3ds Max : Panoramik render

Panoramik render
TodasAngelYavuz ACARAvatar

Küresel yada silindirik render almak istiyorum. Dreamscape ile gökyüzünü oluşturdum. Daha sonra çeşitli işlerde kullanmak üzere yüksek kalitede ve gerçekçi küresel yada silindirik render almak için detaylı bilgi verebilirmisiniz ?

ZiPPo
2011-07-24 21:24:19
  • Erkek
render sekmesinden panoroma exporter
compleYusuf ARUKAvatar

render sekmesinden panoroma exporter ile yapabilirsin.
ama önce quick time´yi kurmak gerek

İt is only Business...
2011-07-24 21:29:45
  • Erkek
önce bir kamera yerleştirin
compleYusuf ARUKAvatar

önce bir kamera yerleştirin
Sonra panorma exporter´e açın.Render´e tıklayın.Orada resim boyutu var ordan kaliteyi seçin.Sonra en aşağıdan render´ tıklayın.Biraz bekletir.Sonra file,export seçin.İster küre,ister silindir olarak kaydedebilirsiniz

İt is only Business...
2011-07-24 21:33:28 Edit:2011-07-24 21:33:53
  • Erkek
Teşekkür ederim hallettim. En

Teşekkür ederim hallettim. En küçük boyutta bile epey zaman alıyor. Sanırım dreamscape ile biraz yüksek kaliteli gökyüzü oluşturdum. Neyse sabaha kadar yolu var.

ZiPPo
2011-07-24 21:44:54
  • Erkek
birkaç bakış açısından görüntü
compleYusuf ARUKAvatar

birkaç bakış açısından görüntü işlendiğinden,zaman alması normaldir.

İt is only Business...
2011-07-24 21:55:25
  • Erkek
Küçük boyutta aldığım render

Küçük boyutta aldığım render ile hoşuma gitti, daha başka püf noktaları varmı panorama exporter ile ilgili. Şöylede yapsan iyi olur diyeceğin

ZiPPo
2011-07-24 22:06:40
  • Erkek
antialising kapatabilirsin.ve motion blur´u
compleYusuf ARUKAvatar

antialising kapatabilirsin.ve motion blur´u kapatırsan hızlanabilir belki.tabi ne kadar hız=o kadar az kalite olacaktır

İt is only Business...
2011-07-24 22:16:39
  • Erkek
Hız istemiyorum şimdilik, kaliteli

Hız istemiyorum şimdilik, kaliteli olsun istiyorum. Birden fazla işte kullanacağım bir kaç render olsa yeter. Neyse bırakalım bakalım rendere sabah ola hayrola.

ZiPPo
2011-07-24 22:19:53
  • Erkek
Yüksek kalitede Dreamscape gökyüzüyü

Yüksek kalitede Dreamscape gökyüzüyü 10000 * 5000 panorama exporter ile yaklaşık 5 saatte render aldı. HDR, küresel ve silindirik olarak kaydettim. Fakat yine fotoğraf makinesi ile HDR panoramik çekilmiş bir fotoğraf kadar gerçekçi olmadı. Sanırım dreamscape ayarları ile ilgili.

ZiPPo
2011-07-25 12:12:42
  • Erkek
Dream scape de Antialisingi
eminiboEmin IbrahimovAvatar

Dream scape de Antialisingi ve render daylight ac. Sample rate - ni 20 yap. Step-si saga dogru cek.Multiple sc-i 0.2 yap. Material editorda tilling degerini yukarisi 1 asagisi 2 ve offset v acisini 0.25 yap ki duzgun dursun.Shape detail 16. Scattering 0.7. 3d clouds step size degerini mumkun oldugunca (yani bilgisayarin kaldira bilecegi kadari) dusur. Prewievde de bak sonra rendere basla. Basarilar

eminibo
2011-07-25 19:06:19
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!