Genel Konular : Turbosquid ilk kazancım (:

Turbosquid ilk kazancım (:

Turbosquid ilk kazancım (:

Bugünleri de görecekmiydim, 9 ay önce yüklediğim ilk ve tek modelimi(benim camaronun tekerliği o da) 1 ay önce kanadalı biri satın almış ve para paypal hesabıma dün aktarılmış. Modeli en başta 20$ dan satışa çıkarmıştım baktım gelengiden yok, 2 ay önce 5 dolara düşürdüm sırf satıldığını görmek, kendime gaz vermek için ve sonunda işe yaradı, 5$a satıldı bana 2$ kaldı, 2$ komik bir meblağ ama koca evi yakacak kadar ufacık bir kıvılcım gibi aynı zamanda benim için. Deneyimli kullanıcıların yardımını bekliyorum bundan sonra ilk hamlem nasıl olmalı; rasgele yapabildiğim modelleri yapıp ucuza satmak mı, kaliteli modeller yapıp hakettiği değere satmak mı, birde aramızda aylık kazanç istikrarını sağlamış kullanıcılar var mı turbosquid ten.

2013-09-17 12:28:21 Edit:2013-09-17 12:33:10
  • Erkek
Aynı durumu yaşadığımdan dolayı
GARYOSAVANİzzet Berkay KaramanderesiAvatar

Aynı durumu yaşadığımdan dolayı yazıyorum. Sana gelen para miktarı, hesap bilgilerini gösteren screen shot vs. vs. leri yayınlama. Paypal.com veya e-mail hesabını hackleyerek hesabındaki parayı çalmaya uğraşıyorlar. Daha önce benim hesabım bir kez hacklendi ancak paypal.com müşteri hizmetleri Türkçe telefon desteğide verdiğinden 3-4 iş günü içerisinde çalan kişi tespit edildi ve para bana geri iade edildi. Yinede temkinli olmakta fayda var. :) Checkmate Lite ve Pro standartlarına uyarsan ilk kıvılcımını 500$-1000$ arası bir mevla ile yaşayabilirdin benden söylemesi. :)

http://www.youtube.com/user/GARYOSAVAN
2013-09-17 13:05:55
  • Erkek
Sevgili İzzet, Checkmate Lite
dragutTarkan ASLANAvatar

Sevgili İzzet,
Checkmate Lite ve Pro nedir?

Biraz açıklar mısın...

http://3de-Studio.com 0 505 939 93 09 https://www.behance.net/TarkanAslan
2013-09-17 13:17:02
  • Erkek
Diğer bir izzet yazsın
izzetizzet ALŞAN

Diğer bir izzet yazsın :), Çok detaylı olmayacak ancak, eğer yaptığınız modelleri, örneğin checkmate lite için, poligon dizilimi kaplaması, 5-6 farklı açıdan render gibi istenilen ek özellikler ile ayarlarsanız checkmatelite için başvuruyorsunuz sonrasında modeliniz incelendikten sonra iyi bir fiyattan 59$ dolar gibi satışa çıkartıyorsunuz ve modeliniz daha güvenilir taha çok tercih edilir oluyor., pro sertifikasının ekstra başka istekleride söz konusu, sonrasında ise , 199$ gibi rakamlara satabiliyorsunuz modelinizi, tercih eden kişiler büyük firmalar olabiliyor ihtiyaçlarına göre.

https://www.3dokulu.com Türkiye`nin 3D Eğitim Platformu
2013-09-17 13:34:10 Edit:2013-09-17 13:34:43
  • Erkek
Bir nevi garanti belgesi
GARYOSAVANİzzet Berkay KaramanderesiAvatar

Bir nevi garanti belgesi veya onayı denilebilir. Çok alış veriş yapan müşterilerin kafalarındaki soru işaretlerinin %90`ınını siliyor bu sertifikalar. :)

http://www.youtube.com/user/GARYOSAVAN
2013-09-17 14:42:49
  • Erkek
Teşekkürler İzzet bey uyarı

Teşekkürler İzzet bey uyarı için, zaten böyle para işleri, önemli işler için başka mail hesabı başka kullanıcı adı ve başka şifreler kullanıyorum, demek bundan sonra daha da sıkılaştırmak gerekecek güvenlik önlemlerini.

Düşünsenize tr3d.com a üye olduğum mail adresimi ve şifremi paypal için de kullandığımı, sonra Necmi hoca veri tabanından ulaşsın tüm bilgilere ve benim paypal ı ele geçirsin :D Tabi böyle bişey sözkonusu dahi olamaz, Necmi hocanın profil resminden sadece anlaşılıyor nasıl bir insan olduğu.

evet checkmate ve pro sertifikalarını biliyorum, aslında benim model checkmate standartlarında da sertifika olayını onlar otomatik veriyor sandım, öyle değilmiş sanırım.

2013-09-17 15:25:42
  • Erkek
ilhan-m < İhtimalleri düşünmek
drekonNecmi DemirkeserAvatar

ilhan-m < İhtimalleri düşünmek için çok geç kaldın. o parayla bir ev birde araba aldım. kalan para isviçredeki banka hesabımda. nihahahaha

smiley 17

Yaptığınız modelleri kendi bakış açınıza göre düşünmeyin, örneğin bizde noel pek önemli değildir, ama bir noel baba modeli tüm dünyada çok satar, reklam ajanslarının ihtiyaçlarrını düşünüp ona göre model çıkarırsanız belki sizde birgün isviçredeki villamı görebilirsiniz.

smiley 1

Game maker
2013-09-17 15:36:33
  • Erkek
Necmi hocam sadece benim

Necmi hocam sadece benim hesaptaki 2 dolarla bir ev bir araba aldın ve kalan parayı da bankaya yatırdın he :D , düşünmesi bile zor :D

Aynen, ben de 2-3 sene öncesine kadar Fotolia da resim satarken uluslararası standartlarda yapıyordum resimleri ama yetersiz kaldı demekki, orda da 6,7 satış yaptım anca 2 dolar kazanmıştım zamanında, turbo squid hakkaten çok karlı, fotolia da şunu öğrendim ki, iş yaratıcılık ve farklı olmakta bitiyor, bunlar olmadımmı olmuyor.

2013-09-17 15:47:03
  • Erkek
izzet bey şunu soracaktım,

izzet bey şunu soracaktım, hesabınızı ele geçiren kişi tespit edildi dediniz, peki cezasını çektimi, yoksa ortlarda dolanıyor mu hala? Ufak bi tırsıntı halleri oluştu sanki bende de :)

2013-09-17 15:55:19 Edit:2013-09-17 15:55:58
  • Erkek
Necmi o evi farmvilleden
rotfireCemil T.Avatar

Necmi o evi farmvilleden aldı ellaaam smiley 46

Ama arabasına şahidim onu gerçek parasıyla almış smiley 17 

Rotfire
2013-09-17 16:02:29
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!