Ders İstek : Karakter Yürütme

Karakter Yürütme

Arkadaşlar internetten indirdiğim insan modellerini yürütmek koşturmak istiyorum ve bunların yaptıkları hareketleri zeminsiz bir şekilde after effect`e aktarmam lazım nasıl yaparım? Lütfen yardımcı olun...
En azından insanları felan nasıl yürütebilirim 3d max`te neredeyse hiçbir şey bilmiyorum acil yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler!

2012-07-16 14:00:50
  • Erkek
Emre Bey, Sedat Bey
ETezerErgin TEZERAvatar

Emre Bey, Sedat Bey Abartmadan, yalın gerçeği söylüyor. Şaka da değil ne yazık ki ... :(

ErginTezer02@gmail.com Sadece Hak Edenlere ...
2012-07-17 00:25:37
  • Erkek
bende hem çikolata hem
kenokenanAvatar

bende hem çikolata hem de oyuncak istiyorum

2012-07-17 00:28:39
  • Erkek
Arkadaşlar insan modelleri felan

Arkadaşlar insan modelleri felan hazır after effect bölümüne karışmayın ben bu hazır insan modeline hareket verecem altı üstü, biri yardımcı olsun lütfen...

2012-07-17 12:43:51
  • Erkek
Hokussss pokuussss. Animasyon yapıyoruuuzzz...
AR6AHMET ÖZKANTARAvatar

Hokussss pokuussss. Animasyon yapıyoruuuzzz... "Yürü be kardeşim!" (hazır modele ithafen..)

Önceden istenmiş bu dersler. Bolca var aşağıdaki linkte. Kolaylıklar....

http://www.youtube.com/results?search_query=3ds+max+walk+cycle+tutorial&oq=3ds+max+walk&gs_l=youtube.3.0.0l8.502.8995.0.10089.9.9.0.0.0.0.131.1020.0j9.9.0...0.0...1ac.wZyz7NDmb7k

2012-07-17 13:45:30
  • Erkek
SedData1 yaptığın işe hakaret

SedData1 yaptığın işe hakaret felan değil yanlış anladın beni. Öğrenme ve uygulama kabiliyetim çok iyidir bak senin 3 günde başka birine anlatacağın şeyi ben 1 saatte öğrenirimki 9 yaşımda fotoğrafçıda çalışacak kadar photoshop 12 yaşımda illustrator+corel o zaman reklamcıda (reklamcı dediğim şu tabelacılar varya onlar) çalışıyodum 15 yaşımda after effect`i öğrenmem böyle gerçekleşti.

Yaptığınız işe sonsuz saygım var ve sizden öğreneceğim ve sizde burda bana öğreteceğiniz şeyler var bundan dolayı ki size +1 derecede fazladan saygım var.

Acele yapmam gereken ve yapacağımıda bildiğim için böyle hafife alarak konuşmuşum kusura bakmayın...

Yardımlarınız için teşekkür ediyorum...

2012-07-17 14:22:34
  • Erkek
=))
TuncAxoyTunç AksoyAvatar

=))

Emre bu tutumunu taktir ettim şimdi ancak sen allem etsen de kallem etsen de kimse o işi detaylı olarak anlatamaz sana.

Sen "Body Rig, Biped, character rigging" falan diye biraz video ara.

CG Artist www.tuncaksoy.com www.3danimasyon.org
2012-07-17 14:22:45 Edit:2012-07-17 14:25:06
  • Erkek
"Altı-üstü adam yürütmek"İşte bu...Adamımsın Bu
iletisimnetTürker ERTENAvatar

"Altı-üstü adam yürütmek"
İşte bu...Adamımsın smiley 17

Bu arkadaşın bir animasyon şirketinde patron olduğunu hayal edin... Ya da size animasyon yaptırmak isteyen bir firma yetkilisi olduğunu hayal edin.

Animatör kadrosuna almış olduğu ELEMANA     "Alt tarafı bir adam yürütecen lan"     dediğini şimdiden duyar gibiyim... Yok mu yani? .... 

Ama -maalesef- bu işleri kendisinin yapacağını söylüyor.İşte bu daha vahim...
Kendisi de alt tarafı insan işte.
Çok mu sert oldu?
Biliyorum.
Lafım size değil sadece,nasıl oluştuğunu bir türlü anlayamadığım bu zihniyete...
Demek ki ADAM gibi eğitim şart...Meslek eğitimi değil.
Mantık,Felsefe,Pskioloji,Ahlak Bilgisi
Sizleri seviyorum...

Yeni gelen bebeler,biraz saygı yahu...Bana değil,birbirimize...
2012-07-17 14:26:43
  • Erkek
emre_58 kusura bakma arkadaşım
AR6AHMET ÖZKANTARAvatar

emre_58 kusura bakma arkadaşım ama çok fazla güveniyosun kendine.. Ne kadar hızlı öğrenebilirsen öğren, insanın çok afedersin "Ebeminkini gördüm" dediği aşama karakterin kemik sistemi ve bu sistemi animasyona uygun kontrollerin kurulduğu aşamadır.. Hani bunu ileride fazla canını sıkmaması için baştan yapılmış bir uyarı niteliğinde algılarsan; photoshop, illustrator zarttrator zorttrator öğrenmek ile animasyon (baştan sona) öğrenmek arasındaki farkı da anlarsın. Diye düşünüyorum.. Ama yine de başarılar diliyorum.. Şaşırt bizi.:)

2012-07-17 15:55:51 Edit:2012-07-17 15:56:28
  • Erkek
=))
TuncAxoyTunç AksoyAvatar

=))

CG Artist www.tuncaksoy.com www.3danimasyon.org
2012-07-17 16:52:19
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!