Genel Konular : Görsel iletişim tasarımı mı, grafik tasarımı mı?

Görsel iletişim tasarımı mı, grafik tasarımı mı?
rohonin38tayfur türkmenoğluAvatar

Merhaba arkadaşlar.
Bu sene inş. üniversiteye gireceğim. Grafik ya da görsel iletişim tasarımı okuyacağım. Bu bölümler arasındaki farklar nelerdir?

Benim için önemli olan, derslerde, illüstrasyon, oyun programlama, (filmle alakalı bazı dersler) , animasyon, yaratıcı yazarlık, senaristlik gibi derslerin olması.

Teşekkürler.

2013-10-03 18:09:21
  • Erkek
iletişim tasarımı
alic3dAlicanAvatar

iletişim tasarımı okuyorum illüstrasyon, oyun programlama, web tasarım, animasyon, reklam yapımı gibi dersler görüyorum seçmeli derslerle bir çok ders daha alabilirsin.

yazarlık senaristlik vs sinema tv de vardır sanırım

2013-10-03 20:54:54
  • Erkek
Iletisim tasariminin 2.ogretimi yok
3ddesenmustafaAvatar

Iletisim tasariminin 2.ogretimi yok ilginc

2013-10-03 21:04:10
  • Erkek
Ben de Merak Ediyorum
MSeyfettinCANM. Seyfettin CANAvatar

Alican ÇEVİKER sen İletişim Tasarımı mı okuyorsun, yoksa Görsel İletişim Tasarımı mı okuyorsun? Ona göre sana bir kaç soru somak istiyorum da...

M. Seyfettin CAN
2013-10-05 09:08:09
  • Erkek
oyun motorlari uzerine dersler
3ddesenmustafaAvatar

oyun motorlari uzerine dersler yoktur bence

2013-10-05 10:44:44
  • Erkek
ben görsel iletişim tasarımı
koftemustafa duyarAvatar

ben görsel iletişim tasarımı okuyorum. aradığın şeyler var

maya+zbrush
2013-10-05 12:24:55
  • Erkek
ya görsel iletişim tasarımını
rohonin38tayfur türkmenoğluAvatar

ya görsel iletişim tasarımını beğendim bende fakat bu bölümde fazla çizim yokmuş öyle diyolar. Yetenek sınavında bile çizim sormuyolarmış.

doğrumu bunlar?

2013-10-05 19:06:46
  • Erkek
Görsel iletişim tasarımda bizim
Tuna_Tunahan AvsallıAvatar

Görsel iletişim tasarımda bizim okulda çizim yok.Mülakat tarzı birşey yapıyorlar.ÖZel bir üniversiteye gireceksen çok sağlam biri olman lazım,yada arkanın sağlam olması lazım malesef.Devletlerde durum nedir torpil vs olayı dönüyor mu onu bilemem.

Üniversitelerin sitelerine girip hangi dersleri aldıklarını çok rahat görebilirsin.

2013-10-05 22:51:56
  • Erkek
geleneksel çizimden bahsediyorsan kağıt
koftemustafa duyarAvatar

geleneksel çizimden bahsediyorsan kağıt kalem vs. onlar var ama temel olarak. desen, grafik gibi. bazı üniversiteler yetenek sınavıyla alıyor. bazıları ösym puanı ile. ama özel üniversitelerde yetenek sınavında bariz torpil var. amcaoğlu muhabbeti geçiyor resmen. yapacak birşey yok.devlet üniversitelerinde pek yok sanırım.

maya+zbrush
2013-10-06 11:45:36
  • Erkek
bölüm
alic3dAlicanAvatar

ben iletişim tasarımı okuyorum bahçeşehir üni de. çizim derslerimiz var. hangi sınıfta hangi derslerin olduğuna ve hangi dersleri seçebileceğine buradan bakabilirsin

http://www.bahcesehir.edu.tr/akademik/iletisim_tasarimi/lisans

2013-10-06 14:06:32
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!