Genel Konular : T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleri hakkında

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleri hakkında
AR6AHMET ÖZKANTARAvatar

Merhaba arkadaşlar. Kültür ve Turizm Bakanlığı`nın animasyon dizi projelerine desteği hakkında bilgisi olan var mı? Süreç nasıl işliyor hangi aşamalardan geçiliyor? Detaylar hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim.

2013-11-12 14:44:45
  • Erkek
Merhaba, bahsettiğin destek hakkında
Seyhan_EFENDILERSeyhan EFENDİLERAvatar

Merhaba, bahsettiğin destek hakkında bilgim yok ama çalıştığım yerde buna benzer desteklerin envayi çeşidinden bahsedilir ve bazılarını benim araştırmamı isterler. Sana şunu rahatlıkla söğleyebilirim devletten alınacak desteklerde eğer cebinizde harcama yapıcanız miktar kadar paranız yoksa işi unutun gitsin. Önce sana piyasa araştırması yaptırtırlar proje hazırlarsın vs. Desteği aldın diyelim evvela harcamayı yapıcaksın, hizmet/mal satınaldığın firma parasını aldıktan sonra tahsilat makbuzu, banka dekontu neyse onu dilekçe ekine koyup destek aldığın kurumdan ödeme talebinde bulunacaksın. Ödeme talebinden sonra nekadar beklersin nezaman paranı alırsın bilinmez. Açıkçası destek, teşvik diye devletin kapısına gittiğinizde umduğunuzdan farklı sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

http://deman3d.blogspot.com/
2013-11-12 15:49:53
  • Erkek
Teşekkür ederim ilgin için
AR6AHMET ÖZKANTARAvatar

Teşekkür ederim ilgin için öncelikle. O zaman bu durumda KOSGEB gibi yerlerden de haricen girişimci desteği ve kredisi gibi desteklere de ihtiyaç var sanırım. Da KOSGEB`le görüştüğümde animasyon destek grubuna girmediğini söylediler. Başka bir yerde de KOSGEB desteğiyle bu tarz firma açan birinin yazısını okumuştum. Nasıl çözdü öğrenmek gerek.

2013-11-12 16:03:17
  • Erkek
seyhan`ın dediği
recepyngzRecep YANGÖZAvatar

seyhan`ın dediği kosgeb içinde geçerli. cebinde paran olacak harcıyacaksın ve faturasını dilekçeyle birlikte vereceksin. Paran 1 senedemi gelir 3 senedemi Allah bilir.

ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmeyin; zira kafirlerden başkası ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmez. YUSUF SURESİ /87.AYET
2013-11-12 16:08:58
  • Erkek
Peki bu yeni girişimciler
AR6AHMET ÖZKANTARAvatar

Peki bu yeni girişimciler için mantık dışı bir uygulama değil mi? Sonuçta yeni girişimciler sermaye sorunu sebebiyle bu tür desteklere başvuruyolar.

2013-11-12 16:53:45
  • Erkek
doğru
recepyngzRecep YANGÖZAvatar

Bu düzen yüzünden kimse yerinden kıpırdayamıyor malesef. Parası olan adam zaten kurar işini, burda mantık zengine destek :( senin benim gibilerde kendimizi yırtarız bir şeyler yapalım diye ama olmuyor işte her yol sonuçta paraya çıkıyor.

ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmeyin; zira kafirlerden başkası ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmez. YUSUF SURESİ /87.AYET
2013-11-12 16:57:40
  • Erkek
Detaylı bir araştırma yapmak
AR6AHMET ÖZKANTARAvatar

Detaylı bir araştırma yapmak gerek iyice emin olmak için.

2013-11-12 17:06:12
  • Erkek
Eskiden bu kadar zorlamıyorlardı
SweeperErkan Turgut

Eskiden bu kadar zorlamıyorlardı ancak zamanında kosgebden para alarak aldıkları paralar ike borçlarnı ödeyen ve sonunda taahhüt ettikleri projeleri yerine getirmeyen çok insan olduğu için sistemi değiştirdiler...

Önce yap sonra ödeyelim diyorlar...

www.designizmir.com
2013-11-12 17:07:08
  • Erkek
Evet öğle aslında ama
Seyhan_EFENDILERSeyhan EFENDİLERAvatar

Evet öğle aslında ama geçmişte yaşanan kötü tecrübeler işin bu dereceye gelmesinin nedeni. Nezaman yayınlandı bilmiyorum ancak 3d modellme üzerine kurulacak işletmeler devlet desteklerinden yararlanır diye biliyorum.

http://deman3d.blogspot.com/
2013-11-12 17:10:29
  • Erkek
Kafanda sağlam bir iş
Serdar_YAZlClSerdar YAZICIAvatar

Kafanda sağlam bir iş var ama elinde sermaye yoksa aklındaki işi projeye dökeceksin. Eğer projen onaylanırsa hibe olarak para alabilmen lazım.
Kosgeb yada bakanlığı önermem ben bence ilk adresin avrupa birliği iş geliştirme merkezi olsun.

http://www.abigem.org

yazicifx@gmail.com
2013-11-12 17:13:23
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!