Bilgisayar Donanım : Toplama Pc için Yardım..

Toplama Pc için Yardım..
SmdSeyyid M. YAVUZAvatar

Arkadaşlar aşağıdaki sistemi almak üzereyim fakat ekran kartı beni çok düşündürüyor. Fx 3800 yerine r9 280x alma niyetim var.
Mühendislik öğrencisi oldugum için ansys catia gibi programlar da kullanacagım. ama genellikle max ve 4d kullanımı için Lütfen yardım...

İşlemci : AMD FX-9370
Anakart : Asus M5A99X Evo R2
Ekran Kartı : 1 GB PNY Nvidia Quatro FX 3800 256 bit
Ram : GSkill Ripjaws 16 Gb 1866 Mhz (2GB x 8)
Harddisk : SEAGATE 3,5 2tb/8gb SSD 7200rpm 64mb Sata III
Soğutma : ZALMAN LQ315 CPU Sıvı Soğutma Sistemi
Psu : Termaltake 700W Power Supply Siyah Kasa

2014-08-27 21:36:38 Edit:2014-08-28 17:28:06
  • Erkek
amd fx9370
sadrazam3xcelal siverekliAvatar

amd 9370 in enerji tüketimi çok yüksek. Onun yerine 4790k almanız çok daha isabetli olur. Ekran kartlarında max vb. programlar için firepro ya da quadro serisinin hiçbir espirisi kalmadı. Forumdaki konulara bakarsanır milyon kez bu konu konuşuldu. r9 280x ya da 290x daha iyi olur. (ama bahsettiğiniz mühendislik programlarında quadro ve fireprolar hala iyi performans verebiliyor. Burada seçim yapmanız gerekli. Hem mühendislik programları yüksek performans versin hem 3ds max vb. programlar iyi çalışsın diyorsanız quadro K6000 ya da firepro w9000 gibi bir kart almanız gerekir ki onlarda ateş pahası güç yetmez.) google da toms harware workstation graphics diye tararsanız ekran kartlarıyla ilgili bütün programların testleri var. Oradan bakıp fikir sahibi olursunuz.

2014-08-28 11:24:14
  • Erkek
Çok teşekkür ederim. Alacagım
SmdSeyyid M. YAVUZAvatar

Çok teşekkür ederim. Alacagım 2 el bir pc. Konfigirasyonu değiştirme imkanım yok. sadece ekran kartını almaya bilirim yada hiç almıycam..

2100 tl ye asus 23" ekran dahil.

2014-08-28 12:28:49
  • Erkek
Sizce almalımıyım?
SmdSeyyid M. YAVUZAvatar

Sizce almalımıyım?

2014-08-28 12:42:53
  • Erkek
ben 2150 liraya
likakamil sezai

ben 2150 liraya webdenal,hepsiburada,ecopc gibi firmalardan pc toplamak istiyorum.firsat olmadi bir turlu.bu paraya h97 cipsetli(5. nesil islemcilerle uyumlu olacak yani gelcegedonuk) ve 4. nesil i7 islemcili pc ler toplamak mumkun.ben c4d icin aliyorum.isterseniz bir konfigurasyon yapin bakin fiyatlara.hatta bu pc nin aynisini toplayip yenisinin maliyetine bakin ve fiatinizi kiyaslayin.ve arkadasinda dedigi gibi,beninde baskalarina tavsiye ettigim gibi amd fiyat performans orani iyi olsada,enerji tuketimi cok yuksek. 700 w power yerine 450w powerla (bwnim toplayacagim konfigurasyon) pc topladiginizi warsayarsaniz %50 enerji tasarrufu edeceksiniz neredeyse....tabi gene siz bilirsiniz.ekran karti olarakda en az enerji tuketen karlardan biri olan gt 630 u oneririm hem ucuz, hem az enerji tuketiyor hemde direct x 11.1 e destegi var. yada onun bir ust modeli... kisacasi gene siz bilirsiniz ama siz genede enerji verimliligi ve gelecege donuk olarak ileride 1-2 parca degistirerek upgrade olabilecek birseyler toparlayin.

