Genel Konular : Xsens muadili motion capture mocap elbise

Xsens muadili motion capture mocap elbise

Arkadaşlar
Temmuz 2012`de bu forumda xsens firmasının MVN motion capture muadili bir ürünün tasarımını yaptığımdan bahsetmiş ve fikrinizi almıştım. O konu kapandığı için yeni bir konu açarak size bir müjde vermek istedim.
Hernekadar aradan çok uzun zaman geçmiş olsa da bu zaman zarfında boş durmadığımı ve projeyi ilerlettiğimi bilmenizi istiyorum. Hatta proje farklı yavru projelere de kapı açtı ve Tübitak desteği kazandım.
Özellikle modern ve kullanımı kolay bir ürün olması için elimden geleni yapıyorum.
Kablosuz ve mümkün olduğu kadar küçük sensörler kullanmaya çalışıyorum ve donanım testlerim devam ediyor.
İnşallah 2014 sonunda ticarileştirilebilir bir ürün oluşturmuş olacağım.
Özellikle profesyonel arkadaşlar kullandıkları mocap yöntemlerinin şikayetçi oldukları zayıflıklarını belirtirlerse bu benim daha güzel bir ürün geliştirmemde olumlu bir etki oluşturacaktır.
Fikirleriniz ve yorumlarınıza açığım.
Teşekkürler.

2014-01-17 08:26:18
  • Erkek
Vavv
recepyngzRecep YANGÖZAvatar

helal olsun. bizim mühendislerimizden böyle çalışmalar görmek gurur verici.

ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmeyin; zira kafirlerden başkası ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmez. YUSUF SURESİ /87.AYET
2014-01-17 13:58:48
  • Erkek
Teveccühünüz, teşekkürler

Teveccühünüz, teşekkürler

2014-01-17 14:52:22
  • Erkek
Adem bey çalışmalarını takip
microfost

Adem bey çalışmalarını takip etmek isterim. Bir web sayfanız veya bloğunuz varmı.

2014-01-17 16:34:03
Keyframe
johonwayniMehmet KALAMANAvatar

Mocap datalarında keyframe olayı ölüm yani bi animasyonu düzeltmek için çok fazla mili saniyeler içindeki keyframelerle uğraşıyoruz bu keyframe olayını belli bir fps`ye göre ayarlanabilir yapabilmek mümkün olabilirmi

yani mocap datası raw dosya dediğimiz ham halini editleyebilmekden söz ediyorum.

12 Fps
30 Fps
200 Fps gibi

©Mehmet KALAMAN | DXF
2014-01-17 17:51:18
  • Erkek
Sayın microfost, ismim Abdullah

Sayın microfost, ismim Abdullah :), ismimin baş harfi ile soyadım birleşince Adem olmuş, farketmemiştim
Şuanda teknik olarak yoğun olduğum için web üzerinden bilgi paylaşımı yaptığım bir sayfam ya da bloğum yok maalesef.
Ama bu tarz forumlar üzerinden ben gelişmelerden haberdar etmeye çalışacağım sizleri.
@Mehmet Kalaman: Tam olarak ne yapmak istediğinizi anlamadım. Zannedersem hali hazırdaki yüksek çözünürlüklü raw mocap datası üzerinden keyframe yapmaya çalışmanın zorluğundan ve mocap çıktısının çözünürlüğünü (12, 30, ya da 200 fps gibi) ayarlanabilir yapmaktan bahsediyorsunuz. Animasyon tecrübem olmadığı için keyframe prosedürüne tam hakim değilim ama eğer tam olarak ne istediğinizi belirtirseniz ben yapmaya çalıştığım sistemde bunu göz önünde bulundururum.

2014-01-20 12:51:04
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!