Genel Konular : Üç boyutlu filmler

Üç boyutlu filmler
Seyhan_EFENDILERSeyhan EFENDİLERAvatar

Üç boyutlu filmeri izlerken gözlerim bir türlü alışamıyo görüntüye. Acaba bunun nedeni gözlükten mi yoksa genel bir sorun mu var bu tür filmlerde. Birde filmi izledikten sonra önce gözlerde başlayan sonra başıma doğru giden bir ağrı oluyor. Ayrıca filmdeki haraketli sahnelerde ayrıntıları kaçırıyorum sürekli bu da bir başka sorun. Acaba üç boyutlu filmler okadar da iği değilmi?

http://deman3d.blogspot.com/
2012-12-30 19:47:08
  • Erkek
eğer xpand, nvidia veya
cebliyunus akdagcik

eğer xpand, nvidia veya benzeri pille çalışan bir gözlük kullanıyorsanız başağrısı yapar.

www.cebli.com
2012-12-30 20:16:11
  • Erkek
internette 3d film izleme
murataksay

internette 3d film izleme egzersizi vardı, googledan bir arat istersen. Gozlerde belli bir kas gurubunu güçlendirince daha rahat izlenebiliniyor diyorudu sitede :D

2012-12-30 20:23:12
Sinamada, The Hobit filmini
Seyhan_EFENDILERSeyhan EFENDİLERAvatar

Sinamada, The Hobit filmini ilerken tüm görselliği kaçırdım sayılır. Bazı yerlerde sahneler öğle hızlı akıyordu ki 3d görüntü nedeniyle öne çıkan objelere odaklanmaktan arka plandaki güzelliği kaçırdığım oldu. Hele Dwarf madenlerindeki sahneler, sanırım dvd si çıkınca yavaş çekimde birdaha izliğcem.

http://deman3d.blogspot.com/
2012-12-30 23:44:24
  • Erkek
Sanırım Hobit filminde o
exedesignFatih EkeAvatar

Sanırım Hobit filminde o konuda bir sıkıntı var aynı durumu bende farkettim

xpand 3d olarak seyrettim ve bu 3d olarak yaşadığım en kötü deneyimdi.
ya filmin başına gelen aksiliklerden biri de bu veya aynı sinemada seyrettik ve aynı salon mağduruyuz (Toryum AVM)

2012-12-31 00:06:46
  • Erkek
The Hobbit filminde gerçekten
GalagoÖzcan ŞENGÜNAvatar

The Hobbit filminde gerçekten sorun vardı. Evde 3D tv(LG pasif gözlük) var ve asla göz ağrısı yapmıyor ve 3D etkisi de çok kaliteli oluyor. Ama sinemada The Hobbit`e gittim çok göz yoruyordu. Sinemada 3D olarak iki film izledim ikisinde de aynı sorunu yaşadım.
Belki de sinemalarda kulanılan projeksiyonlarla alakalı bir sorundur. Ne de olsa 3D olayı daha yeni sayılır. Bazen de zihnin yorgun olması(özellikle uykusuzluk) da buna etki ediyor.

"İnandıkları gibi yaşamayanlar, yaşadıkları gibi inanmaya başlarlar." Hz.Ömer
2012-12-31 00:44:11
  • Erkek
Hobbit 48 kare çekildi.
murataksay

Hobbit 48 kare çekildi. Türkiyede ve birçok ülkede 48 fps sinema yok.
24 kareye indirilse bile 1/96 hızında 3d olmayan görüntü bile gözü rahatsız ediyor.
Karayıp korsanları, Avatar gibi birsürü film Real3d olarak izledim, gayet güzeldi.

Arif Real3d red-cyan sistemi ile çallışmıyor, polarize gözlük ile çalışıyor.

2012-12-31 01:33:13 Edit:2012-12-31 01:36:16

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!