Genel Konular : Ne iş yapıyorsunuz ? ne kadar alıyorsunuz?

Ne iş yapıyorsunuz ? ne kadar alıyorsunuz?
Mrkaya

Evet arkadaşlar ,nerede ne iş yapıyorsunuz ne kadar ücret alıyorsunuz ?

Herkez burada ,nerede ne iş yaptığını ve ne kadar ücret aldığını sosyal olanaklar vs.Paylaşırsa çalışmak isteyenler / gönül vermek isteyenler bilgilendirilmiş olur. ( ben dahil )

Ayrıca , Türkiyede ne iş değil hangi işleri yapabiliyorsun demek lazım ama neyse :)

2013-09-27 14:20:19
Bence kişinin kaç para
mardulakOgan BİRANAvatar

Bence kişinin kaç para kazandığı kendine kalmalı, biraz özel olmalıdır.

www.birantasarim.com
2013-09-27 14:28:21 Edit:2013-09-27 14:28:57
  • Erkek
19.OOO TL yede sıfır
photonAkın TÜMENAvatar

19.OOO TL yede sıfır otomobil var. 900.000 €`da bilgine !

2013-09-27 14:48:44
  • Erkek
burada insanlar niye nerede
rakunnerrakunner

burada insanlar niye nerede çalışıp ne kadar ücret aldıklarını niye ifşa etsinler ki.

2013-09-27 15:19:06
  • Erkek
Hayırdır arkadaşlar , size
Mrkaya

Hayırdır arkadaşlar , size küfür falan mı ettim? yada namusunuza el mi sürdüm ekmeğinizlemi oynadım ? ne bu sinirli tavırlı yada laubali cevaplar ? söylemek istemiyorsan msj atmazsın olur biter neden böyle bir cevap vererek hem kendinizi kücük düşürüyorsunuz hem de kişiliğinizi ortaya koyuyorsunuz ? belki yalnış bir soru sormus olabilirim ama böyle laubali ve kendini beğenmişçesine bir cevap vermenizi doğurmaz ;) beni bu siteden soğuttunuz ne diyim Allah`a emanetsiniz.

2013-09-27 15:43:51
Adamım hem toplumca kabul
kubilliankubilay bilir

Adamım hem toplumca kabul edilen bir yargıyı ( maaş`ın kişiye özel olmasını )millete böyle basit bir şekilde sorarak yıkıp geçiyorsun. Hem de birileri sana sinirlenince üste çıkmaya çalışıyorsun. Kimse sana küfür ettin demiyor. Sadece bu sorulmaması gereken ve herkese özel bir şey.

Piyasaya girince zaten standartları öğreniyorsun. Amacın ne yani burada kendinle milleti mi kıyaslamak ? iyi bir işe girdin de kendini iyi hissetmek için millete maaşını mı sormak istiyorsun.

açtığın başlık yanlış, üste çıkmaya çalışman daha da yanlış...

2013-09-27 16:10:39
  • Erkek
Ne siniri ne laubaliliği
mardulakOgan BİRANAvatar

Ne siniri ne laubaliliği arkadaş. Sen bu kelimelerin anlamını bilmiyorsun heralde. Kim sinir yaptı kim laubalilik yaptı. Millet nekadar alışmış duymak istediğinin söylenmesine. Her yapılanı beğenmek zorundamı insanlar. Her söylenilene katılmak zorundamı. Karşındakini kırmadan saygısızlık etmeden olumsuz gördüklerini neden söyleyemiyelim. Eleştirilmeye tahammülü olmayan soru da sormasın resim de yüklemesin ozaman siteye. Duyduğun bir cevapla siteden soğuyorsan işin zor senin..

www.birantasarim.com
2013-09-27 16:12:24
  • Erkek
bir arkadaşa bende sormuştum
acemi777ferhad musayev Avatar

bir arkadaşa bende sormuştum bu soruyu. bana işsizim baba parası yiyorum dedi. peki baban ne kadar kazanıyor dedim. o da babama sordum insan kazancını oğluna bile demez dedi.

bilmem anlata bildimmi. tabikide "arkadaşa sordum" kısmı şakaydı, sadece yumşak bir diile anlatmaya çalıştım.

Fenerbahçe Büyüklüğü Bir Başka Büyüklüktür İşte Adı Konamaz
2013-09-27 22:24:35
  • Erkek
Bu soruyu zamanında ben
iletisimnetTürker ERTENAvatar

Bu soruyu zamanında ben de sormuştum.Kimse söyleyememişti.Çünkü çoğu sudan ucuza çalışıyorlar,emeklerini sömürtüyorlar.
Boşuna kendinizi paralamayın.Cevap veremeyenlerin çoğu söylemekten utanıyor.LAfı evirp çevirip özele çekmeye çalışıyorlar.Özel mözel değil aslında.O maaş söylememek için yapılan bir sığınma kapısı..
Ben 3D yi artık hobi olarak yapıyorum,çünkü para kazanamadım.Belkide ben hep dolandırıcılara denk geldim.Kiminiz az kiminiz çok kazanıyor olabilirsiniz.
Ama maaş saklayarak ya piyasayı düşürdüğünüzü ilan ediyorsunuz,yada utanıyorsunuz.
Kimse kıvırmasın...

Yeni gelen bebeler,biraz saygı yahu...Bana değil,birbirimize...
2013-09-28 01:27:17
  • Erkek
yurt dışı ve türkiye
aydınyürekliaydinyurekli

arkadaşlar ben bu işi yurt dışında bir asya ülkesinde yapıyorum ve bu işte oldukça iyi olmalarına rağmen patronlarım beni dahada kaliteli iş istedikleri için resmen türkiyeden ithal ettiler sadece 3d max animasyon ve render işi yapıyorum autocad vs başka hiç bir iş yapmıyorum ve aldığım para türkiyede asla kazanamayacağım kadar fazla lafın kısası bu iş türkiyede 5 para etmiyor ne kadar iyi olursanız olun farketmez zaten iyiler ya yurt dışında çalışıyor yada türkiyede çok az sayıdaki iyi firmalarda vasat maaşlarla çalışıyorlar.türkiyede ipini koparan 3d işi yapıyor kalite sıfırın bile altında bu işi gerçekten iyi yapanlar diğerleriyle kıyaslanıyor bu yüzden işin değeri düşüyor hepinize saygılar umarım düzelir.

2013-09-28 10:00:03 Edit:2013-09-28 10:11:32
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!