinci` ye katılıyorum
Recep Yangöz adına ben cevap verebilirim kendisini ofisinde ziyaret etme şansım oldum
Max 2013
ve AutoCad (sürümünü hatırlayamıyorum)
Lisanslı olarak kullanıyor
render motoru olarak mental ray kullanıyor multiscatter, photoshop kullanmıyor
Windows u orjinal
ofis programları lisanslı
Yani aslında sanıldığı kadar zor bir olay değil can bey de güzel açıklamış
ücretsiz muadilleri mevcut onlar kullanılarak gayet tasarruflu ve yasal çalışabilirsiniz
Eskiden programlar deneme sürümlerinde kısıtlamaya giderlerdi bazı menülerini özelliklerini kullandırmazlardı
artık 30 gün deneme süresi veriyor ve kısıtlamayı kaldırıyorlar
1-2 kerelik kullanacağınız programları deneme sürümüyle kullanabilirsiniz ya da eğitim için kendinizi geliştirmek adına kaçak da kullanabilirsiniz, ama bu işten para kazanmaya başladığınız noktada para kazandığınız işe para harcamanız gerekli

Parmak bassam
2014-04-04 15:45:09
  • Erkek
Lordsoon

Lordsoon yukarıda belirtmiştim zaten sorunuzun cevabını. Sağolsun yunus ta açıklama yapmış.
İşyerim için yazıyorum:
Max 2014 - Lisanslı
Autocad true wiever - Lisanslı
Photoshop - Kullanmıyorum
After effect - Kullanmıyorum
Multiscatter - Kullanmıyorum
Vray - Kullanmıyorum.

Evimdeki programların tamamı crackli fakat ben evde free iş yapmıyorum. Sadece eğitim amaçlı kullanıyorum. Nedeni ise Lisans meselesi. Düşünsene bu programların yapımcıları zaman ve emek harcayıp ürün çıkartıyorlar ve sen gelip bunu yasadışı yollarla kullanıyorsun. Herşeyden önce kul hakkına girer. Bu işin dini boyutunu da Konya Müftülüğüne mail atarak öğrendim. Sonuç olarak dediler ki; "Crackli programdan kazandığın para helaldir. Çünkü sen kendi emeğin ile kazanıyorsun o parayı. Fakat programı crackli kullandığından dolayı kul hakkına giriyorsun" İşin içine kul hakkı girince hiç bir crakli programı kullanarak para kazanmak istemem.

2014-04-04 16:33:58
  • Erkek
Recep yangoz : Photoshop

Recep yangoz :
Photoshop - Kullanmıyorum
After effect - Kullanmıyorum
Multiscatter - Kullanmıyorum
Vray - Kullanmıyorum.

Bu kullanmiyorum dedigin tum programlari kullaniyorsun.
`Bunu ben degil kendi paylastigin resimlerin altina kendin yazmissin.`
ben oradan istinade zaten yazmistim!!!

Bence insanlara hak hukuktan bahsedecekseniz ilk baska kendiniz herseyi dogru yapmalisiniz.

Benim belirtmek istedigim konu satin alarak kullanmak gercek emege saygidir ancak herkes bunu yapabilecek maddi bir guce sahip olmayabilir.
bundan oturu Konu acan veya yazan birilerine HAK yemek gibi tabir kullanmak kimsenin haddine degildir.Bu amacla yazmistim!

2014-04-04 18:10:12
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!