Genel Konular : Hangi Programı Seçmeliyim Mayamı 3ds Max mi

Hangi Programı Seçmeliyim Mayamı 3ds Max mi

merhaba arkadaşlar aklımda bir senaryo var ve bununla animasyon filmi yapmak istiyorum amatörce tabiki sormak istediğim 3ds max mi öğrensem baştan sonra yaparım yoksa maya mı öğrensem tamamen yaparım 3ds max hakkında biraz bilgi sahibi oldum gerekse tasarım gerekse animasyon her şeyi tek bir program ile yapılabiliyormuş. peki maya ile bunları yapabiliyormuyuz? anladığıma göre 3ds max mimari tasarım gibi çizimlerde iyiymiş maya ise animasyon tarafında güçlüymüş peki her ikisinide hangi programda rahat yapabilirim.

Kısaca animayon filmi yapmak için hangi tasarım programının eğitimini almalıyım. Biliyorum bir film yapmak için birden fazla program kullanıyorlar benimki ufak bir şey olacak. Lütfen forumda araştır felan gibi cevaplar yazmayın araştırdım 3ds maxin tam olarak neler yapabildiğini öğrendim maya peki 3ds max programının yaptığı her şeyi yapabilirmi? hangi programı önerirsiniz şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

2013-12-03 15:46:20 Edit:2013-12-03 15:46:45
  • Erkek
gel sen ikisini de
melkor_Erkan YILDIRIMAvatar

gel sen ikisini de boş ver modo&nuke öğren. modelleme ve animasyon konusunda aklında ne varsa hepsini yaparsın.

trial ve ayrıntılı bilgi için ahada link : http://www.thefoundry.co.uk/products/modo/

MODO, rhino
2013-12-03 16:14:06 Edit:2013-12-03 16:17:48
  • Erkek
cevap verdiğin için teşekkür

cevap verdiğin için teşekkür ederim ama bu iki programdan birinin eğitimini alacağım 3 boyutlu animasyon yapmak istiyorum bu işler uzun sürer biliyorum sabır erdemdir :D

2013-12-03 17:15:14
  • Erkek
Bir elbise dikicem ama

Bir elbise dikicem ama hangi makası almalıyım, kırmızı saplıyımı, büyük olanımı, çelik olanımı, ele oturanımı karar veremedim. En iyi makası almalıyım ki elbisem mükemmel olsun. Daha elime aldığımda nerelerden keseceğini bilmeli hatta ben dışardeykende kendi kesip diksin.... :)
Boşversene. rastgele bir makas al kesmeye başla. makas sadece bir araç. Eseri yapan makas değil senin hayal gücün düşüncelerin. bunları hissediyorsan nasıl yaptığını anlamayacaksın bile bir bakmışsın oluvermiş. Sonra gururlu bir şekilde bunu ben yaptım dersin makas değil.

2013-12-03 18:28:06
  • Erkek
ben ikisine de eşit
rakunnerrakunner

ben ikisine de eşit olarak ağırlık vermeni öneririm. çok uzun uzadıya yazmaya gerek yok. birbirlerinden üstün oldukları alanlar var ve hiç bir film de tek bir programdan çıkmıyor bunu unutma.

2013-12-03 22:00:03
  • Erkek
Blender derim ya
50c3ntsercan ağbabaAvatar

Blender derim ya da Maya

http://www.sercanagbaba.blogspot.com "Yardım Etmek Can Yakmaz"
2013-12-03 22:08:58
  • Erkek
her ikiside kullanilir bu
acemi777ferhad musayev Avatar

her ikiside kullanilir bu alanlarda arkadaslarin dedigi gibi bu senin becerin e sabirina hayal gucune kalmis birsey. bana sorarsan maya biraz daha onde maxdan.

Fenerbahçe Büyüklüğü Bir Başka Büyüklüktür İşte Adı Konamaz
2013-12-03 22:56:33
  • Erkek
10+ küsur yıldır 3D
GARYOSAVANİzzet Berkay KaramanderesiAvatar

10+ küsur yıldır 3D Studio Max kullanan biri olarak kesinlikle Maya kullanmalısın diyorum. Sadece "G" tuşu kısayolu bile Maya`yı tercih etmek için yeterli bana göre. :)

http://www.youtube.com/user/GARYOSAVAN
2013-12-04 01:34:44
  • Erkek
GARYOSAVAN` a katılıyorum. 3dsmax
3ddesigner3d designer

GARYOSAVAN` a katılıyorum. 3dsmax le zaman kaybetme. Kesinlikle maya. keşke 3dsmax ile başlamasaydım. :( çünkü artık zamanım yok maya öğrenmeye.bitti gitti geçti artık. yıllarımızı verdik 3dsmaxa simdi değiştirmek zor geliyor.öğrenmeye alışmaya çalışmaya zamanı olmuyor ileride insanın. öğrenme aşamasındayken hata yapmadan direk maya ile başla. on bit kat daha iyi 3dsmaxten.

2013-12-04 09:08:01
  • Erkek
herşeyi tek programda yapmak
fallofaherocan birinciAvatar

herşeyi tek programda yapmak daha kolay görünsede bence daha zor ben 3ds max kullanıyorum ve şu ara oranik modelleme için zbush a başladım ve c4d ye de başlamaya çalışıyorum şu ara, yani bence araştırmanız sonucu biriyle başlayın görüceksinizki onda zorlandığınız işi başka programla daha kolay yapabiliyorsunuz

bence ihtiyaçlarınız doğruştusunda 2-3 program öğrenin hepsinin etinden sütünden faydalanın daha zevk alır ve daha iyi işler çıkarırısınız bence

söylemesi kolay olsa da yapması zor tabi

2013-12-04 10:45:24
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!