Genel Konular : Autocad statik çizim

Autocad statik çizim
sturgut55serdar turgutAvatar

Selam saygı değer hocalarım. Ben birşey sormak istiyorum sizlere;

Bir mimar arkadaşım: "yeni yönetmeliğe göre köylerdeki evlerin çizimlerinin pc ortamında güncellenmesi gerekliymiş. Eski kağıt üzerindeki planlardan autocatte çizimini yapabilirsen sana iş verebilirim." dedi. Biraz autocad bilgim var, ama betonerme statik çizim aşamaları nedir nasıldır, pek bilgim yok. Baştan sona adım adım 2 oda 1 salon statik çizim videosu arıyorum. Yardımcı olabilecek var mı acaba?

2013-02-09 23:40:54
  • Erkek
Autocad dersleri olarak aratırsanız
izzetizzet ALŞAN

Autocad dersleri olarak aratırsanız belki bulabilirsiniz.Ben şahsen bu tarz bir ders daha önce hiç görmedim.

https://www.3dokulu.com Türkiye`nin 3D Eğitim Platformu
2013-02-10 00:42:08
  • Erkek
bende göremedim :S. Bir

bende göremedim :S. Bir sorayım dedim, sağolun ilginiz için.

2013-02-10 00:42:57
  • Erkek
Cahilliğime verin daha terimlerin

Cahilliğime verin daha terimlerin nedemek olduğunu bilmiyorum :S.

Baştan alalım, hani evlerin büyük kağıtlarda planları varya onları autocad de çizicem ama bir kağıda bakıyorum birde çizilmiş örnek bir projeye bakıyorum, projede bir sürü layer bir sürü ölçü nerden nasıl başlamalı bir türlü çözemedim .

2013-02-10 00:53:11
  • Erkek
Bir yerlerden başlamak lazım
halkaFurkan YILMAZ

Bir yerlerden başlamak lazım :)

www.furkanyz.com
2013-02-10 01:01:43
  • Erkek
halka :D Salon
3ddesigner3d designer

halka :D

Salon statik çizim diye bir video aramaya çalışmana gerek yok çünkü statiğin Hesaplaması var. Arkadaşın dediği gibi ayrı programlarda bunların detaylarını inşaat mühendisleri yapar ve onların uzmanlık alanıdır.Bir autocad programını öğrenmeye çalışmak yada görsel hazırlamaya çalışmak gibi basit bir konu değil. o yüzden tutoriali güvenerek bir binayı ayakta tutamazsın :D Göçer gider mazallah :D şey gibi oluyor bu hani bir doktora gitmişsinde, doktor bey bende bir reçete var, hangi hastaya ne yazılcağını bana bir öğretsen yada bir eğitim kitabı versen bende yazacamda demek gibi :D 6 yıl okumak lazım bu işler başka işler girme hiç. :D

2013-02-10 01:44:21
  • Erkek
3ds max a devam

3ds max a devam o zaman. Zaman ayırıp ilgilendiğiniz için teşekkürler.

2013-02-10 02:10:27
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!