Genel Konular : 3d sektör ne durumda

3d sektör ne durumda
aa04Mustafa Berk KELEŞAvatar

Ben 15 yaşında bir bilgisayar meraklısıyım 3d programlarla uğraşmak benim için vaz geçilmez bir uğraş ama şunu merak ediyorum bu ilerde bana bir iş kazandırır mı emeklerimin ödülünü ne derece ala bilir ve bu sektör ne durumda bunun gibi konular aklımı sürekli meşgul ediyor ve araştırmaya sürüklüyor beni, bu konuda birileri bana bilgi verebilir mi ?

2013-10-21 17:16:55
  • Erkek
Daha 15 Yaşında isen
KEMALBUDAK34KEMAL BUDAK

Yazdıkların gibiyse yaşında genç bence gelecekte iş kazandırır ve emeklerinin ödülünü alırsın.

Yeter ki bıkmadan usanmadan mesleğin gerektirdiği donanınmlara ( bilgi ve diğer ) yoğunlaşasın.

Öğrenmeye çalış ve hakedenlerle bildiklerini paylaş, sonuç görülmeye değer.

Yolun açık olsun.

https://kemalbudak.tumblr.com/
2013-10-21 17:52:59
  • Erkek
Piyasaya atılmadan bilemezsin
designerisoismail yenerAvatar

Piyasaya atılmadan bilemezsin

2013-10-21 18:40:25
  • Erkek
Türkiye`de yurt dışına göre
GARYOSAVANİzzet Berkay KaramanderesiAvatar

Türkiye`de yurt dışına göre 10 kat kötü ve zor durumda. Maaş olarak yurt dışında stajyerler 1500 Euro alırken ülkemizde deneyimli adamlara bile o parayı çok görüyorlar. Öğrenme sürecinde beleş diye netten tutorial indirsen dahi internet yurt dışına göre çok daha pahalı ve yavaş. Donanım almak vergiler yüzünden yurt dışına göre pahalı. Yinede seviyorsan yapabileceğin bir meslek, Türkiye`de yapılabiecek en kolay meslek Millet Vekilliği ve müteahhitlik. :)

http://www.youtube.com/user/GARYOSAVAN
2013-10-22 08:54:19 Edit:2013-10-22 08:55:35
  • Erkek
 en arkadaki 3D sektörü.
drekonNecmi DemirkeserAvatar

en arkadaki 3D sektörü.

smiley 18

Game maker
2013-10-22 09:21:33
  • Erkek
Sektörün durumuna göre karar
selantSelimAvatar

Sektörün durumuna göre karar almak yanlış, bu işte kendini ilerletip ABD`de yaşayan profesyonel uzman da var, 50 TL ye alelade render veren de var. Bir reklam filmini komple 3D ortamında hazırlayıp tek başına prodüksiyona imza atabilen uzmanlar da var.. Siz ne kadar iyiyseniz, sektör size o kadar iyidir. İş arayan adam mı yoksa "aranan adam" mı olacaksınız, cevap sizde.

Büyük işler, küçük başlangıçlarla olur..
2013-10-22 13:16:31
  • Erkek
sen okuyup kendini geliştirene
ricopasaaHalil TaşAvatar

sen okuyup kendini geliştirene kadar ülke bu yolda ilerleyecektir olumsuz bakmıyorum yeter ki hakkını ver vermez isen hiç başlama :)

2013-10-22 22:10:03
  • Erkek
Bu ülkede 3D şu
cagyalmançağdaş yalman

Bu ülkede 3D şu an kötü durumda ama senin yaşında küçük ileride bende sektörün daha düzeleceğini umuyorum. Yeterki sen umudunu kaybetme kendine bir hedef koy sürekli o yolda ilerle vede kesinlikle üniversite eğitimini ihmal etme... Endüstriyel Tasarım, Mimarlık, Otomobil tasarımı vs. kendine bir yön seç ve eğitimini al.. Umarım çok başarılı olursun..

2013-10-22 23:03:36
  • Erkek
Bende şöyle bir yorum
r0di17resül çelikAvatar

Bende şöyle bir yorum yapayım. Çanakkalede ikamet ediyorum ve çanakkalede hizmet veriyorum başlayalı henuz 2 yıl kadar oldu kalitemi profilimden görebilirsin. Bu işin belki çanakkalede pazarı kotu ama son 1 aydır 3d bırakmayı dusunuyorum hatta bıraktım sayılır.

2013-10-23 00:27:32
  • Erkek
rodi çanakkalede harbiden kötüymüş
BeyazkurkÖzcan BeyazkürkAvatar

rodi çanakkalede harbiden kötüymüş bıraktığına göre ;) sen bu işi biliyirsan çanakkalede kalma bence...

beyazkürk
2013-10-23 16:22:42
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!