2014-08-28 14:39:12
  • Erkek
İkinci el alacağın bilgisayarın
halkaFurkan YILMAZ

İkinci el alacağın bilgisayarın tüm parçalarının fiyatlarını internetten en ucuz hali ile topla sonra 2100 tl eder mi etmez mi sen karar ver. O mühendislik yazılımları çok çok önemli değilse ben quadro tercih etmezdim. AMD CPU yine tercih etmem. Ha birde alabileceğim maximum PSU`yu alırdım, ne kadar güçlü psu o kadar az gürültü demek. 1000 watt psu aldığınz zaman bilgisayar 1000 watt yakmaz.

Birde benim yazdıklarımı dikkate alma derim. Aklıma nasrettin hocanın fıkrası geldi.

Bir gün Nasreddin Hoca, oğlunu eşeğe bindirmiş kendisi arkasından ağır ağır yürüyerek köye gidiyorlarmış. Yolda bunları görenler :
- Dünya tersine döndü galiba ! Baksana hâle ihtiyar adam yerde yürüyor da parmak kadar çocuk eşeğin üzerinde. Ne ayıp şey değil mi ? Diye söylenmeye başlamışlar.
Bu sözleri duyan Nasreddin Hoca , merkepten oğlunu indirip kendisi binmiş. Biraz gidince bir kaç kisiye daha rastlamışlar. Onlar da :
- Şu hâle bakın siz ! Koskoca adam binmiş eşeğe, parmak kadar çocuk arkasından yetişeyim diye ter döküyor, insanoğlu işte hep kendini düşünür, diye konuşmaya başlamışlar..
Bu sözleri duyan Hoca :
- Oğlum en iyisi gel beraber binelim. Bakalım ne diyecekler , demiş.
Hoca önde oğlu arkada giderken birkaç kisi daha görmüş onları. Onlar da :
- Şu insanoğlunda merhamet diye birşey kalmadı. Baksana eşeğin beli neredeyse yere değecek. Yerde yürüseler sanki ölecekler mi ? Azıcık Allah korkusu olan kimse böyle yapmaz, gibi sözler söyleyerek uzaklaşmışlar.
Hoca bu sefer :
- Oğlum en iyisi mi, ikimizde yürüyelim, öyle ettik olmadı böyle ettik olmadı. Bir de bu şekil deneyelim demiş.
Eşek önlerinde, onlar arkada yollarına devam ederlerken , birkaç kisi daha görmüş bunları. Onlar da :
- Şunların ki de akıl mı yani ? Eşek önlerinde bomboş gidiyor da her ikisi de şu sıcakta yerde yürüyorlar. İnsan , boş eşek olur da binmez mi hic ? Demişler.
Bu sözleri duyan hoca :
- Gördün ya oğul, her kafadan bir ses çıkıyor. Ne yapsan begenmiyorlar. En iyisi bildiğinden şaşmayacaksın. Elin ağzı torba değil ki, büzesin ! Demiş..

Bu arada son bir düzenleme o konu başlığın forum kurallarına aykırı.

www.furkanyz.com
2014-08-28 16:51:21 Edit:2014-08-28 16:53:26
  • Erkek
Anladım ki Amd almak
SmdSeyyid M. YAVUZAvatar

Anladım ki Amd almak Günü kurtarır cinsten.
Quadro almaktan da vaz geeçtim ama r9 290 mı almalıyım yoksa GTX 770 mi almalıyım

2014-08-28 17:34:13
  • Erkek
R9 280x de olabilir.
SmdSeyyid M. YAVUZAvatar

R9 280x de olabilir.

Başlığı da değiştirdim :)

2014-08-28 17:36:04
  • Erkek
Benim bilgisayarda sıkıntı var,
halkaFurkan YILMAZ

Benim bilgisayarda sıkıntı var,

Benim bilgisayarda sıkıntı var, sıkıntılarını gidermek yerine yeni bilgisayar düşünüyorum. Kasa ve psu hariç aklımdan geçen sistem resimdeki gibi. Phsyx ve GPU Render ile işin olmayacaksa GeForce`a para vermenin hiç bir mantığını göremiyorum ben. Bekleyebilirsem GTX 8xx serisini düşünüyorum. Yoksa 770 4gb alacağım.

www.furkanyz.com
2014-08-28 18:12:00 Edit:2014-08-28 18:12:16
  • Erkek
Yada sistemi ekran kartsız
halkaFurkan YILMAZ

Yada sistemi ekran kartsız toplayıp dahili ile kısa bir süre idare ettikten sonra GTX8xx serisinden alacağım.

www.furkanyz.com
2014-08-28 18:13:56
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!