3ds Max : Az kare alarak daha uzun süreli animasyon yapmak

Az kare alarak daha uzun süreli animasyon yapmak

Arkadaşlar mesela 3 kare render alarak foto montajla nasıl arttırılıp daha uzun süreye çıkartılabilir. :Kendim düşünüyorum fakat uygulayamıyorum çok az oynama için render alıyoruz eminim ki bir mantığı vardır ve o azıcık oynamayı farklı bir programda hemen çözebilirim kritik noktalardan render alarak animasyon oluşturabilirim ama nasıl yaparım lütfen bilen arkadaşların yorumlarını ve önerilerini beklemakteyim..

2012-04-26 15:47:31
  • Erkek
uzun süreden kasıt nedir
fieldyturbo19

uzun süreden kasıt nedir 3 kare ile 1 sn lik videomu yoksa 1 dklık videomu 1snlik video cok sorun olmadan yapılabilir gibi geliyor bana ayrıca resmi çoğaltmak yerine maxda 1sn için kaç kare oluşturulacağını belirten yerdeki sayıyı 3e indirmeniz yeterli olacaktır bence bir deneyin yaptıgınız animasyonda 1sn için 3 kare olusturacak max ozaman umarım anlatabilmisimdir

Not: şimdi denedim video takıla takıla hareket ediyormuş hissi veriyor yinede yani çok da iyi bir çözüm değil gözün çok bariz algılamaması için en az 15fps lik video olması gerekiyor 3 aşırı düşük bir saniye başına kare sayısı oluyor

2012-04-26 16:06:34 Edit:2012-04-26 16:14:26
aynen öyle osman ben

aynen öyle osman ben 25 frame aldım bir saniye için o da sorun değil onu biraz daha genişletmek istediğimde(after effects de time strech bölümünden yapılabiliyor) yine o dediğin takılma hissi yaşanıyor anlamadığım illa yavaşlatmak için bir saniye için 300 frame mi almalıyız..

2012-04-26 16:23:47
  • Erkek
sen ağır çekim hissi
fieldyturbo19

sen ağır çekim hissi istiyorsan evet daha cok detay gerekeceğinden daha fazla kareye ihtiyac vardır ercek hayattaki gibi başka yolu yoktur bence :( normal kameralarla cekilmiş videoları yavaslattığımızda kare kare oldugu belli oluyor ama özel sanıyade 300 1000 kare alan kameralarda öyle sorun olmuyor tabi onunda bir sınırı var nekadar hızla izletileceği önemli aslında hersey izleme süresiyle ilgili yani önmli olan snde kaç kare olacağı agır cekim kamerasıyla snde 300 kare çekersiniz 1 snlik videoyu snra snde 30 kare göstercek sekilde izlersiniz takılmasız 10 sn olur yani siz 10 kat yavaşlatılmış video görürsünüz :) bunları zaten sizde biliyorsunuz ;)

2012-04-26 16:57:14
twixtor
soneday7Soner ÇakırAvatar

bi ara eğlence amaçlı kullanmıştım, istediğinizi karşılayacak bir eklentidir twixtor ama tek kare geçişleri hızlandırdığında biraz kaymalar oluyor,

http://www.youtube.com/watch?v=ycjwORvHUlw&feature=related

https://www.facebook.com/3detasarim - 3dsmaxtr.blogspot.com www.lycinteraktif.com
2012-04-26 20:16:24
  • Erkek
insan gözü
meteora81fatih kapçak

şimdi bir bilgisayar oyunu oynadığını düşün sen 3 den bahsetmişsin sana soruyorum bir oyunu 15-16 FPS ile oyna bakalım ne oluyor böyle takıla takıla oynarsın en az 24-25 FPS lere çıkacakki akıcı oynayasın ki sen 3 FPS den bahsediyorsun yani saniyede 3 kare görüntü bu olmaz ...

IMPROVER-TR www.improver-tr.com
2012-04-26 22:31:23
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!