Genel Konular : İnternet bağlantısı sarı ünlem

İnternet bağlantısı sarı ünlem
blenderbizErsin KıymazAvatar

Evet dediğim gibi son 1 aydır bu sorunla karşı karşıyayım.Başlarda sorunu gider diyince internet geliyodu ama son bi kaç gündür hiç bağlanmıyo.İnterneti ortak kullanmaya başladık.Turkcell in interneti.Modem alt katta ve modemin yanına yaklaşınca kesinti daha kısa sürüyor.Bunun nedenini veya gidermenin bi yolunu bilen varmı arkadaşlar.Şimdiden teşekkürler...

1 Kilo Demir Ağırdır
2012-12-05 22:06:27 Edit:2012-12-05 22:06:59
  • Erkek
baglantı kablolu ie rj
yunusemredayiyunus emre dayıAvatar

baglantı kablolu ie rj 45 jak larında sorun olabilir.temas sorunu çakma pesesı ıle ucları yenıleyin.eger ınternete usb adaptor (wiless cıhazı) ile ortak kullanıyorsanız . mesafeden dolayı kaynaklanabılır yada cihazda sorun olabilir. laptopsa wlan ethernetı guncelleyın. eger duzelmezse donanımsal olabilir. eger oyleyse laptopta işiniz zor. masa ustuyse yenı bır usb adaptor. tavsiyem çift antenlı olan alıcılar.

https://www.behance.net/yunusemredayi3d
2012-12-05 23:02:01
  • Erkek
Yandaki Hoperlörü kaldır bakem
ETezerErgin TEZERAvatar

Yandaki Hoperlörü kaldır bakem :))

İşin aslı: Manyetik alanı bozacak Metal veya benzeri nesnelerden uzaklaştır modemini ;)

ErginTezer02@gmail.com Sadece Hak Edenlere ...
2012-12-05 23:42:50
  • Erkek
Selam,
campanellaMahmut AltuntaşAvatar

Selam,

aynı olayı ben de yaşamıştım, sebebi ip çakışması çıktı. Wireless ayarlarından advence i seçip kanal atamayı auto değil, sırayla 9-10-11 yaparak denedim. Bir wireless tarayıcısı ile komşuların da genelde 10 kullandığını görünce 11 de bıraktım sorun düzeldi.15dk da bir modem ip kontrolü yapıyor, frekans çakışması varsa beni dışarı atıyordu ve ünlem çıkartıyordu. Bu şekilde düzelmiyorsa sorun altyapıda olabilir. Servis sağlayıcınızı arayıp sorunu anlatırsanız bakıma gelip incelerler.
Geçmiş olsun.

Bir düşte yaşıyoruz. Düşleyenin olmadığı, düşün kendini düşlediği bir düş.
2012-12-06 10:32:19
  • Erkek
Ip çakışmasıdır büyük ihtimalle,
dark1nqMehmet ÜnalAvatar

Ip çakışmasıdır büyük ihtimalle, bende 2 makina ile bağlandığımda kablosuzda yaşıyordum bu sorunu.

2012-12-06 12:01:13
  • Erkek
aynı durum geçen hafta
Fatihy3DFatih YAKARERAvatar

aynı durum geçen hafta benimde başıma geldi cumartesi günü sunum ödevimi yetiştiremedim bu nedenle, sorunu 444 0 375 i arayıp dile getirdimm fakat modeme reset attırmaktan başka hiç bir işe yaramadı, daha sonra fabrika ayarlarına yükleyip denedim yine aynı sorunu yaşadım daha sonra modemdeki WLAN tuşunu açıp kapadıktan sonra sorun düzeldi, 1 haftadır sorun yok nazar değmez inş :)

fatihy3d@gmail.com
2012-12-06 13:21:11
  • Erkek
Yandaki Hoperlörü kaldır bakem
3ddesigner3d designer

Yandaki Hoperlörü kaldır bakem :))

ETezer; gülmekten öldüm :DD

buarada 444 ile başlayan numaraları aramayınız lanetlidir ahah :D

2012-12-08 01:03:18
  • Erkek
Laptop kullanıyorum :D Metal
blenderbizErsin KıymazAvatar

Laptop kullanıyorum :D Metal olarak bişey yok bilgisayarın yanında.Yani en fazla şarj adaptörü var.Kendiliğinden çözüldü artık rahat giriyo herkeze teşekür ederim.

1 Kilo Demir Ağırdır
2012-12-08 09:17:17
  • Erkek
Lanet sorunu bugün tekrar
Fatihy3DFatih YAKARERAvatar

Lanet sorunu bugün tekrar yaşadım, şu dadikalarda yine gidebilir endişesi ile bu yazıyı yazmaktayım. Bir çok foruma baktım sorunun İP çakışması olarak dile getiriyorlar. Evet kablosuz ağa 2 bilgisayardan bağlanıyorum. Çözüm önerileri ise Mahmut Altuntaş`ın dediği gibi ayarlardan o şekilde yapmayı önerliyorlar,
Benim anlamadığım olayda oraya nasıl ulaşabileceğimdir.
Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler.

fatihy3d@gmail.com
2013-01-14 21:21:07
  • Erkek
Sorun halen devam ediyorsa

Sorun halen devam ediyorsa kablosuz modem marka model bilgilerini iletirseniz memnuniyetle yardımcı olmaya çalışırım.

IP çakışması sorunu modem ip dağıtmıyorsa ve/veya kullandığınız bilgisayarda ip elle tanımlanmışsa karşılaşılabilen bir sorundur ve kullandığınız işletim sistemi sizi IP Çakışması konusunda uyarır.

2013-01-22 19:02:31
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!