Bilgisayar Donanım : Macbook air render hızı

Macbook air render hızı
compleYusuf ARUKAvatar

Arkadaşlar mac os`in yazılım olarak bilgisayarı daha işlevsel ve hızlı kullanabildiğini biliyorum. Benim sormak istediğim şey bu işlevsellik sistemin kensi habitatının dışındaki yazılımlarda da etkili olup olmadığı. Örneğin bir after effects`te video düzenleme ve render işleminse bana ne kadar hız kazandırır. Yani aynı sistem özelliklerine sahip bir notebook ile macbook airin karşılaştırılmasında nasıl bir sonuç elde ederiz. Burada macbook airden kastım en son çıkan baz model.

Daha somut bir örnek içinse, yaklaşık aynı işlemci gücüne sahip http://www.istanbulbilisim.com.tr/acer-aspire-e5-575g-52rj-nx-gdwaa-001-notebook-fiyati,215898.html bu ürünle karşılaştırıldığında ne kadar bir süre farkı olur. Ya da acer`da ekran kartı da olduğu için daha fazla hız sağlama ihtimali de var mıdır ?

Siteye çok uzun yıllardır neredeyse site yenilendiğinden beri girmiyordum herkese tekrardan merheba ve şimdiden teşekkürler arkadaşlar :)

İt is only Business...
2016-12-28 00:29:41 Edit:2016-12-28 10:10:18
  • Erkek
Sözlükmü :D Sadece after
Seke

Sözlükmü :D Sadece after effects için kullanacaksan mac daha mantıklı.Yok yanında max maya vs kullanicam dersen durum değişebilir ancak acer genede tavsiye etmem.

2016-12-28 06:38:10
Max için kullanacaksan 3dmax
bermanErman B

Max için kullanacaksan 3dmax mac için yok, windows yükleyip kullanabilirsin. Air daha çok mobil kullanım için mantıklı gibi "word-exel vs". Acer bende tavsiye etmem servis denen birşey yok.

4930K - GTX 780 - 32GB - 3dsmax 2014 - Vray 3.6
2016-12-28 09:24:45
  • Erkek
Uzun süre ayrı kalınca
compleYusuf ARUKAvatar

Uzun süre ayrı kalınca alışkanlıklar da değişebiliyor :)

Sağolun. Aceri işlemcisi macbook ile yaklaşık olarak aynı seviyelerde diye örnek olarak sordum sadece. Aynı sistem özelliklerinde biri mac birisi windows iki bilgisayarın render sürelerini yüzdelik olarak bir kıyasa tutmak mümkün müdür peki ?

Şu yüzden soruyorum. Sonuçta iki ürünün fiyatı da eşit değil. Ae`de bir render için ki bu daha çok montajdan ziyade görüntü oluşturma üzerine işler için planlanıyor, 4000liralık bir macbook yerine 4bin liralık bir windows kullansak daha hızlı bir kullanıma ulaşabilir miyiz ?

İt is only Business...
2016-12-28 13:18:34
  • Erkek
Mac air ve 3D
johonwayniMehmet KALAMANAvatar

Mac air ve 3D olayını düşünme bile 2d ve 2d vektörel programlarda vasat üstü bir performansı var onunla mailleri kontrol et hesap tablolarına bak yazı yaz vs işlerde iyi gider duruma göre film izlerken bile kasılan bir cihaz kasılmasada pil tüketimi yüzünden uyarılar çıkmaya başlıyor 3d olayında Macbok pro biraz düşünüle bilir ama sıkıntı yaşamayacağın demek değil 11000 TL`lik macbok pro karşılığında çok daha iyi masaüstü sistemlere geçiş olur. (bu sene çıkanlar hariç hertürlü mac`ı kullandığımdan söylüyorum)

©Mehmet KALAMAN | DXF
2016-12-28 17:45:04
  • Erkek
Anladım. Herkes render için
compleYusuf ARUKAvatar

Anladım. Herkes render için mac os derdi ama bu macbook air için geçerli değil o zaman. Sağolun

İt is only Business...
2016-12-29 19:38:44
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!