Bilgisayar Donanım : Böyle Müşteriye Can Kurban

Böyle Müşteriye Can Kurban
Paranistserkan toydemirAvatar

Merhaba
Arkadaşlar,

Böyle müşteriye can kurban :).. Müşteri Rezidans projesi için tüm görselleri için yeni bir makine toplama kararı aldı. Tabii ki etkim büyük:))

Müşterim Projenin animasyonunu Tüm mimari içerikli görsellerini en detaylı çözümlerine kadar çözebileceği bir makina istedi benden.

Benimde isteğim şu sizlerden. Rica ediyorum. Net cevaplı sistem önerileri O olabilir bu da olabilir değil Net cevap istiyorum...

Şimdiden herkese teşekkürler.. :))

Fiyat aralığı 5.000 Tl ila 10.000 Tl

2014-02-13 19:18:35 Edit:2014-02-14 09:32:09
  • Erkek
ilk once maliyet belirlemende
natxhoнатхъо муратAvatar

ilk once maliyet belirlemende fayda var.

natxho
2014-02-13 23:37:18
  • Erkek
Makinan sağlam olması gerekiyor

Makinan sağlam olması gerekiyor beni yarı yolda bırakmaması lazım. Fiyat aralığına takılmayın. Önerilerinizi bekliyorum

2014-02-14 12:30:19
  • Erkek
Malzeme adları veremeyeceğim ama
fy3dtasarimYunus DAYFUNAvatar

Malzeme adları veremeyeceğim ama kasada iki işlemci olmasında fayda olacaktır. Mesela 4. nesil i7 lerden iki adet olabilir böylece buket sayısı 24 olacaktır ya da başka alternatif de olabilir ram miktarını da yüksek tutabilirsin çalışma esnasın da kasmasın diye iyi bir ekran kartı sitede buna benzer bir çok öneri var zaten. yada birden fazla makine kullanırsın tercih senin. Diyelim ki iyi bir makine aldın ama render yine yavaş oluyor o zaman da render fram lar var onlara gönderirsin çalışmayı öylede render alabilirsin

www.yunusdayfun.com
2014-02-14 13:24:17
  • Erkek
Buyrun izleyerek toplayın. :)
GARYOSAVANİzzet Berkay KaramanderesiAvatar

Buyrun izleyerek toplayın. :)
http://www.youtube.com/watch?v=F9NiYDq9HeM&feature=c4-overview&list=UUFIHrIGT0MBMRHzQtmzOWlQ

http://www.youtube.com/user/GARYOSAVAN
2014-02-14 15:10:09
  • Erkek
Bunları maliyeti düşünmeden yazıyorum.Yolda
extremeAtilla Kurt

Bunları maliyeti düşünmeden yazıyorum.Yolda bırakmayan pc yokdur.Helede bu meslekde.

Anakart : EVGA Classified Super Record 2 (SR-2)

Ram : 48 Gb'a kadar yükseltebilirsin.Anakartın uyumluluk listesine bakp alman yeterli.

İşlemci : Intel® Xeon® Processor X5680 (12M Cache, 3.33 GHz, 6.40 GT/s Intel® QPI) X2

Ekran Kartı : Quadro K6000 burda uçtum ama yoğun sahne değilse gtx serisi oyun kartları yada quadronun düşük modellerinden tercih edebilirsin.

Hdd : İntel-ocz yada corsair ssd takabilirsin.

Power Supply : 1500 lük yada 1000 lik bir power da kurtarır.

Bunlarından dışında kalanlar teferruat.Anakart ve ramlerin uyumu cok önemli.

2014-02-14 17:45:12
  • Erkek
üçgen yazılım la irtibata
natxhoнатхъо муратAvatar

üçgen yazılım la irtibata geç madem 50000 tlye kadar makina vardır orada .birde soyle bir şey var onu isteyen kendisi birşeylerden anlamıyorsa o makinanın özeliklerini araştırması lazım sonuçta kendisi kullanıcak yada senın onunda ne gibi sahneler kulanması gerektigini bilmen ona gore degerlendirme yapman lazım yada örnek bir sahne istyeyip araştıra bilirsin diye dusunuyorum cünkü kulanılacak sahnede kulanılan polygon ve texture lar cok onemli.eger basit 4000-5000 tl lik makına alıcaksanda work station bakmayın derim.
onun yerine x79 ana kart ve i7 exterem seri bakmanda fayda olucaktır ekran kartı olarakta nvdia gtx serisini sanırım 780 ti kartları var onlardan almanda fayda olucaktır verdin paraya yazık olmasın cunku quadro kartlar 7000 tlye kadar cıka biliyor .
eger daha once buna benzer bir pc toplamadıysan acele etme ve iyi araştır benım basım bir bilgisayarcı yuzunden baya bı agrıdı.eger kendiside anlamıyorsa eleman alıcaksa ona danışıp almanda fayda var yoksa başın agrır
yaptıgın işten zevk almazsın.işten anlayan adam en iyi bilgisayarı 1 dakkada kilitler :)

natxho
2014-02-15 00:14:12
  • Erkek
Yorumlar aydınlatıcı herkeze teşekkürler...

