3ds Max : 3 ds Max Ders Arayan arkadaşlara

3 ds Max Ders Arayan arkadaşlara
nakreErkan DalkıranAvatar

Arkadaşlar,belki bilen arkadaşlar vardır ama son günlerde baktığım ve güzel dersleri olan 2 web sitesini sizlerle paylaşmak istedim

1-uzmanyapim.org/3ds-max-dersleri

2-3degitim.tv

Arkadaşlar 2 sitedeki dersler de Türkçe ve Bence güzel.Yeni başlayanlara faydalı olur sanırım.Dersleri izleyin sonra yine Ana merkez TR3D`ye gelin.

2012-05-08 22:39:38 Edit:2012-05-08 22:41:39
  • Erkek
gayet güzel ders anlatımları
kenokenanAvatar

gayet güzel ders anlatımları olmuş teşekkürler

2012-05-08 23:22:58
  • Erkek
Harika
KEMALBUDAK34KEMAL BUDAK

Çook teşekkürler, çok değerli paylaşımlar

https://kemalbudak.tumblr.com/
2012-05-09 09:22:46
  • Erkek
..
soneday7Soner ÇakırAvatar

Türkiye deki bütün dersler yeni başlayanlara bilader, anlamıyorum bu işi

https://www.facebook.com/3detasarim - 3dsmaxtr.blogspot.com www.lycinteraktif.com
2012-05-09 09:23:20
  • Erkek
Herkes dersleri bedava istiyor

Arkadaşlar,TR3D Sitesi yaklaşık 5-6 ay kadar önce yenilendiğinde ortaya biraz daha ileri seviye dersler olsun ama bir miktar da ücretli olsun dedim.
Valla yemediğim laf kalmadı.Üstelik öneri sahibi olan ben de alt seviye bir 3 ds max kullanıcısıyım.daha iyi öğrenelim dedik,herkes ayağa kalktı.
Ücretli olur mu? burası bir dayanışma sitesi falan.Dünyanın hiç bir yerinde bedava hizmet bu siteden fazla bir hizmet veremez.
Keşke yabancı kaynakların Türkçe Video,CD,Kitap şeklinde anlatılanları olsa da paralısı olsa.
İşte var olanlar da bir yere kadar.

2012-05-09 09:51:38
  • Erkek
Çok teşekkürler çok faydalı
izzet_7502

Çok teşekkürler çok faydalı paylaşım.

2012-05-09 13:03:48
Misal bir amacımız var.O
SchematicViewhasan yenierAvatar

Misal bir amacımız var.O da bir dağın tepesine çıkmak olsun. Durmadan araştırıyoruz o dağın tepesine nasıl çıkarız diye. Yollar var yol olmayan yerler var. Tek tek yolların detayları anlatılıyor. Atıyorum bu yolun özelliği bu . bu işe yarar. atıyorum burda yol yok, ama işte şu şekilde tırmanabilirsin. derken derken ilerliyorsun. Amaç dağın zirvesine çıkma değil bence. Dağın zirvesine çıkarken karşılaştıgın detayları anlamak ve çözmek. Çünkü dağ değiştiginde yine sorunları çözersin. Bazı tutorialler seni helikopterle dağın tepesine bırakır. Ve gider :D kısaca anlatmak istedigim şu tutorial var tutorial var..kaliteli var kalitesiz var. Hepsini detaylıca öğrenmek amaçlarını benimsemek.ve araştırmak lazım. Yoksa sizi dağın tepesine götürecek helikopterleri cok bulursunuz . :D dağ değiştigi zaman helikopter bulamassan bu sefer başladıgın yere dönersin. Yani tek atımlık iş olr :D saygılar

çiziyorum o halde varım
2012-05-09 17:41:13 Edit:2012-05-09 17:42:47
  • Erkek
..
soneday7Soner ÇakırAvatar

@Hasan, ama bize hep aynı dağı gösterip, hep aynı yolu gösterirlerse diğer yolların detaylarını nasıl keşf edecez, o yollara hön gibi bakıp durmaktan başka?

Benimde demek istediğim, anlatılan şeyler, bend,extrude,shell lathe modiferleri, polygon, mesh çevirme.. oraya buraya döndürme, animasynda haraket ettir, keye bas.. Bu yani ülkemizdeki eğitim. Ben hiç görmedim Türkçe olarak yapılmış bir uwvmap kaplama, yada ejdarha ,bina modelleme gibi şeyleri.

https://www.facebook.com/3detasarim - 3dsmaxtr.blogspot.com www.lycinteraktif.com
2012-05-09 20:05:45 Edit:2012-05-09 20:06:44
  • Erkek
o zaman şöyle diyeyim.
SchematicViewhasan yenierAvatar

o zaman şöyle diyeyim. çok profesyonel bu işi yapanlar, dikkat ettiysen forumlarda insanların yorumlarına cvp bulmaya calışmıyorlar.oturup bi şeyi detayına kadar anlatacak bir ders hazırlamıyorlar.Necmi Demirkeser hocamız hariç . Bir kaç hocamızıda ayrı tutuyorum.Hak geçmesin.Bazıları çok ciddi calısma tempolarından zaman ayıramıyolar. Bazılarıda kibirleniyorlar. Kibirleri BEN merkezci olms. BEN baska bişey yok..Sadece BEN....anlatabildim mi. Zorluk yasamıs bilgiye zor ulasmıs insanlar ulasmaya calısan insanın halinden anlar ve yardımcı olmaya calısır cünkü kendide o yoldan geçmiş. Ama Zengin ve hayatında herseyi en kolay yoldan yapmıs birisi kibirlenir durmadan. En kaliteli tutoriallere binlerce dolar basar. En kaliteli pluginleri getirtir. En iyi maxcileri yanına toplar bana öğretin ulan der. o da aptal degil ya öğrenir. neden ? çünkü cok profesyonel kişiler hemen bir kaç söz ile söyleyiverir o işin püf noktasını. bizlerde bi sorunu çözmek için en uyduruk bir sorunu belkide aylarca ugrasırız. halbuki o sorunun çözümü bir profesyonelin iki dudagı arasındadır.1 dakikadır o sorunu çözmek aslında..kısaca b,lg, vermeye calısan bişey öğretmeye calısan kibirsiz zor sartlarda calısan bilgi paylasanlara saygılar allah yardımcınız olsn. Diğer grup size tek cümlem var , Sizler en kaliteli en güzel şeylere sahip olabilirsniz ancak insan olmayı beceremedikten sonra, hiç önemi yok. Ona görede zaman size dogruları gösterir. diyorum. kolay gelsin herkese :D

çiziyorum o halde varım
2012-05-09 21:57:51
  • Erkek
Bu da Başka bir Ders Sitesi

kursiyernet.meb.gov.tr den / Grafik ve 3D Yazılımları /3 D studio Max 2011 Temeller

Yeniler için uygun geldi bana.İzleyin derim.

Teşekkür eden arkadaşlara da Bir mukabele sevgiler

2012-05-09 23:30:25 Edit:2012-05-09 23:33:28
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!