3ds Max : Yeni başlıyorum 3dmaxe

Yeni başlıyorum 3dmaxe
baba26baba baba

selamün aleyküm arkadaşlar..3d maxi seviyorum kendimi geliştirmek istiyorum..bitmap resimleri felan dosyaları lazım kaplama resimleri lazım..birde vray felan metal ray felan bunlar nedir kısaca açıklarsanız sevinirim..kaplama linkleri verirseniz sevinirim herkese teşekkürler.

Namımızın büyüklüğü,dostlarımızın büyüklüğündendir.
2012-04-28 14:15:31
  • Erkek
as vray ve mental
reshadoHayrullah TavukçuAvatar

as
vray ve mental ray ünlü render motorlarındandır.render motoru kavramını araştır.
kaplamalar içinde, google diye birşey var oraya yaz free texture gibisinden bir sürü bedava texture yani kaplama yayınlıyan site var...

http://www.youtube.com/user/HayrullahTavukcu
2012-04-28 14:51:22
  • Erkek
sağol reshado yorumun için..ben
baba26baba baba

sağol reshado yorumun için..ben max 2011 sürümünü kullanıyorum..sizin gibi güzel vidolar yapmak ne kadar sürede olur o seviyeye gelmek istiyorum inşaAllah..maxin yanında başka neler lazım söylerseniz onlarıda hemen indiriyim..mesela v ray mental ray vs vs dersiniz ben indiririm..?

Namımızın büyüklüğü,dostlarımızın büyüklüğündendir.
2012-04-28 16:47:53
  • Erkek
Önce Vray mi
Querorz

Önce Vray mi Mental Ray mi kullanmak isteyeceğinize karar verin. Animasyon olayına girmeyi düşünmüyorsanız Vray ile başlayabilirsiniz. İleride değiştirirsiniz isterseniz.

Onun haricinde Photoshop öğrenmelisiniz. Hatta Photoshop`u Max kadar önemsemelisiniz derim. Photoshop olmadan pek bir yerlere gelemezsiniz.

İngilizceniz iyiyse Türkçe dersler yerine Yabancı dersleri incelemenizi tavsiye ederim.

2012-04-28 17:27:51
vray indirmekle, mentalray kurcalamakla
EgeYEge

vray indirmekle, mentalray kurcalamakla usta olamazsiniz, program indirerek anca kisisel tatmin oluyor onemli olan programi kullanabilmek, birakin vrayi mentali once maxin temellerini ogrenin soyle 6 ay 1 yil...e tabi hazir materyal hazir rener ayari ile `3dici` olmak yerine `3d artist` olmak istiyorsaniz...diger turlu indiriin hazirlari olursunuz zaten...

uzgunum ama daha mentalray in ,max ile geldgininin bile farkinda degilsiniz! Once acemi rehberini okuyun derim...

2012-04-28 17:32:32 Edit:2012-04-28 17:34:10
  • Erkek
Açıkçası ben lise 2`de
reshadoHayrullah TavukçuAvatar

Açıkçası ben lise 2`de girdim 3d dünyasına.lise bitene kadar 3 sene yani sadece max üzerinde çalıştım.Bir programda uzmanlaşıp ortaya birşeyler çıkarmak kolay değil sabır ve tutku gerek.Ardından particle olayına giriştim`ki o çok daha başka bir dünya.yani işin özü çok çalışmak lazım birden değil yavaş yavaş sindire sindire öğrenmek gerek.İlk önce max ile mimari modelleme vs. başlayın temelini iyice kavrayın programın çalışma mantığından tutun`da modelleme tekniklerine kadar.ondan sonra render ışık kaplama vs. uğraşırsınız.çünkü bunlarda başlı başına farklı dallar.Galerideki çalışmalarım eski ve oldukça amatörce ama onları yapmak için bile bir sürü program kullanıyoruz.Yani sakin olun sabırlı olun çalışın...

http://www.youtube.com/user/HayrullahTavukcu
2012-04-28 17:57:53
  • Erkek
3d= sabır + azim
yunusemredayiyunus emre dayıAvatar

3d= sabır + azim kısaca budur. 3d nedir. 3d programlar nelerdır. nerde kullanılır. neler yapılabılır. render ve kaplama motorları nelerdır. hangısı hangı konuda daha iyidir. bunları detaylı araştırdıktan sonra aklında kalan soruları sorarsan daha iyi cevaplar alırsın . hıc bırsey bılmeyen bır insanın genelde yaptığı şudur.: "ben 3d ogrenicem nerden başlamalıyım programı nerden bulurum bırı versın ındırıyım " gibi bir durumu kendınıze benımsersenız . tr3d ve benzeri sitelerden pek fazla birşey beklemeyin derim. iyice araştırın. kolay gelsin.

https://www.behance.net/yunusemredayi3d
2012-04-28 22:16:30
  • Erkek
baba26`a tavsiyem
nilay82nilayAvatar

bitmap resimleri felan
-birde vray felan metal ray felan bunlar nedir

İlk olarak düzgün cümle kurarak başlayabilirsin.

Dostun üzüntüsüne acı duyabilirsin. Bu kolaydır.. Ama dostun başarısına sempati duyabilmek; sağlam bir karakter gerektirir...
2012-04-28 22:33:44
  • Bayan
falan...
novaStd

falan...

2012-04-29 19:02:09

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!