Yorumlar aydınlatıcı herkeze teşekkürler...

natxho. Evet dediklerine katılıyorum bende.

Aslında olay şu, müşterim le iş ilişkimizi şu, Marka mutfak bayii sinde çalışıyorum. Müşterimin benden istediği ilk şey 1+1 ` den 7+1`e kadar olan dairelerlerle ilgili tasarım ve fiyat kısmıydı. Mutfak görselleri ile ilgili ilk görüşmemizde müşterim çok beğendi bu da beni mutlu etti tabii ki. Daha sonrasında, bir kaç kere daha görüştük. Katalog çekimlerini yaptırdığı kişinin işlerini ve piyasadan diğer firmalardan da aldığı projelerde sıkıntı yaşamış. Beğenmemiş kısacası. Sen yaparmısın dedi. Bende makinem yok evde dedim. Şirkette de sadece bu işe mutfak kısmını ayırabilirim. Yada iç mimari dış cephe kısmına pek giremem şirkette. Müşterim de dedi ki bende makina var 2 tane iyi makinadır dedi. Bende bunun için daha özel lazım dedim.

Sonuçta bu bir rezidans projesi. 2 blok ve 200 dairen oluşacak tabii peyzaj kısmı da var bu işin. Zaten proje yi daha önceden tasarlattığı kişiden aldı getirdi bana sadece kaplamalar ve render ayarlarını yapıcam fakat. Proje iddialı olduğu için sadece 10 kare render cephe için yetmez.. her açıdan alınması gerek bunlarında profesyonel ce olmalı ve animasyon da gerekiyor.

Benim kendi yaptığım renderlarda ben çok önemsemiyorum. Çalışma sürelerim kısadır. render sürelerim 15. dk yı geçmez. kaplamlara çok özen göstermem hızlı pratik çözüm almam gerekli ben çok memnun değilim kendi renderlarımdan fakat müşterilerim yeterli buluyor hatta beğeniyor. Bu yüzden çok zamanım da olmadığı için hem tasarım hem uygulama kısmı şantiye müşterilerle malzeme seçimlerine kadar ilgilendiğim için günler çabuk bitiyor.

Kısacası evim de de makina yok olsa uğraşıcam.

Neyse müşteri ye dedim bir makina olsa mutfak harici diğer işleri iş sonrası yapabilirim dedim. o da sistem sordu. bende araştırmasını yapacağımı ve bilgi kişilerden bir derleme yapıp mail atacağımı söyledim..

Şunu varsaymayın diye söylüyorum. Ben demedim müşteriye biliyorum yada ediyorum. Araştırıcam sonucu söyleyeceğimi söyledim. Kısacası bilgiler gene sizlerin olacak..

Natxho.. Daha önce pc topladım ama fiyat aralıkları 4.000 tl`yi bile bulmadı. Ve çok istediğim güzel yorumlar alabileceğim renderlara kalkıştığım da, sonuçta hep ya max kapandı ya dondu yada vs vs vs ...

scriptlerinde optimize kadar her şeyi de denedim ama yemedi bir türlü :(

Bu yüzden burada aldığım sonuçlara göre.. Forumda daha önceden yapılan yorumlara göre bir derleme yapacağım..

Natxho... Evet haklısın. Bilgisayarcılara pek güvenemem bir kere yaptım hataydı. O yüzden burada yani bu işi uzun yıllaraca profesyonel olarak yapmış kendini her konuda sistem gereksinimlerine kadar performans ölçümlerine kadar geliştirmiş ehliler var..

En güzel sonucu bana bu forum verecek.

Bekliyorum .:)

2014-02-15 09:17:42
  • Erkek
Yunus yorum için teşekkürler

Yunus yorum için teşekkürler bana malzeme adları lazım ki derleme mi ona göre yapayım..

Dedğim gibi sizlerden istediğim. Kardeşim o fiyat aralıklarında bir makina alacak olsam

onu bunu şunu alırım dye cevaplar lazım bana. Teşekkürler yinede :)

2014-02-15 09:19:11
  • Erkek
Atilla yorum için çok

Atilla yorum için çok teşekkürler fiyatlandırmasına bakacağım.

Yol da bırakmasın derken mecaz olarak demiştim :) ama haklısın:) Autodesk bunu yapabilir :)) şu an yarı yolda bırakmaz:) ama bir türlü o yöntemi de bulamadım..

Autodesk`e proje yolladıktan sonra bir kaç dakika da alınan render sistemi var bununda tam ücreti var. Tam araştırmasını yapmadım bu yüzden de sonuca ulaşamadım. Bir ara kaynağını buldum araya aksilikler hastane falan girince 6 ay kadar uğraşamadım sonra kaynağı hatırlayamadım kaybettim öyle gitti :)

2014-02-15 09:21:28
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!