Bilgisayar Donanım : bilgisayar açılış hatası

bilgisayar açılış hatası
burakyesilkayaliBurak YEŞİLKAYALIAvatar

Bilgisayarım açıldığında ekranda bu hatayı veriyor.( USB DEVİCE OVER CURRENT STATUS DETECTED )

Formlarda yapılan açıklamalarda usb baglantılarından bahsediyor. Butun baglantıları soktum ve yenıden bagladım ama sorun devam edıyor.

Karar verdiğimiz anlar, Geleceğimizin Sekillendiği anlardır.
2014-02-06 10:35:28 Edit:2014-02-08 09:08:34
  • Erkek
Aynı sorun bi arkadaşımda
dream_designerAhmet KABAKBAŞAvatar

Aynı sorun bi arkadaşımda da vardı. Anakart hatasıydı, garanti kapsamında değiştirmişlerdi, tabi değişimden önce birkaç kez git gel yapmıştı anakart..
Asus anakart kullanıyordu, bazı asus`larda böyle bir sorun olduğunu söylemişlerdi..

Anakartın distribütörüyle yada anakartı aldığın yerle bi iletişime geç istersen..

21 Volts Creative
2014-02-06 10:42:20
  • Erkek
Anakart yaklaşık 3 yıldır

Anakart yaklaşık 3 yıldır kullanılıyor daha oncesınde hıc boyle bır sorun yoktu sanırım sorun fızıksel . Ama fızıksel bır mudahalede olmadıgından dolayı neden oyle bır sorun versın dıyede dusunuyorum .

2014-02-06 11:14:52
  • Erkek
Asus`da olan sıradan sorun DEĞİL
2e3aemrekaracaAvatar

Asus`da olan sıradan sorun DEĞİL bu Burak kardeşim. USB giriş portlarından biride fiziksel hasar oluştu büyük olasılıkla. Bu sorun çıkmadan hemen önce hangi USB lere ne taktın yada çıkardın söyleyebilir misin?

2014-02-07 04:11:10 Edit:2014-02-07 04:12:03
  • Erkek
Bu hata genelde USB
koccAdnanAvatar

Bu hata genelde USB girisi zamanla çok kullanmadan dolayi hasar görerek kisa devre yapmasindan verilen hata uyarisi. Bu durumda usb giris yerini iyice kontrol edin kisa devre yapan parçalar varsa düzeltin, eger hata görünmüyorsa hata veren USB'nin anakarta baglanan kabloyu çikarin ve onu daha kullanmayin,, eger buda olmazsa BIOS'dan USB'leri devre disi birakin..

Eğitim hayata hazırlanmak değildir ; Eğitim hayatın kendisidir.
2014-02-08 01:01:33 Edit:2014-02-08 01:03:05
  • Erkek
Usb Port gırısıne 8

Usb Port gırısıne 8 Gb Usb taktım ve cıkardım ve sonrasında yanı 5 dk sonrasında pc bu sorunu verdı .

Tamirciye götürdüm ve adam baktım ama bulamadım dedı Usb portlarda kısa devreden kaynakladıngını ve Bıos guncellemesı yapacagını soyledı onun harıcınde butun usb baglantılarını ıptal ettıgını gordum ve aynı hatayı yenıden verıyordu.

2014-02-08 09:12:37
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!