Genel Konular : Görsel efekt protestosu - Facebook Yeşil Profil Eylemi

Görsel efekt protestosu - Facebook Yeşil Profil Eylemi
drekonNecmi DemirkeserAvatar

Görsel efekt protestosu - Facebook Yeşil Profil Eylemi

Oscar töreni sırasında "en iy igörsel efekt" ödül töreni başladıktan sonra protesto edildi. Bu sırada ses kısıldı. Bunu töreni izleyenler farketti. fakat sesin kısılma sebebi teknik bir problem değildi.

Arkaplanda protestocuların sesi duyulmaması ve oscar töreninde rezalet çıkmaması için ses kısıldı. Görsel efektçiler neden eylem yaptı ?

Oscar adayı olan "Life Of PI" filmi oscar kazandı fakat bu filmin görsel efektlerini yapan firma (Rhythm & Hues) iki hafta önce iflas etti. 700 çalışanı ile firma kapandı. (iflas kelimesini bir haber sitesinden okudum -bankrupt- kelimesi nasıl çevrilirse artık)

http://www.scpr.org/news/2013/02/25/36115/visual-effects-oscar-went-firm-recently-filed-bank/

Görsel efekt işçiliğinin bu kadar ucuz olmasını protesto etmek için tüm "3D görsel efekt sevenler" Facebook sayfasındaki profilini yeşile boyadı.

Yeşil demek görsel efekt demektir, yeşil perde olmadan hiçbir görsel efekt filmi oscar alamaz.

Game maker
2013-02-26 15:18:23 Edit:2013-02-28 10:34:04
  • Erkek
Yıllardır bu sektöre emek
Derya BirinciDerya BirinciAvatar

Yıllardır bu sektöre emek verip, kıymetimiz bilinmiyor diye dövünüyoruz, küresel çapta bi harekete destek vermek ve yıllarca yakındığımız şeylere karşı bir duruş göstermenin tam zamanıdır şu an.

şimdi tepkisiz kalanın yarın yakınmaya hakkı olmayacak çünkü.

2013-02-26 15:26:44
  • Bayan
yaptım hocam ....çok yazık
enigmatrsoner enigmatr

yaptım hocam ....çok yazık onca emek ve gayretin boşa gitmesi...

2013-02-26 15:30:50
  • Erkek
Sebebi nedir iflasın paralarınımı
kenokenanAvatar

Sebebi nedir iflasın paralarınımı ödememişer ?

2013-02-26 15:45:55
  • Erkek
1.5 ay boyunca evime
reshadoHayrullah TavukçuAvatar

1.5 ay boyunca evime sadece haftada 1 kere gidebildim oda duş alabilmek için.ofiste duş olsa evede gidemicektim , gülsemmi ağlasammı bilmiyorum vallahi :)

http://www.youtube.com/user/HayrullahTavukcu
2013-02-26 15:50:40 Edit:2013-02-26 15:50:55
  • Erkek
ben avatardan başladım .her
serosezM.Serhat SEZGİNAvatar

ben avatardan başladım .her zaman tam destek.

"Hedefi Olmayan Gemiye Hiç Bir Rüzgar Yardım Edemez"
2013-02-26 16:10:21
  • Erkek
Sonuna Kadar Arkasındayız...
m@cker_54Metin KandemirAvatar

Sonuna Kadar Arkasındayız...

Saygılarımla - Metin Kandemir
logo tasarımılogologo tasarımkurumsal imaj ve kurumsal kimlik hizmetleri

Bir şeye çok bakarsan onu görmeye başlarsın... (M@cker Excalibur) logo tasarımı, logo, logo tasarım - http://www.logosepeti.net/
2013-02-26 16:25:26 Edit:2014-07-08 19:13:25
  • Erkek
bu bizim Türkiye de
genuraCuneyt YENER

bu bizim Türkiye de ters teper;
"bak amerikalılar bile ne durumda, sana verdiğim fiyata şükür et" şeklinde.

2013-02-26 17:33:08
  • Erkek
Haksızlık ve istismara karşı,
uncfilm

Haksızlık ve istismara karşı, bu şekilde topyekün bir tepki koymak bence evrensel anlamda kurumsallaşma bakımından umut vericidir. Dünyanın her hangi bir yerinde, bir sanatçı meslektaşımızın hakkı gasp ediliyorsa, bu gasp hepimize yönlendirilmiştir.

İş niteliği ne olursa olsun, sanatçı toplumun ışığı ve özgün kıymetidir. Sanatçının ürettikleriyle övünüp, ödüller toplayan ve bunu salt kendi başarısıymış gibi lanse eden istismarcı ticari zihniyete karşı, kurumsallaşmak artık kaçınılmazdır. Sanatımıza önce biz kıymet vereceğiz. Bunu da "kendimize kıymet vererek" başaracağız. Bu bağlamda, bu duyarlı eylemi destekliyorum.

2013-02-26 18:03:17 Edit:2013-02-26 18:04:02
``700 çalışanı ile firma
3ddesigner3d designer

``700 çalışanı ile firma kapandı``

şöyle bir 700 kişi hayal ettimde epey kalabalık 0_o

2013-02-26 19:51:22
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!