Bilgisayar Donanım : Partikül, fluid ve fizik simülasyonu hesaplamaları

Partikül, fluid ve fizik simülasyonu hesaplamaları
silverbulletonur inanlı

Merhaba arkadaşlar, bi konuda yardımcı olursanız sevinirim. Partikül, fluid ve fizik simülasyonu hesaplamaları ve oynatmak (yani kısacası bu tip işlerle çalışabilmek) için ekran kartı seçiminde neye dikkat etmek yada hangi özelliğini ön planda tutmak gerekir.

http://www.onurinanli.com/
2014-10-20 15:48:12
  • Erkek
GTXin Quadro out
ibitemYaşar Ş.Avatar

quadroya bulaşma, gtx ekran kartları işini görür. quadrolar palavradan başka birşey değil. çift işlemcili bir workstation almanı öneririm ve bol ram

2014-10-21 11:49:48
  • Erkek
Nvidia
eraHalis ÖZTÜRKAvatar

Nvidia Tesla yı inceleyin...

Düzgün Türkçe ile konuşmak hiç de zor değil.
2014-10-21 12:46:32
  • Erkek
Yorumlarınız için sağolun arkadaşlar.
silverbulletonur inanlı

Yorumlarınız için sağolun arkadaşlar. Şuan için bütçe olarak gtx düşünüyorum. Tesla heralde daha profesyonel bir çözüm olur ama şuan için almam mümkün görünmüyor. :) mesela gtx780ti alsam sitede çok metedildi kart i7 3770k işlemcili ve 16 gb 1600 mhz ramli bir sistemde işimi görür mü? Ayrıca hazırlanan bir fizik animasyonu (mesela kırılma, yıkılma vs. gibi) bunun viewportta oynatma performansı sadece ekran kartına mı bağlı yoksa diğer bileşenlerinde ciddi oranda etkisi oluyor mu?

2014-10-21 13:06:12
  • Erkek
gtx kartları pek bilmiyorum
kajaxatakan şıkoğluAvatar

gtx kartları pek bilmiyorum ama ben nvidia öneririm. viewportta oynatma performansı tamamen fizilsel çarpışmaya katılacak polygon veya partikül sayısı ile alakalı bir durum hesaplama esnasında ram e de ihtiyaç duyuyor tabi ama esas belirleyici olan ekran kartı performansı.

vefasız hedef kitle
2014-10-21 13:14:11
  • Erkek
Nvidia
eraHalis ÖZTÜRKAvatar

Tesla bütçe açısından çok yukarda evet. Ama gene de patçacık simulasyonları için NVDIA öneririm. kajaxa katılıyorum... Bolca ram almanız da gerekecek...

Düzgün Türkçe ile konuşmak hiç de zor değil.
2014-10-21 14:05:58
  • Erkek
Yorumlarınız için çok sağolun
silverbulletonur inanlı

Yorumlarınız için çok sağolun arkadaşlar.Şimdilik gtx780ti alıp mevcut sistemimde kullamaya karar verdim. İlerleyen zamanlarda tüm sistemi yenilemek daha mantıklı olucak.

2014-10-21 17:02:13
  • Erkek
Simulasyonlar OpenCL yada Cuda
tricecoldNewtimucin ozgerAvatar

Simulasyonlar OpenCL yada Cuda destegi yok ise sadece Ram ve CPU ya bagli olarak calisir. Cuda yada OpenCL destegi olan programlarda ise Video Kartinin Ram i yetersiz kaliyor neticede. Normal Kalite bir reklama girecek su simulasyonu yapmaya kalkissan zaten en az 20 GB ram gidiyor , oyle bir ekran karti parasina ikinci el araba alamazsin zaten oyle bir ekran karti yok piyasaya acik olarak satilabilecek. Anca C++ Cuda falan yazmasini biliyorsan kendin evde yaparsin :D

MAYA/HOUDINI SR.FXTD / MPC timucinozger.com
2014-11-13 10:41:03
  • Erkek
Yasar Kardesim, "quadroya
EvrenEvren DincgilAvatar

Yasar Kardesim,

"quadroya bulaşma, gtx ekran kartları işini görür. quadrolar palavradan başka birşey değil."

Neye gore bu yorumu yaptin acaba ? Anlasilan hic Quadro kullanmamissin hayatinda!..

Atakan Kardesim,

"gtx kartları pek bilmiyorum ama ben nvidia öneririm"

Nvidia`nin GTX serisi kartlari uretmedigini ilk defa sende duyuyorum :D
GTX kartlari hangi firma uretiyor acaba???..

2014-11-13 12:34:33
  • Erkek
780ti 3xxx serisi işlemci
halkaFurkan YILMAZ

780ti 3xxx serisi işlemci nedir ya sakın böyle bir hataya düşmeyin derim.

GTX alacaksanız 9xx serisi alın. GTX mi QUADRO mu tartışmasına girmek istemiyorum. Bence aynı fiyattaki GTX, QUADRO dan daha iyi olur. QUADRO lar biraz abartı pahalı.

www.furkanyz.com
2014-11-13 13:49:31
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!