Diğer 3D Programları : blendere göre laptop

blendere göre laptop
firketeyılmaz bağıran

blender 3d işlem yaparken olarak işlemcimi yoksa rem ağırlıklımı çalışır. Birde render kalitesinde ekran kartının önemi nedir. Laptoplar bu işi nereye kadar götürür. MAksat profesyonel çalışma değil; en azından şimdilik.

Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür. Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür. Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür. Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür. Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değer
2015-04-07 13:33:24
  • Erkek
Blender phyxs ile aktif
halkaFurkan YILMAZ

Blender phyxs ile aktif şekilde render aldığı için nvidia ekran kartı tercih etmeniz mantıklı olacaktır.

Blender ram`i 3ds max e göre daha verimli kullanıyor ama 16gb almanız sizi garantiye alacaktır.

mobilde core i7 nin altı grafikerler için pek uygun değil.

http://www.monsternotebook.com.tr/customize/customize.aspx?id=464795&secenek=&secenek2=&adet=1&lang=tr-TR#.VSPDIfmsV8E

Bütçeye göre ram ve ssd ayarlanıp alınabilir veya victor msi asus markalarına yönelebilirsiniz bu sadece donanım örneği idi.

www.furkanyz.com
2015-04-07 14:45:58
  • Erkek
furkan teşekkür ederim. Linux
firketeyılmaz bağıran

furkan teşekkür ederim. Linux kurulumu sorun yaratmaz herhalde...

Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür. Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür. Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür. Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür. Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değer
2015-04-08 12:12:54
  • Erkek
ben asus g751 kullanıyorum
LumionMuhendis Sinan

ben asus g751 kullanıyorum bu işler için

2015-04-08 12:38:02
asus g751 i incelemeye
firketeyılmaz bağıran

asus g751 i incelemeye çalıştım. Çok güzel gibi duruyor.Ancak 6000 tl bulan fiyatı ile almam mümkün değil. Teşekkür ederim

2015-04-08 16:32:40
  • Erkek
Acer Aspire V3-772G bu
maxkemalkemal DEMİRTAŞAvatar

Acer Aspire V3-772G bu makinanın 32gb i7 işlemci ve 850m ekran kartlısını kullanıyorum. ekran 17.3 inç ve full hd ısınma sorunu hiç yaşamadım Blender cycles ile hem gpu hemde cpu ile render aldım son çalışmam bu makine ile http://www.tr3d.com/up/galeri/22dh/_proje.jpg
çok yüksek donanımlarla başlama hayal kırıklığı olmasın

2015-04-09 09:28:56
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!