Bilgisayar Donanım : yüksek performanslı makina tavsiye

yüksek performanslı makina tavsiye
levolilevoli

Arkadaşlar Merhaba;
Yüksek Performanslı Bir Makina Alıcam Monitörü 27 inç Olucak Fiyat Aralığı Olarak 5000 tl ve 6000 tl Arası Düşünüyorum İyi Bir Makina Tavsiye Edermisiniz Çünkü Render Alırken veya Çalışırken Makinamın Yavaşlamasından Bıktım Artık Bir Render Alırken Hatta 2 Render Birden Alırken Üçüncü Bir İşide Rahatlıkla Çalışmak İstiyorum Tavsiyelerinizi Rica Ediyorum.

2013-03-17 15:32:45
2 render birden alacaksın
sonix28Seyfettin BulutAvatar

2 render birden alacaksın birde yetmiyecek başka işler göreceksin yanlış anlamadım değil mi.Eğer doğru anladıysam normal toplama pc ile bu isteğin bir hayal.Hem o paraya o dediğini yapacak bir makine alamazsın.Onun için iş istasyonu alman lazım...

https://www.facebook.com/bltasarim2014?ref=hl
2013-03-17 18:29:08
  • Erkek
iş istasyonu normal toplama
KediEti7ümit ülkerAvatar

iş istasyonu normal toplama pc dir. arkadaşın isteği de hayal değil gerçek. benim her zamanki kendi topladığım pc de çalışma yöntemim buna benzer zaten. tabi 3 ayrı proje için yeterli miktarda ram şart.

mesela 12 threat`lık bir 3930 makina ile 2 tane render 1 tane de çalışma aynı anda isteniyorsa:

görev yöneticisinden eşleştirmeler açılır.
ilk 2 cpu çalışma yapılacak max`e
5`er cpu da render yapan max`lere verilir.
hiç de problem olmadan 4000 tl ye toplanacak bir 3930 makina ile gayet rahat çalışılır.

2013-03-17 18:40:49
  • Erkek
Demekki Oluyormuş Seyfettin.
levolilevoli

Demekki Oluyormuş Seyfettin.

2013-03-18 09:00:42
Olmuyor kardeşim hayal kurmayın
sonix28Seyfettin BulutAvatar

Olmuyor kardeşim hayal kurmayın 2 renderi alıcan ayrıdan başka işine devam edecen 3930k ile zor.İş istasyonundan başkası bunu yapamaz.
İş istasyonu toplama pc değil demedim ama stabil kurulan özl oluşturan dışardan toplamaya benzemiyen bir sistem.Onu işin uzmanları yapıyor.

https://www.facebook.com/bltasarim2014?ref=hl
2013-03-18 09:39:22
  • Erkek
biz yapıyoz işte. sen
KediEti7ümit ülkerAvatar

biz yapıyoz işte. sen bilemen :D

2013-03-18 10:22:47
  • Erkek
hazır konu açılmışken merak
fy3dtasarimYunus DAYFUNAvatar

hazır konu açılmışken merak ettim bende sorayım bu iş istasyonlarını almaya kalkınca baya pahalıya geliyor.
atıyorum bir dell t5600 yad daha üst modelinin parçalarını biz kendimiz alıp sonra bunları kendimiz toplasak dahamı ucuza gelir yoksa dahamı pahalıya gelir.
mesela ikitane xeon e5 serisinden işlemci 32 gb ram quadro 4000 grafik kartı vs. vs

www.yunusdayfun.com
2013-03-18 10:34:41
  • Erkek
daha ucuza gelir tabi
KediEti7ümit ülkerAvatar

daha ucuza gelir tabi ama parçaları siparişle temin etmek gerekir. türkiyede mağaza şeklinde satan yer var mı bilmiyorum.

2013-03-18 11:19:30
  • Erkek
tüm parçaları mağaza şeklinde
fy3dtasarimYunus DAYFUNAvatar

tüm parçaları mağaza şeklinde nette genel bakılan yerlerde göremedim işlemciler ve ana kart siparişle gelebilir ramlar piyasada mevcut ana kartı mağazadan bulabiliriz ama işlemciyi kasa yı araştırmak lazım bilgisayar sarf malzemeleri satan yerlere bakmak lazım

www.yunusdayfun.com
2013-03-18 12:45:07
  • Erkek
Merakımı mazur görün..
orhanyılmazOrhan yılmaz demirciAvatar

Beyler, ayni anda iki render almaktan bahsediyorsunuz!
Bunu başarmak için ramleri bölüyor arkadaş, pc performansı düşüyor, yani 3 saatde alınan render, 6 saate uzuyor (atıyorum)
Doğrumu anladım.

orhanyilmazdemirci@gmail.com
2013-03-18 13:12:20
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!