3ds Max : ne tür eğitim göremeliyim

ne tür eğitim göremeliyim
DARCEMelik ayAvatar

arkadaşlar 3ds max`e yeni değilim ama iyi bir kullanıcı değilim.. henüz bir araba yada ev bile modelleyemiyorum.. bu durum beni üzüyo tek çarenin eğitim olduğunu düşünüyorum ve sizlerden fikirlerinizi almak istiyorum..
sizce ne tür eğitim almalıyım ilerde professyonel olmak şartıyla...
sanl eğitim vide doğal eğitim şirketleri

Eğer sen kralsan geç ordunun başına.. yok eğer ben kralsam sana emir ediyorum GEÇ ORDUNUN BAŞINA :)
2012-05-08 13:49:59
  • Erkek
hiç bir eğitim seni
SchematicViewhasan yenierAvatar

hiç bir eğitim seni profesyonel yapmaz.kendi kendine araştırarak izleyerek çözmeye calısrak profesyonel olabilirsin . eğitim videoları filan izleyeceksin örneklere bakıcaksın . okuyacaksın. gezmeyeceksin. dolasmayacaksın.pc basında yemek yiyeceksin. pc basında uyucaksın bazen. :D

çiziyorum o halde varım
2012-05-08 13:52:06
  • Erkek
çalışıyorum.. sabah 09:00 22:00
DARCEMelik ayAvatar

çalışıyorum.. sabah 09:00 22:00 arası :)
ayrıca dediğin gibi hep ingilizce video var... bu türkiye nerde

Eğer sen kralsan geç ordunun başına.. yok eğer ben kralsam sana emir ediyorum GEÇ ORDUNUN BAŞINA :)
2012-05-08 13:58:08
  • Erkek
sabah 9 gece 10

sabah 9 gece 10 yetmez. sabah 7 gece 3 yapman lazım :D . az daha zorla :D evet hep ingilizce var çünkü , herşeyin temeli ingilizce :D her milletin bir ilgi alanı var. mesela japonlar teknolojide buluşta çok iyi. biz tarım ve sanayi :D yani bizim büyüklerimiz pc açıp 3d yapmaya calısmadı biz hep dısardan takip ediyoruz . yabancılar bu işi çıkaranlar ve en kaliteli tutoriali hazırlayanlarda muhakkak onlar olacaktır :D o yüzden türkçe den vazgeç ve anlamasanda 25 kez bastan izle. mutlaka az az olsada insan kapıyo bişeyler :D zor olmazsa başarı olmaz. kolay başarıyı getirseydi herkez başarılı olurdu :D

çiziyorum o halde varım
2012-05-08 14:08:29
  • Erkek
hakılısın kardeş örneğin ADOBE
DARCEMelik ayAvatar

hakılısın kardeş örneğin ADOBE AFTER EFFECT İ iyi kullanıyorum hepsi
ADREW KRAMER sayesinde vieo copilot.net sitesinde yüzlerce video effek var hergün izleyip öğreniyorum..

2012-05-08 14:10:39
  • Erkek
ev modellemek basit gibi
segovaxoğuzhan yılmaz

ev modellemek basit gibi gözüksede biraz teknik bilgi gerekir. normal mahalle araları binalarını 1 günde modellersin 10-15 komut ile. dediğim gibi teknik bilgi ( kot , söve , pencere-kapı boyut standartları vb. ) de gerekir. iyi çalışmalar.

2012-05-08 14:14:14
  • Erkek
evet o adam olayı

evet o adam olayı aşmış. pc nasıl kullanılır herkese ibret oluyor orası. adamın bilmedigi ve konuşturmadıgı program ve detay yok. izlerken biz bu işi bırakalım yaw gerek yok diyor insan kendi kendine bazen :D ama işte adam birşeyleri bilmenin nelere yaradıgına güzel örnek gösteriyor. adam biliyorki oraya buraya tıklıyor oraya giriyor o menüye giriyor bu menüye giriyor hop olayı bitiriyor. herşey bilmekte. işte bazen aylarcak kurcalarsın adamın o 2 saniyede tıkladıgı yeri atladın diye bi türlü istedigini yapamassın. cok pis bi is bu 3d işi :D ama zevkli :D

çiziyorum o halde varım
2012-05-08 14:16:04
  • Erkek
daha önce ne eve
DARCEMelik ayAvatar

daha önce ne eve nede araba vb şeyler modelledim hep bir box ve piramit ile ev yaptım :D :D :

2012-05-08 14:16:55
  • Erkek
kutudan şaşmamak lazım :D

kutudan şaşmamak lazım :D ayrıca bir ekip düşün , büyük bir otel yapıldıgını. bir kişi hem ahşabını hem seramiğini hem tasarımını hem alçıpanını hem tekstilini hem nakliyesini hem montajını vs.. yapabilirmi ? uzmanlık dalları var. modelleme,kaplama,aydınlatma ve render, animasyon konularından hangisinde uzmanlasmak istiosan ona odaklanmak lazım. herkes herseyi iyi yapamaz. bu bilimin doğasında yok. sende önce buna karar ver. bos yere modelleme yapmaya calısma :D yada fotorealistik render alamayan birisi cok ii modelleme yapabiliodur yada tam tersi.. kolay gelsn :)

çiziyorum o halde varım
2012-05-08 14:23:02
  • Erkek
ama ADREW KRAMER öle
DARCEMelik ayAvatar

ama ADREW KRAMER öle değil :D herşeyi yapabliyor

2012-05-08 15:17:16
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!