Bilgisayar Donanım : HD 7850 or GTX 570

HD 7850 or GTX 570
mpakturmurat PakturAvatar

Arkadaşlar ben maya`da modelleme ve render da kullanmak için ekran kartı alıcam, aynı zamanda oyun da oynarım :) fakat kafam karıştı ilk alacağım kart hd 7850 idi ta ki biri nvidia alman gerekli diyene kadar sonra gtx 570 alayım dedim 7850 ye en yakın kart olarak ama hala kafamda belirsizlikler söz konusu,maya programında kullanmak için hd 7850 alsam bir problem yaşar mıyım, ya da gtx 570 alsam maya da 7850 den ne gibi artıları olur? bi el atarsanız sevinirim,

2012-07-22 14:53:29
  • Erkek
Kartlar hakkında pek bilgim
rotfireCemil T.Avatar

Kartlar hakkında pek bilgim olmamakla birlikte özelliklerini incelersen genelde 3D tasarım ile ugraşanlara QUADRO serisi ekran kartları öneriliyor.

Rotfire
2012-07-22 16:09:46
  • Erkek
Oyun ve maya beraber
koccAdnanAvatar

Oyun ve maya beraber içinse tabiki NVIDIA Geoforce gtx580 tek seçenektir , sadece Maya için Quadro 4800 en yüksek performans verendir ama ona görede fiyat. ATi`lere (amd) el sürme birini iyi yaparsa emin olki digerlerinde sorunlarla karsilasirsin ve iyi biliyorum maya ailesi genelde ATi(amd) ile geçinemez.

Eğitim hayata hazırlanmak değildir ; Eğitim hayatın kendisidir.
2012-07-23 03:42:54
  • Erkek
GTX 580 benim için

GTX 580 benim için pahalı bir kart uygun fiyatlı bir 570 almayı düşünüyorum o da işimi görür sanırım değil mi? 2 3 yıl idare etsin beni yeter. peki ATİ kartla maya da sorun yaşadınız mı hiç?

2012-07-25 13:05:30
  • Erkek
bence ikisinden birini seçsen
reymccreyali

bence ikisinden birini seçsen işini görür derim bende gtx460 var bi proje yaptım geçenlerde 20 villa vardı 5 tip bitkisidir ıvırı zıvırıdır derken sahne yoğunlaşıyor hafif takılmalar oluyo ama işimi görüyo yani qudro 4000 diğer sayfalarda dediklerine göre 1800tl bence hiç gerek yok okadar para vermeye aka diyorsan ki ben çok yoğun sahneler çalışıyorum sahneyi çok rahat çevirmek istiyorum hiç bir taklıma istemiyorum birde buna 1800tl veririm quadro alabilirsin

www.reymcc.com
2012-07-29 00:45:00
  • Erkek
Sürekli sürücü problemi var
koccAdnanAvatar

Sürekli sürücü problemi var bazen iyi bir sürücü yaziyorlar oh be diyorsun tam hersey tikirindaiken hiç bilinmedik hata oluyor sonra maya seni disari atiyor birde çalismayi kaydetmemizsen geçmis olsun. Ve o an yine son bir sürüm çikiyor gïncellenmis , tamam bu iyidir deyip yüklüyorsun sonra birde bakiyorsun maya hiç açilmiyor öfff deyip tekrar eskisini yükleyip bir süre devam ediyor ve yeni sürümün çikmasini 4 gözle bekliyorsun. Bu olayi sanirim ATI kullanan arkadaslar iyi bilir.
Ati birakip Nvidia`ya geçeli bende büyük bir rahatlama oldu benden söylemesi..

Eğitim hayata hazırlanmak değildir ; Eğitim hayatın kendisidir.
2012-07-29 09:45:42
  • Erkek
teşekkürler hocam yardımlarınız için,

teşekkürler hocam yardımlarınız için, az kala ati kartı alıcaktım yorumlarınız olmasa, çünkü en korktuğum olaydı o kadar para verip maya da sorun yaşamak uzun süredir kart peşinde koşturuyorum yanlış karar verseydim 1 yıl kendime gelemezdim :) MSI gtx 570 TWİN FROZER II alıcam gibi diğerlerine göre daha performanslıymış,reymcc 460 demiş o kart 570 ten daha iyi bildiğim kadarıyla ama bulamadım internette bulabilirsem onu alıcam, tekrar teşekkürler arkadaşlar, iyi çalışmlar...

2012-07-29 15:00:28
  • Erkek
asus gtx570 direct cu
designdexterBURAK BAHADIR

asus gtx570 direct cu ii kullanıyorum . Bu konu üzerine çok araştırdım.Eger render için ekran kartı düşünüyorsan, gpu bunu cuda işlemcisiyle yapıcagı için kaç çekirdek olduguna ve kaç gb bellege sahip olduguna bakıcaksın. quattro gibi kartların özelligi belleklerinin çok yüksek olması yoksa gtx570 te quatro ile benzer hızda render alır ama aradaki fark bellekte bitiyor .Yani gtx le çok büyük sahnelerde tıkanırken render alamazken quattro işi götürüyor ve quattro gibi kartlar render için çok daha dayanıklı ve ısınmıyor.

soruna gelicek olursak render konusunda nvidia cuda ile ati`den çok çok daha önde ve araştırdıgım kadarıyla maya ile uyumlu çalışıyor ..

2012-07-31 01:54:12 Edit:2012-07-31 01:55:31
  • Erkek
570 460 dan daha
reymccreyali

570 460 dan daha iyi olması gerekir diye düşünüyorum

www.reymcc.com
2012-08-03 00:52:55
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!